folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Redbull Haram Mı Helal Mi?

Redbull Haram Mı Helal Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tLG
    tLG's avatar
    Erkek

birçok site gezdim net birşey yok.

İki görüş de eşit olarak savunuluyor.

bana gerekçesiyle birlikte bildiğiniz şeyleri anlatırsanız sevinirim... ama kesin şeyler söylemenizi istiyorum

BENCE ... gibi cümleler istemiyorum. bilimsel olarak açıklasın biri, içindekileri.

"Geri geri çıkarken, biiip biiip sesi çıkaran araçların seslerini zil sesi yapmayı sevenlerin buluşma noktası" diye bi grup açsam katılır mısın lan feysbuk"ta?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    ilk üye olduğum zamanlarda bende çıtır paraharam mıdır die topik açmıştım onu hatırladım şimdi,bi hoş oldum :)

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    partnerine bağlı...

l enfer c est les autres Sartre ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek
    votkayla icersen helal yoksa öle alkolsüz icersen mındar etmiş olursunuz baaa virin israf etmen 

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Dinimize göre sarhoşluk veren her türlü madde haramdır.

sen Redbul içipte kafayı bulan birini gördüysen haramdır .

görmediysen helaldir.

kendin içip kafayı bulduysan haramdır.

kendin içip birşey anlamadıysan helaldir..

bunlar kesin cümlelerdir hocam .

bilimsel boyut ?

kafein..tepki hızını konsantrasyonu arttırır.

taurin..amino asittir.

glukoronolakton..karbonhidrattır.

içindekilr yazısında alkol olmadığı görünüyor demekki haram değildir.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Gezdiğin sitlerdeki  kullanıcıların haram veya helal demesini bekliyorsan bundan vazgeç öncelikle.

Birşeyin haramlığına veya helalliğine karar vermek üst düzey din bilgisi ve yorumlama yeteneği gerektirir. Eğer seni tatmin edicek bi cevap istiyorsan Diyanet İşleri Başkanlığının canlı soru sorulabilen servisleri olduğunu duymuştum en sağlıklı bilgiyi ordan alabilirsin.. Burdaki arkadaşlarımız sadece konu hakkında kendilerince yorum yapabilirler,sana net bi cevap veveremezler.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

helal helal

Edit:

arkadaşım çook önemli bi konu bu ben seni yanlış yönlendirmeyim :| sen en iyisi Zekeriya hocaya mail at :P

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    çıtırpara harammı,redbull harammı deriz yılbaşında milli piyango çıkınca göbek atarz oda güzel xD ( bu arada daha bilet almadım aQ ya :D )
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    işi gücü bıraktınız bunlarlanmı uğraşıyorsunuz a.q :D günah yada haram değil enerjili diye bir yorum yapabilirim ancak tabi çakma enerji... :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

soru Red bull helalmidir ?

Red Bull® Enerji İçeceği helaldir. Cape Town’daki

İSLAMİ HUKUK KONSEYİ’nden İmam Y. Harris tarafından onaylanmıştır. Buna dair bir sertifika verilmeden önce üretim yeri ve içindekilerin menşeyi Konsey’in resmi bir yetkilisi tarafından incelenerek kontrol edilmiştir.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakat-at
    sakat-at's avatar
    Erkek
    kim ne derse desin sana helal :)

a.k.a. wyrus , kelle verilir kal-a verilmez!
Toplam Hit: 17872 Toplam Mesaj: 62