folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Programcılar Neden Hep Perişan Görünüyor?

Programcılar Neden Hep Perişan Görünüyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Beyler bizim meslekdeki insanlar neden 35-40 ından sonra hep perişan görünüyor diğer mesleklere göre ? Saç baş dökülüyor,gözlük takılıyor,yaşlı,mutsuz surat oluyor vs.

Acaba fazla stress mi yaşlandırıyor ?  :D

NOT:Hemen David Karp yok iyi görünüyor vs diye 2 tane istisna adam ismi koymayın.Genelden bahsediyorum.

Beni Java çökertti :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

Duzenli spor varmi , yok

Sigara, alkol, gaz icecek var mi , var

Hareket sifira yakin, nefes aldigimiza dua etsek sukur etsek yeridir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Aha bu konu takip edilir. 

Beynini peynir ekmekle yemis sanki bu dünyadan değiller gibi. Garip davranışlar icindeler 

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Bence normal olması gereken insan gibi görünüyorlar . Zira sistem veyahut şahıslar tarafından kalıba sokulanlardan şekil verilmesine müsade edenlerden nefret ediyorum

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Sebebi 7/24 bilgisayar başında olmalarıdır. Zamanla kavhe/sigara oranlarında da artış oluyor. 

Çekilecek hayat değil bence.

not:

ama saç dökülmesi genetik %90 genetik %10 çevre. :)

SkynetX tarafından 18/Ara/16 17:53 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

30 dan sonra şahitlik kabul olmuyor muş avrupa da yazılımcıların ....

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

benim Microsoftta çalışan 2 3 tanıdığım insan var. Hiçte öyle görünmüyorlar 1 tanesi 37 yaşında. Adam enerjik dinç suratı hep gülüyor ama 2 3 kez uykusuz halini gördüm Allahından bulmuş gibiydi :D

Onun dışında aktiflik yok. Evden işe işten eve. Bazen maç film falan ama onlarda çok nadir.

Ayrıca kafa yapılarımız bir dişçiye yada ne biliyim bir muhasebeciye göre daha değişik olduğu için bunun etkisi olarak davranış bozukluğu , sinir , şiddete yönelme gibi kötü ama ruhun kendini genç hissetmesi ve eğlenceye olan açlığın verdiği güçle çocuklaşma gibi hoş yönlerimiz var.

Ve ben aramın iyi olduğu yazılımcı programlamacı arkadaşlarıma söylüyorum hatta zorluyorum. "Olum çıkar şu tişörtü adam gibi gömlek giy" yada "Hemen eve gitme gel biraz muhabbet edelim" Kalıplaşmış ve her iki tarafında buna inandığı bazı gerçekler var. Mesela programlamacı adam eşofman giyer. Gözlüğü vardır. Şaçları dağınıktır tişört giyer yada evden çıkıp hemen işine okuluna gider. İşten/okldan sonrada hemen evine döner. Ben en azından çevremdeki insanların bu yönlerini değiştirmeye çalışıyorum (:

küçük bir yakarış :

Hani birde herkes diyor ya bilgisayar başında koca gün ekrana bakıyorsunuz diye Ben buna kesinlikle katılmıyorum. En azından bir kısmına. Tamam ekrana bakıyoruz ama ekranda senin göremediklerini görüyoruz biz. Kafamızda milyon tane çözüm yolu/önerisi var. Hani kimileri acıyorlar bize ama asıl kendilerine baksınlar :D Hayat starbucksta kahve içip 2 masa ötedeki kıza yan yan bakmak değil veyahut alışveriş merkezinde restaurantta para harcamakta değil. Aslında boş bakmıyoruz. Kendi dünyamızı şekillendiriyoruz o küçücük ekranda. Kimileri merak edip biraz bakıyorlar ekrana ve hayretler içinde kalıyorlar. İşte ozaman "O" ekrana bakan insanın yaşadığı mutluluğun tarifi yok (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Bilgisayar sektöründe çalışırken bende öyleydim . Totoyu yaymış oturuyordum neyseki sektörden kurtuldum şimdi mutluyum :D

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

benim Microsoftta çalışan 2 3 tanıdığım insan var. Hiçte öyle görünmüyorlar 1 tanesi 37 yaşında. Adam enerjik dinç suratı hep gülüyor ama 2 3 kez uykusuz halini gördüm Allahından bulmuş gibiydi :D

Onun dışında aktiflik yok. Evden işe işten eve. Bazen maç film falan ama onlarda çok nadir.

