folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rapid Pre"Nin Haramı Olmaz Mı :)

Rapid Pre"Nin Haramı Olmaz Mı :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Bende olaya başka bir boyut kazandırayım.

Rapidden indirilen şeylerin çok çok büyük bir kısmı zaten yasal olmayan haram şeyler.

Zaten bunları indiriren kişilerin indirme biçimindeki harama takılacaklarını sanmıyorum.

:d

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

real_agabey bunu yazdı:
    -----------------------------

Rapidden indirilen şeylerin çok çok büyük bir kısmı zaten yasal olmayan haram şeyler.

Zaten bunları indiriren kişilerin indirme biçimindeki harama takılacaklarını sanmıyorum.

O da doğru. warezi free indirmişsin premium indirmişsin farkeder mi? Rapidi herkes warez şeyler upload/download etmek için kullanıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

aSdFgH bunu yazdı:
    Allah sonumuzu hayır etsin... Sadece rapid prem ilede sınırlı değiliz ki kaç kişi para verip orji prog aldı ki? (Şahsen ben hayatımda hiç orji prog almadım ama genelde bi şekilde lisanslı yapmışımdır) Bunlar yanlış şeyler yapmamak gerekir sonuçta kul hakkına girer ama gidipte 100$ verip windows lisansı alıcak da gücüm yok sonuçta öğrenciyiz kullanmıyalım mı yani!!! Derin mevzular bunlar beni aşar :=)

öbür tarafta hesaba çekilirken alacak gücüm yoktu dersin en azından bi gerekçen olacak.

Ama rapid pre işinde böyle bir güce gereksinim yok benim tartıştıgım noktada budur zaten

Konumu silenlere inat kürdüm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:

real_agabey bunu yazdı:

O da doğru. warezi free indirmişsin premium indirmişsin farkeder mi? Rapidi herkes warez şeyler upload/download etmek için kullanıyor.

Bu kaçıncı söyleyişim artık bu konuya girmiyorum da yazmıyorum da. Warez indirmekle rapid çalmak aynı şey değil. Warez indirdiğinde olan bir şeyin kopyasını indiriyorsun. Onu indirmesen sanki satın alacaksın. Bilgisayarınızda 10 oyun varsa indirmeseniz sanki para verip alacaksınız. Warez indirerek karşı tarafa zararınız olmuyor. Başkasının rapidini çaldığınız zaman tükenen bir şeyi (limit) çalıp tüketiyorsunuz ve hatta şifre ve mailini değiştirip tamamen elinden alıyorsunuz. Aradaki farkı anlayın artık. Warez indirdiğinizde firmanın yazdığı programı elinden mi alıyorsunuz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    vala günah olsa içine bi ateş düşer az önce bikaç hesap dağıttım gayet mutluyum :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

DarkSkull bunu yazdı:

Bu kaçıncı söyleyişim artık bu konuya girmiyorum da yazmıyorum da. Warez indirmekle rapid çalmak aynı şey değil. Warez indirdiğinde olan bir şeyin kopyasını indiriyorsun. Onu indirmesen sanki satın alacaksın. Bilgisayarınızda 10 oyun varsa indirmeseniz sanki para verip alacaksınız. Warez indirerek karşı tarafa zararınız olmuyor. Başkasının rapidini çaldığınız zaman tükenen bir şeyi (limit) çalıp tüketiyorsunuz ve hatta şifre ve mailini değiştirip tamamen elinden alıyorsunuz. Aradaki farkı anlayın artık. Warez indirdiğinizde firmanın yazdığı programı elinden mi alıyorsunuz.

rapidshare.com daki tüm cookilerimi ve IDM de kayıtlı olan tahribattan bi müridin verdiği rapid hesaplarını tamamen sildim. Şimdi gidip r10dan rapid alıcam.. inşallah faka basmayız da hacklenmez.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Hack Hacktır. :)  Bilgisayar Kullanmasını Bilmiyen Hacklene Hacklene Öğreniyo. Böylece Karşılığını Alıyo. Dolayısıyla Haram değil.  Hackleme Karşılığında Uzman oluyo millet. Hacklanmazsa Sistemler Hantal olur Gelişme ihgtiyacı Duymaz....

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:
    Hack Hacktır. :)  Bilgisayar Kullanmasını Bilmiyen Hacklene Hacklene Öğreniyo. Böylece Karşılığını Alıyo. Dolayısıyla Haram değil.  Hackleme Karşılığında Uzman oluyo millet. Hacklanmazsa Sistemler Hantal olur Gelişme ihgtiyacı Duymaz....

İyi o zaman hırsızlıkta günah değil ben senden çalınca sen malına sahip çıkmasını öğrenirsin..

tecavüzünde bir günahı yok; ben millete kaymazsam kıçını korumayı nasıl öğrenecek..

Cinayette serbest;allahın verdiği canı korumayı öğrensin insanlar cinayet olmasa insanlar canının kıymetini bilmezdi.

Sen ne saçma bi adamsın ya

Konumu silenlere inat kürdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek
    walla 7 sayfa yorumu okumak ısıme gelmedı :D dırekt yorum yazam ben :) baskasının rapıdınıe haram dıycemıze, bılgısayaramızıda kullandıgımız en ufak yazılıma kadar kım para werıp orjınalını almıs kı???  :) bence en kralı rapıd premıum ısını ortadan kaldırsın nasılsa herseyın korsan bı yolu war :D

Zencinin malı züğürtün çenesini yorar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

verruckt bunu yazdı:
    walla 7 sayfa yorumu okumak ısıme gelmedı :D dırekt yorum yazam ben :) baskasının rapıdınıe haram dıycemıze, bılgısayaramızıda kullandıgımız en ufak yazılıma kadar kım para werıp orjınalını almıs kı???  :) bence en kralı rapıd premıum ısını ortadan kaldırsın nasılsa herseyın korsan bı yolu war :D

@DarkSkull demiş ki ;

Toplam Hit: 7656 Toplam Mesaj: 80