folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Rap Müziğin Sanat Olarak Görülmemesi , İlerleyememesi

Rap Müziğin Sanat Olarak Görülmemesi , İlerleyememesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdıwerwer

Bunlar gibi dimi hocam :D:D

http://www.youtube.com/watch?v=KTNVvsohkhc

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

lan sistemin anasını metal müzik sikmedimi zamanında ne rapu rupu diyonuz hala

ÖFf metal müzik de geldi işte. Metal agresif, sistem karşıtı, hırçın yanını nwobhm akımıyla kazandı. Ondan önce çoğunlukla ruj sürüp aşk ve seksten bahseden adamlardan oluşuyordu (yanlışlık olması glam de severim bazı bazı).  Lakin o dönemlerde, 70lerde başlayıp, özellikle 82 yılında tavan yapmış bir janr vardı ki işte o gerçekten "sistemin anasını sikti". "Punk" diyoruz ona. Punk sistem karşıtlığının, hırçınlığın, kokuşmuş düzene atılan demir yumruğun simgesi iken metal cidden daha "bebe işiydi". Ne zaman ki punk ve metal paslaşmaya başladılar, işte metalin "anti" yanı o zaman ortaya çıkmaya başladı. NWOBHM! Motörhead, Venom, Saxon, Angel Witch, Satan, Judas Priest, Tank, Demon, Witchfinder General, Hell, Pagan Altar, Savage, vs... Bu noktadan sonra politik düzenden, ahlaki düzene; maddi otoritelerden, tanrıya kadar her türlü baskıcı oluşuma karşı çıkan alt janrlar dallandı. Daha sonra "melodikleşme" kisvesi altında ibneleşip mainstream piyasayı oluştursa da bu janrları taklit eden oluşumlar, çoğu kulağın varamadığı yerlerde hala "sistemin anasını sikmeye" devam ediyorlar. Iq'su giderek azalan nesiller, birbirinden boş insanlara rağmen punk bile hala ölmedi. 

Hatta daha bu noktalara gelmeden günümüzde pis kaka diye anlatılan "hippiler" var (terim çok geniş tabi). Gerçi onlar daha barışçıl bir yaklaşım içerisindeydiler, yine de başkaldırdılar.

Yani şu yüzyılın en gereksiz ve boş tartışmalarından birisi olan metal mi, rap mi olayına gelmeden daha ne yiğitler var pehhh... 

2003 yılında punkın gelmiş geçmiş en ağır isimlerinden biri olan The Exploited'in konser gününde politik şarkı sözleri yüzünden Kanada'ya alınmaması üzerine punkların Montreal sokaklarını cehenneme çevirdiğini biliyor muydunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=TsXQ8-iAGC0

Oh!? So you're anti-system? That's cute.

krypt tarafından 06/May/13 01:54 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı

lan sistemin anasını metal müzik sikmedimi zamanında ne rapu rupu diyonuz hala

ÖFf metal müzik de geldi işte. Metal agresif, sistem karşıtı, hırçın yanını nwobhm akımıyla kazandı. Ondan önce çoğunlukla ruj sürüp aşk ve seksten bahseden adamlardan oluşuyordu (yanlışlık olması glam de severim bazı bazı).  Lakin o dönemlerde, 70lerde başlayıp, özellikle 82 yılında tavan yapmış bir janr vardı ki işte o gerçekten "sistemin anasını sikti". "Punk" diyoruz ona. Punk sistem karşıtlığının, hırçınlığın, kokuşmuş düzene atılan demir yumruğun simgesi iken metal cidden daha "bebe işiydi". Ne zaman ki punk ve metal paslaşmaya başladılar, işte metalin "anti" yanı o zaman ortaya çıkmaya başladı. NWOBHM! Motörhead, Venom, Saxon, Angel Witch, Satan, Judas Priest, Tank, Demon, Witchfinder General, Hell, Pagan Altar, Savage, vs... Bu noktadan sonra politik düzenden, ahlaki düzene; maddi otoritelerden, tanrıya kadar her türlü baskıcı oluşuma karşı çıkan alt janrlar dallandı. Daha sonra "melodikleşme" kisvesi altında ibneleşip mainstream piyasayı oluştursa da bu janrları taklit eden oluşumlar, çoğu kulağın varamadığı yerlerde hala "sistemin anasını sikmeye" devam ediyorlar. Iq'su giderek azalan nesiller, birbirinden boş insanlara rağmen punk bile hala ölmedi. 

Hatta daha bu noktalara gelmeden günümüzde pis kaka diye anlatılan "hippiler" var (terim çok geniş tabi). Gerçi onlar daha barışçıl bir yaklaşım içerisindeydiler, yine de başkaldırdılar.