Ayrıca kafa yapılarımız bir dişçiye yada ne biliyim bir muhasebeciye göre daha değişik olduğu için bunun etkisi olarak davranış bozukluğu , sinir , şiddete yönelme gibi kötü ama ruhun kendini genç hissetmesi ve eğlenceye olan açlığın verdiği güçle çocuklaşma gibi hoş yönlerimiz var.

Ve ben aramın iyi olduğu yazılımcı programlamacı arkadaşlarıma söylüyorum hatta zorluyorum. "Olum çıkar şu tişörtü adam gibi gömlek giy" yada "Hemen eve gitme gel biraz muhabbet edelim" Kalıplaşmış ve her iki tarafında buna inandığı bazı gerçekler var. Mesela programlamacı adam eşofman giyer. Gözlüğü vardır. Şaçları dağınıktır tişört giyer yada evden çıkıp hemen işine okuluna gider. İşten/okldan sonrada hemen evine döner. Ben en azından çevremdeki insanların bu yönlerini değiştirmeye çalışıyorum (:

küçük bir yakarış :

Hani birde herkes diyor ya bilgisayar başında koca gün ekrana bakıyorsunuz diye Ben buna kesinlikle katılmıyorum. En azından bir kısmına. Tamam ekrana bakıyoruz ama ekranda senin göremediklerini görüyoruz biz. Kafamızda milyon tane çözüm yolu/önerisi var. Hani kimileri acıyorlar bize ama asıl kendilerine baksınlar :D Hayat starbucksta kahve içip 2 masa ötedeki kıza yan yan bakmak değil veyahut alışveriş merkezinde restaurantta para harcamakta değil. Aslında boş bakmıyoruz. Kendi dünyamızı şekillendiriyoruz o küçücük ekranda. Kimileri merak edip biraz bakıyorlar ekrana ve hayretler içinde kalıyorlar. İşte ozaman "O" ekrana bakan insanın yaşadığı mutluluğun tarifi yok (:

Kardeş tatlı dille dahi olsa arkadaş bile olsa bence karışma insanların giyimine şekline şemaline  lisedemiyiz? Veyahut senmisin en doğru

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Ekrana bakıyoruz diyenlere ayar olmuşumdur. Agresif sinirli olmamız nedeni bana göre mal mal şeylerle uğraşmak(insan Faktörü) bir ara kafain içeçeklerine dalmıştım bildiğiniz damacana şeklinde kahve yapıyorlardı bana odaya getirip burakıyorlardı neyseki kurtuldum şimdi spor yapıyorum işleride yapıyorum ama bir sinirlenmeyi yenemedim saçlarımda dökülmedi :) aksine milletle billur geçiyorum artık ve açık sözlü oluyorum her işi düştüğünde beni arayan kişilere ne işin düştü gene söyle bakalım ama önce danışmanlık ücretini havale yap diorum kısacası perişan değiliz biz aksine mal mal şeylerle insanlarla uğraştğımız için uzak durururuz bir programcıyı anca bir programcı anlar hele birde dişi erkek faktörü varsa o ayrı dünyadadır.

Kısacası perişanlık değil bizimkisi işe bağlılık farklı boyutta takılmalık.

Dİpnot( Programcıydım bıraktım daha zornu seçtim.  6 tane okul 1 mutfak 1 danışa güvenlik 1 kırtasiye + kendi işlerimi tapıyorum toplamta baktığım local kullanıcı sayısı 4250 kişi) işimden memnunmusun derseniz hergün sövüyorum :D ama billurda geçiyorum mal mal şeylerle uğraşmak artık aspirin gibi geldi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hareketsizler, yeteri kadar eğlenemiyorlar, metabolizma çok yavaşlıyor. Çözümü yine teknolojide:

https://www.youtube.com/watch?v=j3vHv4lNvg4

bir de bol bol pompiş

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 5669 Toplam Mesaj: 44
progarmcılar