folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Root'lu Uygulamalar ( Android )

Root'lu Uygulamalar ( Android )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

alexelebek bunu yazdı:
    -----------------------------

BosphorusPasha bunu yazdı:

alexelebek bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

la abi bu s2 var bende ics4 kurulu orjinsl rom ysni kies ile günvcelleme yapıyorum. ben bunu rootlamak istiyorum ama orjinal gitmesin yine güncelleme olduğunda kkies güncelllesin orjinal ics4 ğün üstüne sadece root yetkisi almak sitiyorum bunu nasıl yaparım araştırsdım ama buşlamaadım hep romlarla birlikte root var sadece orjinale root bulamadım bilen varmı_?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

Derdinin ilaci burada. Sadece derlenmis orjinal kernel yukler, baska herhangi bir degisiklik yapmaz, ben de senin gibi Stock ICS 4.0.3 ROM ve derlenmis kernel ile root yetkisi aldim.

Ama islemi yapmadan once orjinal kernel bilgilerini bir kenara not et yada yedekle, aksilikler icin.

kolay gelsin...

yani tam olarak anlatabilirmisin ne yapmam gerektiğini?

her ihtimale karşı yedeklemeyi nasıl yapacağım rom yedeklemesini.. komple şu anki romu yedeklemem lazım bisorunla karşılaştığım zmamam geri yükleyeyim..

https://hotfile.com/dl/160218589/7a9512b/CF-Root-SGS2_XW_XEN_LP7-v5.4-CWM5.zip.html Bu sana gereken kernel, indir.

http://www.youtube.com/watch?v=6KFgwqE4yoE Bunu izle, Odin araciligi ile nasil yapilacagini gosteriyor ve videonun bilgi kisminda islem sirasi var.

Kerneli telefonuna kurmanin iki yolu var, 1) Odin adli programla PC araciligi ile 2) CWM adli programla dogrudan telefon uzerinden. CWM' i marketten cekebilirsin, Odin'i burdan al

https://hotfile.com/dl/160218952/c73c2e9/Odin3-v1.85.zip.html

Eger CWM ile yapmak istersen, indirdigin kerneli dahili sd karta at sonra pc ile tel arasindaki kabloyu cikart, CWM'i ac ve oradan reboot in recovery secenegini tikla telefon recovery modda tekrar acilacaktir, oradan install zip from sd card' i sec sonra choose zip from internal sd card' i sec ve sonra telefona attigin kerneli sec, yes de ve telefonun yeniden acilmasini bekle. Eger tekrar acilista sari bir ucgen gorursen islem basarili olmustur. Eger daha da fazlasini ogrenmek istersen google'da gezin biraz...

Kolay gele

oh oh eyvallah süper oldu.. çok teşekkürler. yalnız sarı ünlem işareti açılışta sinirlerimi bozacak :) samsngun cilvesi işte ne yapalım kalacak orada o... birde şimdi güncelleme çıkarsa kies güncelleyecek değilmi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

güzel konu olmuş ne baltası yahu  :)

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

LasTMohicaN bunu yazdı:

HyP-X bunu yazdı:

HyP-X bunu yazdı:

Bu uygulama root gerektirmez ancak elbet lazım olur, kimse cihazının çalınmıycanı garanti edemez

AndroidLost

Millet bu uygulama müthiş telefonunuz çalındı, elbet internete gircektir(yani)

- Uygulamayı indirp kurun(açın, izinverin)

-www.androidlost.com sitesine girip telinizdeki google play hesabınızla burda login olun bu kadar

Telefonu sessizde olması problem değil; oturduğun yerden nete bağlı bi pcyle; burda Controls sekmesi altında;

Deneyebilirsiniz; Alarm çaldırabilir(henüz yakınlardaysa :D), gps konumu sorgulatabilir(nokta atışı yapıyo)

gpsi aktifleştirebilir,heleki phone status denen bişe varki telefonun içindeki yazılımın sürümü,batarya durumu,

imei-model-sürümü, IP si, ID si, mac adresi, hangi zaman diliminde olsuğuna kadar apayrıntılı veri sunuyor.

Telefona sesli(ingilezce yanlız; daha BETA da) yazılı mesaj yollayabilir, telefonu ordan belirlediğin kilitle açılcak şekilde kitleyebilir(bence ilk yapılması gereken bu)

ekran görüntüsü ve kamerası yardımıyla fotoğraf alabilir, ses kaydı alabilir(1saate kadar), SD cartı formatlayabilir,

kimi aramış-kim aramış kimle görüşmüş kimle mesajlaşmış numara bazında bilgi alabilirsiniz vs.....

ADAMLAR AŞMIŞ..

Bu da alternatif olaraktan..     WhereisMyDroid

Uygulamada telefon kitleme varmı bilmiorum ancak diğeri kadar kapsamlı değil;

sadece mesaj yoluyla alarm aktifleştiriyor.(yukarıdaki gibi nete bağlı olma zorunluluğu yok)

androidlostta da var sms üzerinden kontrol hacım. en gelişmişi o.

