folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Programlama Ve Ana Diliniz

Programlama Ve Ana Diliniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ran bunu yazdı

Bir örnekleme deney yapabiliriz:

Programlamdan anlayan bir Programcı bir küçük bir iş istesin, detaylandırsın, eminim ki programlamadan anlamayan bir üye sorunu çözmek için önerilerde bulunacaktır. 

Hocam kesinlikle katılmıyorum, 

Öyle şey mi olur ? Algoritmayı sildin attın ? Ne yani dil türkçe olsa algoritma falan kalmayacak ortada herkes sorunu kolay bir şekilde çözeek öyle mi ? 
    Makina ile konuşuyorsun program yazarken normal bir insan ile değil. Herşeyin bir standardı olmalı örneğin döngüler.

Hemen hemen her dilde for döngüsü while döngüsü vs aynı ? Değişen ne sadece syntax. Algoritma heryerde aynı sende algoritma varsa dili öğrenmen ne ki ? 

Sağlam bir yazılımcının 1 dili öğrenmesi 3 gün (Bence bu bile fazla) üstüne koyup geliştirmesi de sonsuz ile ifade edebilirsin. Bir dili en iyi bilen vardır ama dilin herşeyini bilen yoktur . O yüzden dile vs çok kafa yormamak gerekiyor. Herşey beyinde.

"Algoritmayı sildin attın ?"

Algoritma bir akıştır bunu bu kadar büyütecek bir durum yok "Algoritma" denince biraz havalı geliyor ooo "Algoritma". 

işin akışı hepsi bu

ran tarafından 31/Ağu/17 22:46 tarihinde düzenlenmiştir

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ran bunu yazdı

Programlamdan anlayan bir Programcı bir küçük bir iş istesin, detaylandırsın, eminim ki programlamadan anlamayan bir üye sorunu çözmek için önerilerde bulunacaktır. 

Öyle şey mi olur ? Algoritmayı sildin attın ? Ne yani dil türkçe olsa algoritma falan kalmayacak ortada herkes sorunu kolay bir şekilde çözeek öyle mi ? 
    Makina ile konuşuyorsun program yazarken normal bir insan ile değil. Herşeyin bir standardı olmalı örneğin döngüler.

Hemen hemen her dilde for döngüsü while döngüsü vs aynı ? Değişen ne sadece syntax. Algoritma heryerde aynı sende algoritma varsa dili öğrenmen ne ki ? 

Sağlam bir yazılımcının 1 dili öğrenmesi 3 gün (Bence bu bile fazla) üstüne koyup geliştirmesi de sonsuz ile ifade edebilirsin. Bir dili en iyi bilen vardır ama dilin herşeyini bilen yoktur . O yüzden dile vs çok kafa yormamak gerekiyor. Herşey beyinde.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ran bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ran bunu yazdı

"Algoritmayı sildin attın ?"

Algoritma bir akıştır bunu bu kadar büyütecek bir durum yok "Algoritma" denince biraz havalı geliyor ooo "Algoritma". 

işin akışı hepsi bu

Bilmem yorumun biraz bana garip geldi. Algoritmayı kestirip atamazsın. Birşeyi kurgulamadan yazamazsın ki. her neyse . Işin akışı hepsi bu demen biraz düşündürücü. her neyse konuyu takipteyim ilginç bir konu :D

@AMpul , Komikti :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Teşekkür ederim bu konu çok güzel.  

Daha ayrıntılı yorumlar bekliyorum.

Hatta  sıfırdan bir programlama dili yazanların izlediği yol nasıl?

onunla ilgili kitap doküman link varsa paylaşırsaniz çok sevinirim. Simdi değil ama en kisa zamanda arastiracagim bir konu  bu

Mesela Python nasıl doğdu. Nasil yazildi nasil yayginlaşti gibi. Ne gibi materyaller kullanildi.

Al bacım sen meraklisin boyle seylere

https://www.tahribat.com/forum/firex-win32-ide--derleyici--programlama-dili-115524

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ran bunu yazdı

@AMpul

rica etsem balonlatı türkçeye çevirebilir misin?

ran tarafından 31/Ağu/17 22:54 tarihinde düzenlenmiştir

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Oturup tüm dünyada kullanılacak bir kütüphane yazmıyorsunuz da boş boş işlerle uğraşıyorsunuz.

Türkçe programlama dili nedir aga?

Ayrıca algoritmayı küçümsemek ne demek la? Koskoca matematiği 1 dakkada çöpe attı adam..

SkynetX tarafından 31/Ağu/17 22:55 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Oturup tüm dünyada kullanılacak bir kütüphane yazmıyorsunuz da boş boş işlerle uğraşıyorsunuz.

Derdimiz Türkçe programlama dili değil düm dünyada kulanacak bir dil ve bizim dilimizi desteklemesi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    ran bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Derdimiz Türkçe programlama dili değil düm dünyada kulanacak bir dil ve bizim dilimizi desteklemesi.

Yap o zaman. Ama ben mevcut dillerle gayet mutluyum. C dilinden farklı olarak bir şey sunamayacaksan Türkçe olması umrumda değil.

Ayrıca her şeyin İngilizce olması bana İngilizceyi öğretti.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    ran bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Yap o zaman. Ama ben mevcut dillerle gayet mutluyum. C dilinden farklı olarak bir şey sunamayacaksan Türkçe olması umrumda değil.

Neden biliyormusun Bizden olan hiç bir şeyi beğenmiyoruz önemsemiyoruz, Türkçeyi konuşmak hoşuna gidiyor ve seni Amerikaya göndersek ve bir allahın kulu türkce bilmese kahrında  öleceğine eminim 

bir dil ulusun herşeyi. bu kelimlerle kendimi anlatabiliyorum ne mutlu.

Daha iyi öğrenebilmek için dilimize muhtaçız o bizim bir parçamız ve onu söküp aldığında insanın özü kaybolur. C  ile mutluysan tabi ki devam ve bir bün Programlam dili çoklu dili destekledğinde C nin ömemi kalmayacak. Hatta şimi de pek öbnemi kalmıyor Go ve diğerleri çoktan yola çıkıtı

ran tarafından 31/Ağu/17 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ran bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    ran bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Neden biliyormusun Bizden olan hiç bir şeyi beğenmiyoruz önemsemiyoruz, Türkçeyi konuşmak hoşuna gidiyor ve seni Amerikaya göndersek ve bir allahın kulu türkce bilmese kahrında  öleceğine eminim 

bir dil ulusun herşeyi. bu kelimlerle kendimi anlatabiliyorum ne mutlu.

Daha iyi öğrenebilmek için dilimize muhtaçız o bizim bir parçamız ve onu söküp aldığında insanın özü kaybolur. C mutluysan tabi ki devam ve bir bün Programlam dili çoklu dili destekledğinde C nin ömemi kalmayacak. Hatta şimi de pek öbnemi kalmıyor Go ve diğerleri çoktan yola çıkıtı

"Daha iyi öğrenebilmek için dilimize muhtaçız o bizim bir parçamız ve onu söküp aldığında insanın özü kaybolur" bunu yazdıktan sonraki kelimelerdeki yanlışlıklar sanki trollüyormuşsun gibi geliyor kusura bakma da . :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 8343 Toplam Mesaj: 61
programlama dili