folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Programlamaya Yeni Başladım, Biraz Bilgi İstiyorum

Programlamaya Yeni Başladım, Biraz Bilgi İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek

yeni başladım ama bi bk bilmiyorum. mesela c+ var birde c++ var. niye 2tane + var onda !
    sonra en iyisisi hangisidir ? c serisi mi?
    hangi programlama türü hangi programları yapar veya her dille istediğimiz tür program yazabilir miyiz?
    kodları yazmak için hangi programlar kullanılır ?
    Oyun Trainerleri hangi dille yazılır ?
    sıfırdan başlayan biri için basite indirgenmiş bigliler yazar mısınız? mesela hangi dil ile başliyim ?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ne tur uygulamalar gelistirmek istiyorsun ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    işte en sevdigim sorular :) Dostum sen gelecekte ne yapmak istedigini söyle sana en iyi şekilde yardım etmeye çalışırım

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek

benim yapmak istediklerim sadece şunlar :

# Oyun Trainerleri
    # Kişisel programlar [front page de mesela site yapar gibi. sağa resim ekle. yanına yazı yaz. ona tıklayınca şu açılsın, yazılar olsun, resimler olsun]

birde setup olayı var. setuplu olunca daha iyi mi oluyor ?

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencprens
    gencprens's avatar
    Erkek

valla bende başlamak istiyorumm ama herseferinde başlamaya korkuyorum diyorummm :)

başlasamda c'den başlamak isterimm öle dedilerr :D

Dünya hayatı kırlmaya mahkum şişeler hükmündedir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Oyun Tranierlarını tam bilmiyorum ama anlatması biraz karışık bunlar daha çok oyunların konfigurasyon dosyalarını okuyup yorumlayıp üstüne yazabilen dosyalar biraz reserve eng. kısmına giriyor Firex benden bu konuda çok çok daha iyidir ona sormanı öneririm.....Dedigin tarzda programları her dilde yazarsın ama .Net yada Java altında yazman hem yazımı kolaylaştırır hemde her tür sistemde sorunsuz çalışmasına sebep olur.......

Sana kişisel tavsiyem C# ile başlaman ve amacını bu iki program türünden daha geniş tutman bunları hobi olarak geliştirebilirsin ama bence

mobil programlama eğil ilerde bana dua edersin ;) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:
    -----------------------------

Oyun Tranierlarını tam bilmiyorum ama anlatması biraz karışık bunlar daha çok oyunların konfigurasyon dosyalarını okuyup yorumlayıp üstüne yazabilen dosyalar biraz reserve eng. kısmına giriyor Firex benden bu konuda çok çok daha iyidir ona sormanı öneririm.....Dedigin tarzda programları her dilde yazarsın ama .Net yada Java altında yazman hem yazımı kolaylaştırır hemde her tür sistemde sorunsuz çalışmasına sebep olur.......

Sana kişisel tavsiyem C# ile başlaman ve amacını bu iki program türünden daha geniş tutman bunları hobi olarak geliştirebilirsin ama bence

mobil programlama eğil ilerde bana dua edersin ;) 
    -----------------------------

ozaman oyun trinerlerini boşverelim şimdilik. bu işi sökünce ozaman bakarım o olaya.
    şimdi C# ile mi başliyim ? sonra program kodlarını nereye yazacaz ? notepada yazıp uzantısını mı değişecez :D

birde şunları istiyorum zahmet olmazsa :
    Delphi, pascal, C+, C++, vsvs bunların adı, amacı, ne işe yaradığı. mesela c+ var birde c++ var. ha birde c# var. bunların ne işe yaradıklarını merak ediyorum

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

C# a egilsin pocket'ten mobile full destek :) yada Java ,tost makinesine kadar girersin :D

Şimdi hoca delphi,C#,C,C++ bunlar programlama dilidir,bilgisayarla anlasmani saglarlar...nasil turk insaniyla anlasmak icin turkce ,fransizla anlasmak icin fransizca bilmen gerekiyor ,o sekilde bilgisayara derdini anlatman icin Delph,C#,C gibi dilleri bilmen gerekir....Bu diller icin compiler(derleyici) ler vardir Delphi icin Borland'in ,C# icin MS nin Visual Studio ,C icin Dev-C gibi...simdi sende C# compiler edinmen gerekir...microsoft'un sitesinden Visual Studio 2005 C# Exress Edition 'u ucretsiz olarak indirip calisamaya baslayabilirsin...ama ondan onca kisa bir sekilde programciliga giris dokumanlari okumani tavsiye ederim...yada saglam bir kitaptan calisacaksan orada zaten giris olarak anlatir algoritma falan.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

microsoftun sitesinde visual studio express var beleştir indir kullan :) c#,Vb,c++ felan hepsi için .net plartformunda program :) sen kodu yazıyorsun o gerisini hallediyor...

şimdi amaca yönelik diller eskiden kaldı yani eskide sadece iş kurumları için cobol bilmem ne için basic felan kullanılır denirdi ama artık diller 

arasında uygulama geliştirmek anlamın bir fark kalmadı.....Sadece mutliplartform kavramı çıktı oda nedir bir kere yazarsın tüm işletim sistemlerinde

calışır.....Birde c++,c gibi dilleri her sistem için ayrı ayrı derlemek gerek......Multiplarformlar Java ve .NET tir C# .net ailesindendir o yüzden önerdim

Yani kısa ve öz artık diller arasındaki fark bir işi yazarken ne kadar kod yazdıgına döndü......Birde benden tavsiye git yükselen beyinlerden C# kitabı al 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yukselen beyinler (yuksel inan)  C# kitabi alirsan dikkat et son baski olsun ,ilk baskilarda paso hata vardi :) Bu isi ciddi ciddi dusunuyorsa Sefer Algan'in C# kitabinida al ,yalniz kitap oldukca kalin ve bastan sona ucbirim uygulamlari var(Siyah-beyaz ekran) :D ,ama dili gercekten ogretiyor Sefer Algan ,veya ikisinin ortasi bir kitap istiyorsan ki benim kisisel tavsiyem "Wrox Press - Beginning Visual C#" kitabi turkcesi ALKIM BilisimYayinlarindan cikti....eger birazdaha beklersen Sandman'in kitabi alirsin :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek
    en güzeli vb.NET.Programlama onunda daha zevkli.Şahsen gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.Sıkılmazsın hiç.

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
Toplam Hit: 6645 Toplam Mesaj: 26