folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Programlamaya Yeni Başladım, Biraz Bilgi İstiyorum

Programlamaya Yeni Başladım, Biraz Bilgi İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    NighT-7 bunu yazdı:
    -----------------------------

yeni başladım ama bi bk bilmiyorum. mesela c+ var birde c++ var. niye 2tane + var onda !
    sonra en iyisisi hangisidir ? c serisi mi?
    hangi programlama türü hangi programları yapar veya her dille istediğimiz tür program yazabilir miyiz?
    kodları yazmak için hangi programlar kullanılır ?
    Oyun Trainerleri hangi dille yazılır ?
    sıfırdan başlayan biri için basite indirgenmiş bigliler yazar mısınız? mesela hangi dil ile başliyim ?

----------------------------

C ve C++'dan yeterince bahsedilmiş zaten bende trainerı anlatayım.Oyun trainerı yazmak için apileri kullanman gerek.Çalışan uygulamayı bulup memoryde bazı adreslere veri yazıyoruz.Örneğin 46500 adresinde adamın canını götüren fonksiyon çağrılıyor.Fonksiyonun çağrıldığı yeri kaldırıyoruz falan.Trainer konusu programlamaya yeni başlayan bir kişi için ağırdır.Döküman bankasında bununla ilgili bir yazım var onu bulabilirsin.Fakat şu an için bulaşmamanı tavsiye ederim.Çünkü Reverse Engineering bilgiside gerektirmekte.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    şimdi indirecem Visual Studio 2005 C# Exress Edition programını ama bulamadım microsoftun sitesinde. şuralara geldim : http://www.microsoft.com/turkiye/net/products/default.mspx burda birkaç program var. hangisi. link yollayabilir misiniz ?

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    abi  bide şu php nin "pear" paketi ile ilgili çıkmış bir kitap varmı?

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    pusula yayınlarından çıkan php5 isimli bir kitapla pear paketleri anlatılmaktadır aynı zamanda Alfa yayınlarında uzmanlar için PHP&MYSQL kitabında da kısa kısa anlatılıyor

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/

Sag uste dogru bak "Get Free"

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    Visual Studio 2005 C# Exress Edition  Bu Programı indirdim, Kurdum. karavana bi Proje Yaptım. Ama bu Projeyi Normal Program olarak nasıl kaydedecem, uzantısı ne olacak, orda yazıyomu uzantısı, hangi menüden kaydedecem ?

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    yukardaki menulerden birinde compile ve run var compile deyip derliceksin run degipte çalıştırıcaksın uzantısı exe olur....

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek

:D böyle bişe yaptım. ama büyük mutluluk veriyo aq. çift tıklıyosun ve senin yaptığın program açılıyo. hem de iconunu da ben yaptım :) yavaş yavaş ilerletecez. ben önce amaçlarımı ve ne tür programlar yapacağımı yaziyim biyere unitmiyim. yavaş yavaş yaparım :)
    night-software :P

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Hadi hayırlısı :) bir şeye ihtiyacın olursa cekinme sor.....İyi çalışmalar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    FireX bunu yazdı:
    NighT-7 bunu yazdı:

yeni başladım ama bi bk bilmiyorum. mesela c+ var birde c++ var. niye 2tane + var onda !
    sonra en iyisisi hangisidir ? c serisi mi?
    hangi programlama türü hangi programları yapar veya her dille istediğimiz tür program yazabilir miyiz?
    kodları yazmak için hangi programlar kullanılır ?
    Oyun Trainerleri hangi dille yazılır ?

----------------------------

C ve C++'dan yeterince bahsedilmiş zaten bende trainerı anlatayım.Oyun trainerı yazmak için apileri kullanman gerek.Çalışan uygulamayı bulup memoryde bazı adreslere veri yazıyoruz.Örneğin 46500 adresinde adamın canını götüren fonksiyon çağrılıyor.Fonksiyonun çağrıldığı yeri kaldırıyoruz falan.Trainer konusu programlamaya yeni başlayan bir kişi için ağırdır.Döküman bankasında bununla ilgili bir yazım var onu bulabilirsin.Fakat şu an için bulaşmamanı tavsiye ederim.Çünkü Reverse Engineering bilgiside gerektirmekte.

Basit bi memory editorle, can değişkeninin yerini bulup sabitlesen olmaz mı abı ?

Toplam Hit: 6624 Toplam Mesaj: 26