folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Programlamaya Yeni Başladım, Biraz Bilgi İstiyorum

Programlamaya Yeni Başladım, Biraz Bilgi İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Musket bunu yazdı:
    -----------------------------
    Basit bi memory editorle, can değişkeninin yerini bulup sabitlesen olmaz mı abı ?

Trainer yazmanın mantığından bahsettim.Amaç hafızadaki  gerekli yerlerde değişiklik yapmak.Neyle yapmışsın farketmez.Zaten hazır trainer üreten araçlarda var piyasada.Önemli olan hangi adreste nasıl değişiklik yapılacağı.

Reverse Engineering çizgisel değildir.Değişkeni sabitlemek yada fonksiyon o işi görüyorsa fonksiyona sokmamak kişiye kalmış birşeydir.Eğer daha sonra programın akışını etkilemiyorsa oraya sokmadan kısa yoldan devam edilir.Assemly kodu halindeki programı yüksek seviye dillerdekilerle karıştırma.Orada canın azalmasıyla birçok atraksiyon gerçekleşiyor.Can azaltılıyor.Data sectiona yazdırılıyor.Geri alınıyor.Ekrana yansıtılıyor şu oluyor bu oluyor.Programın yazılma tarzına bağlı.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grey-cells
    grey-cells's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Dişi

ComputerWolf bunu yazdı:
    Yukselen beyinler (yuksel inan)  C# kitabi alirsan dikkat et son baski olsun ,ilk baskilarda paso hata vardi :) Bu isi ciddi ciddi dusunuyorsa Sefer Algan'in C# kitabinida al ,yalniz kitap oldukca kalin ve bastan sona ucbirim uygulamlari var(Siyah-beyaz ekran) :D ,ama dili gercekten ogretiyor Sefer Algan ,veya ikisinin ortasi bir kitap istiyorsan ki benim kisisel tavsiyem "Wrox Press - Beginning Visual C#" kitabi turkcesi ALKIM BilisimYayinlarindan cikti....eger birazdaha beklersen Sandman'in kitabi alirsin :D

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=X88O190U465TPU4LVWUV 

burdaki kitaptan bahsediyorsun büyük ihtimal

C#'ı  cppden ayıran nedir?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

C++ ile c# arasında benzerlık yok desem yeridir...

Hatta zıt dıllerdır bıle dıyebılırız..

C# .net framework yani windows un bir platformunda calısır... Çok yuksek sevıyelı bır dıldır...

C++ ise daha cok linux culerın kullandıgı dusuk sevıyelı bir dildir...

C++ bir platforma baglı değildir...

Windows için yazdıgın bır C++ uygulaması linux de buyuk bır ıhtımalle sorun cıkaracaktır...

C# da ise biraz performans kaybı goz onune alınıp tum tabanlarda calısabılır hale gelmıstır...

C# java nın gelıstırdıgı platform mantıgını kullanır...

C++ ise ilk programlama dili olan COBOL dan kalma "bi kere compile et bitsin" mantıgını kullanır...

Platform mantıgında ise elde ettigin .exe aslında bır ara koddur...

Bu sistemde calısan platform tarafından algılanır ve yorumlanır, PDA ise PDA ya gore, PC ise PC ye göre yorumlanır... ( Telefonlar vs de buna dahıldır ) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ThundeR
    ThundeR's avatar
    Erkek

http://www.gorselegitimsatis.com/site/page.asp?dsy_id=3991

daha onceden burdan dw cdsi almıstım, izleye izleye örendim :) 

c# eğitim cd si de var. almaya niyetim var, hazır konu acilmis sorayım. anlayan arkadaslar ürün index e bakarsanız anlatılan konular yeterlimi yada fiyatla kıyaslandıgında değer mi ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek

allah aşkına adam yeni başlicam diyor siz C# dan bahsediyosunuz. hele bi düşünün kaçınız zamanında C# gibi bi dille başladınız yada başlamak isterdiniz!'!!

Falan Filan...
Toplam Hit: 6642 Toplam Mesaj: 26