Yani şu yüzyılın en gereksiz ve boş tartışmalarından birisi olan metal mi, rap mi olayına gelmeden daha ne yiğitler var pehhh... 

2003 yılında punkın gelmiş geçmiş en ağır isimlerinden biri olan The Exploited'in konser gününde politik şarkı sözleri yüzünden Kanada'ya alınmaması üzerine punkların Montreal sokaklarını cehenneme çevirdiğini biliyor muydunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=TsXQ8-iAGC0

Oh!? So you're anti-system? That's cute.

pek punk bilgim yok ama dünyada anarşistim atarlıyım diyen herkez önce bir gg allini görsün adam ötesi 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    golgi bunu yazdı
    pek punk bilgim yok ama dünyada anarşistim atarlıyım diyen herkez önce bir gg allini görsün adam ötesi 

GG Allin kadar klası gelmez, gelemez. Bir GG, bir de El Duce. Şunu düzelteyim; GG Allin anarşist değil, aksine apolitik idi. İcraatları müzikal olarak punk kategorisine girse de ben punk olarak algılamıyorun onu ya. Efsanenin kendine öz janrı vardı; scumfuck rock 'n' roll!

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    golgi bunu yazdı

GG Allin kadar klası gelmez, gelemez. Bir GG, bir de El Duce. Şunu düzelteyim; GG Allin anarşist değil, aksine apolitik idi. İcraatları müzikal olarak punk kategorisine girse de ben punk olarak algılamıyorun onu ya. Efsanenin kendine öz janrı vardı; scumfuck rock 'n' roll!

öğrenmek güzeldir diye yazdığın grupları filan araştırıyordum.

ve şunu ciddi soruyorum sadece merak ediyorum öğrenmek istiyorum

gg'nin sahnede yaptığı sapkınlıkların tam olarak manası ne oluyor ? amaç ne oluyor orada ?

çat pat ingilizcem ile söylediklerinin yüzde 30unu filan anlıyorum filan ama davranışlarını çözemedim tam olarak amacı ne oluyor orada ?

vermek istediği mesaj nedir ? yada belirli bi mesaj var mıdır ? o olaylar 'gerçek punk' olayının ruhu mudur nedir yani ?

kapsamlı bi açıklama yaparsan sevinirim

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Onu bilmemde bu adam iyi. Klipte on numara. 

Ama önceden dinlememe rağmen rap müzik artık bana en ufak bir hissiyat yaşatmıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=-ENhuM5qSnE

Easx tarafından 06/May/13 03:19 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

anlatsam anlar mısın rap'ten

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    golgi bunu yazdı

öğrenmek güzeldir diye yazdığın grupları filan araştırıyordum.

ve şunu ciddi soruyorum sadece merak ediyorum öğrenmek istiyorum

gg'nin sahnede yaptığı sapkınlıkların tam olarak manası ne oluyor ? amaç ne oluyor orada ?

çat pat ingilizcem ile söylediklerinin yüzde 30unu filan anlıyorum filan ama davranışlarını çözemedim tam olarak amacı ne oluyor orada ?

vermek istediği mesaj nedir ? yada belirli bi mesaj var mıdır ? o olaylar 'gerçek punk' olayının ruhu mudur nedir yani ?

kapsamlı bi açıklama yaparsan sevinirim

Yukarıda bahsettiğim gibi GG Allin'i punk kategorisinde incelemek doğru değil. Adamın yazdığı manifestosu mevcut "GG Allin manifesto" diye aratınca çıkar. Gerçi GG Allin'i herhangi bir insanla aynı kategoride incelemek doğru değil ya hahaha. Adam scumfuck yaşadı, sucmfuck öldü. Tecavüz mü etmek istedi etti, dövmek mi istedi dövdü, kesmek mi istedi kesti... Hangimiz bu kadar harbi yaşıyoruz lan? Sosyal toplum olgusuna kıyıdan köşeden bile girmiyor adam. Tam bir HAYVAN hahahah. O kadar ilkel ki, artık mükemmel. 

Manifestosunu veya şu parçanın sözlerini okumak yeter ya. GG kompleks bir adam değildi.

http://www.youtube.com/watch?v=TNqjfaKtFhQ (Not: fotoğraftaki GG değil kardeşi)

krypt tarafından 06/May/13 03:41 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essad
    essad's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdıwerwer

Bunlar gibi dimi hocam :D:D

http://www.youtube.com/watch?v=KTNVvsohkhc

İyimser insan, her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek
    r10aldinho bunu yazdı

anlatsam anlar mısın rap'ten

anlıyoruz keke çal

Toplam Hit: 10693 Toplam Mesaj: 105