folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rapid Pre"Nin Haramı Olmaz Mı :)

Rapid Pre"Nin Haramı Olmaz Mı :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

TorNaVida bunu yazdı:
    -----------------------------
    Haramdır günahların en büyüklerindendir kul hakkına girer Kul hakkını  hakkı gaspedilen kimseden baskası affedemez.

kimin rapidini hacklediğimizi de bilmiyoruz ki :) cehennemde tahribat t-shirtiyle gezin de tanıyalım ak :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek
    söz rapide gelince kuranı bile yanlış anlamaya çekmişsiniz helal olsun..

Merhabaaaaa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Rapid premimumu bırak hangimiz microsoft offici para verip kullanıyoruz,hangimiz antivirüse para verip kullanıyoruz,hangimiz oyunları orjinal alıyoruz aramızda belki yapanlar vardır ama yapmayan oranı yapanlardan fazla..

Herşeye kul hakkı, haram diyen insan bunlarıda bi gözden geçirip konuşması lazım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

Mesaj PyramiD tarafindan20 Temmuz 2009 (Pazartesi) 22:15 tarihinde yazildi.

17 / İSRÂ - 29

Ve lâ tec’al yedeke maglûleten ilâ unukıke ve lâ tebsuthâ kullel bastı fe tak’ude melûmen mahsûrâ(mahsûren).

Bizim yorumumuz yanlışsa sen bir yorum getirde bizde diyelim haklıymış biz saygısızlık edip yanlış yorumlamışız.Ülkemiz sizin gibi gerikafalı insanlar yüzünden 1 adım ilerliyemiyor her şeye itiraz ediyorsunuz ama iş düşünmeye tartışmaya gelince hiç bir şey söylemiyorsunuz .Sırf eleştiri yok efendim kitabımızı yanlış anlamaya çekmişiz buyur meydan senin biz yanlış anladıysak sen bize doğrusunu göster.

Tabi bu işlerden nerden kısmına cehennemin dibinde yazmaya benzemez madem tartışmaya bir şey katmıycaksın boşuna olayı alevlendirme .

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    Scofield bunu yazdı:

Rapid premimumu bırak hangimiz microsoft offici para verip kullanıyoruz,hangimiz antivirüse para verip kullanıyoruz,hangimiz oyunları orjinal alıyoruz aramızda belki yapanlar vardır ama yapmayan oranı yapanlardan fazla..

Herşeye kul hakkı, haram diyen insan bunlarıda bi gözden geçirip konuşması lazım.

Yapıyoruz yapmıyoruz tartısmasını yapmıyoruz soru sorulmus bildiklerimiz dogrultusunda cevap veriyoruz... Ne mp3 nede office para vermeden indiriyoruz bununda kul hakkı oldugunu biliyoruz inkar etmiyoruz kimseyede burda ben müslümanın havası yapmıyorz neyin ne oldugunu biliyoruz olayları cekip cekiştirmnin anlamı yok.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

Imba bunu yazdı:

Mesaj PyramiD tarafindan20 Temmuz 2009 (Pazartesi) 22:15 tarihinde yazildi.

17 / İSRÂ - 29

Ve lâ tec’al yedeke maglûleten ilâ unukıke ve lâ tebsuthâ kullel bastı fe tak’ude melûmen mahsûrâ(mahsûren).

Bizim yorumumuz yanlışsa sen bir yorum getirde bizde diyelim haklıymış biz saygısızlık edip yanlış yorumlamışız.Ülkemiz sizin gibi gerikafalı insanlar yüzünden 1 adım ilerliyemiyor her şeye itiraz ediyorsunuz ama iş düşünmeye tartışmaya gelince hiç bir şey söylemiyorsunuz .Sırf eleştiri yok efendim kitabımızı yanlış anlamaya çekmişiz buyur meydan senin biz yanlış anladıysak sen bize doğrusunu göster.

Tabi bu işlerden nerden kısmına cehennemin dibinde yazmaya benzemez madem tartışmaya bir şey katmıycaksın boşuna olayı alevlendirme .

kuranda çalmak helaldir çalınan bir şey olduğunu bile bile kullanmak helaldir diyosa sen haklısın ama demiyor. 

arkadaş ateistler yazmasın demiş tanrıya inancım var ama dine yok.

Merhabaaaaa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

PyramiD bunu yazdı:

kuranda çalmak helaldir çalınan bir şey olduğunu bile bile kullanmak helaldir diyosa sen haklısın ama demiyor. 

arkadaş ateistler yazmasın demiş tanrıya inancım var ama dine yok.

Korsan ın hırsızlık olduğunu düşünen sizin gibi insanlar için çok basit bir jpg dosyası var anlaman umuduyla buraya koyuyorum

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek
    Arkadaşım kurana göre korsan hak yemektir benmi yanlış biliyorum.

Merhabaaaaa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

Imba bunu yazdı:
    Korsan ın hırsızlık olduğunu düşünen sizin gibi insanlar için çok basit bir jpg dosyası var anlaman umuduyla buraya koyuyorum

yaw hani ben para verip gittim rapid aldım. sen benim rapidimi çaldın. parayla almıs oldugum bişey. bana zarar wermis oluyorsun.

sanatçı telif olayında ise , parayla satılan bir şeyi ücretsiz elde ediyorsun.. burada tartısılanlar bu..

bence herkes dilediği gibi yapmalı.. en azından kul hakkı da yemiş olsa , cehenneme de gitse kendi inancına göre davrandıgı için içi rahat olur 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

PyramiD bunu yazdı:
    Arkadaşım kurana göre korsan hak yemektir benmi yanlış biliyorum.

Tamamen öyle bir kanıya varamazsın. Paran yoksa photoshop kullanman gerekiyorsa alma imkanın kesinlikle yoksa korsan kullanmak hak yemek olmayabilir. Ya korsan kullanacaksın ya da paran olmadığı için kullanamayacaksın. Senin bu durumda onu kullanman ya da kullanmamam adobe firması için hiçbirşeyi değiştirmeyecektir. Burada önemli olan korsanı başkalarına yayıp onları teşvik etmemek.

Toplam Hit: 7661 Toplam Mesaj: 80