Var da telin nete bağlı olması şart; yani mesajı site üzerinden atıyon, diğerinde ise şebeke üzerinden

.. you only have you ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

HeYeT bunu yazdı:

güzel konu olmuş ne baltası yahu  :)

olsun hocam konu temelde seninkiyle aynı; ben tahribatça davranim de :)

.. you only have you ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

HyP-X bunu yazdı:

LasTMohicaN bunu yazdı:

HyP-X bunu yazdı:

HyP-X bunu yazdı:

Bu uygulama root gerektirmez ancak elbet lazım olur, kimse cihazının çalınmıycanı garanti edemez

AndroidLost

-www.androidlost.com sitesine girip telinizdeki google play hesabınızla burda login olun bu kadar

Telefonu sessizde olması problem değil; oturduğun yerden nete bağlı bi pcyle; burda Controls sekmesi altında;

Deneyebilirsiniz; Alarm çaldırabilir(henüz yakınlardaysa :D), gps konumu sorgulatabilir(nokta atışı yapıyo)

gpsi aktifleştirebilir,heleki phone status denen bişe varki telefonun içindeki yazılımın sürümü,batarya durumu,

imei-model-sürümü, IP si, ID si, mac adresi, hangi zaman diliminde olsuğuna kadar apayrıntılı veri sunuyor.

Telefona sesli(ingilezce yanlız; daha BETA da) yazılı mesaj yollayabilir, telefonu ordan belirlediğin kilitle açılcak şekilde kitleyebilir(bence ilk yapılması gereken bu)

ekran görüntüsü ve kamerası yardımıyla fotoğraf alabilir, ses kaydı alabilir(1saate kadar), SD cartı formatlayabilir,

kimi aramış-kim aramış kimle görüşmüş kimle mesajlaşmış numara bazında bilgi alabilirsiniz vs.....

ADAMLAR AŞMIŞ..

sadece mesaj yoluyla alarm aktifleştiriyor.(yukarıdaki gibi nete bağlı olma zorunluluğu yok)

androidlostta da var sms üzerinden kontrol hacım. en gelişmişi o.

Var da telin nete bağlı olması şart; yani mesajı site üzerinden atıyon, diğerinde ise şebeke üzerinden

yok hocam değil. sitesinde SMS kontrolü için ayrı bölüm var. hangi komutları kullanıcağın falan yazıyor hatta sms komutlarına şifre koyabiliyorsun ipini koparan mesaj atıpta kontrol edemesin diye.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Yazı tipi fontunu değiştirir

FontChangerLite

Tuş kombinasyonlarıyla uğraşmayın, uygulamadan kolayca Recovery ve Bootloader menülerine ulaşabilirsiniz

RootBooter

Aynen amkdeki yorumları yazıyorum;

Kerneli orjinal linux gibi kullanıp swap yapılmasını sağlıyor, telefonun ram ihtiyacıını hafıza kartından da karşılayabiliyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken nokta hafıza kartınızın en az class 4 olması gerekir.

SwapperforRoot

.. you only have you ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Bu yazılımla android uygulamalarını (rootlu-normal) ve bazı oyunları bilgisayarda açıp deneyebilirsiniz..

BlueStacksAppPlayer

.. you only have you ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hocam kardeşime 1 yıl önce i9000 almıştım,google latitude üzerinden google mapsten saniye saniye nerde olduğunu takip ediyordum(farklı illlerdeyizde).Ama ne olduysa(muhtemelen kardeşim olayı çaktı) artık takip edemiyorum.Telefonuna kurup bilgisayar başından takip edebileceğim bir program mevcut mu acaba?Google play hesabı benim gmail hesabım üzerinden olduğu için istediğim uygulamayı kurabilirim.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

heza bunu yazdı:

hocam kardeşime 1 yıl önce i9000 almıştım,google latitude üzerinden google mapsten saniye saniye nerde olduğunu takip ediyordum(farklı illlerdeyizde).Ama ne olduysa(muhtemelen kardeşim olayı çaktı) artık takip edemiyorum.Telefonuna kurup bilgisayar başından takip edebileceğim bir program mevcut mu acaba?Google play hesabı benim gmail hesabım üzerinden olduğu için istediğim uygulamayı kurabilirim.

AndroidLost ile birçok şey yapabilirsin hocam, 2 mesaj üstte neler yapılabilir bazılarını yazdım;

Sen karşı tarafın çakamıycağı şekilde mesela gps le yer sorgusu, kimle ne zaman konuşmuş veya

mesajlaşmış(numara bazında) öğrenebileceğin şeylerden bazıları..

(Kardeşini korkutmamaya çalış :D on numara bi uygulama çünkü..)

.. you only have you ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

HyP-X bunu yazdı:

HyP-X bunu yazdı:

AndroidLost

ADAMLAR AŞMIŞ..

android lost uyglumasını kurdum kullandım guzeldi.

yeni rom yukledim icin silindi yeniden yukledim

gerekli izinlerinide verdim ancak siteden cihaza mudahale edemiyorum internette var programda acık .kaldırdım yukeledim yine olmadı napmalıyuım

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
Toplam Hit: 40163 Toplam Mesaj: 151