folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Rusyada Yaşayan Arkadaşlar

Rusyada Yaşayan Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

rusyaya sadece pasaport ile gidilebiliyor diye biliyorum.

rusyada hiç tanıdıgım yok mesela nerde kalınabilir kaç liradır. neler lazımdır.

bu konular hakkında tüyo ve bilgi verebilecek arkadaşlar var mı rusyada yasayan.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

o vizesiz gidiş imkanı patronlara diye biliyorum ben yanlış mı ?

Merhabaaaaa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Ben kurban bayramında St petersburga gittim 10 günlüğüne.

Sadece pasaport yeterli, elin ayağın da düzgünse giriş çıkışlarda problem yaşamazsın. Kalacak yere gelince tatil şeklinde düşünüyorsan booking.com dan uygun fiyata hostel falan bulabilirsin. Hayat olarak şunu söyliyeyim rusyada insanlar doğru düzgün ingilizce bilmiyor yani biraz sıkıntı yaşayabilirsin. Bide tabi kril alfabesinin getirdiği bir sıkıntı var ama 3 günde harfleri okuyabilmeye başlamaıştım ben.

Uçak bileti falan için de 1 ay önceden almıştım ben gidiş-geliş st petersburg 550tl tutmuştu.

Hostel 9 gece 400tl gibi komik bir rakama kalmıştım ve gayet de düzgün bir yerdi.

Harcamaya gelince sıkmadan gezdik, eğlendik, içtik 1500 tl tuttu.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

up

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

bende şubatta gidiyorum kız arkadaşımın yanına, oyuzden bu konu yararlı olabilir bana.

-direkt uçuşlar 600, aktarmalılar 450den başlıyo moskovaya( eğerki ucuz bilet bulmama yardım edebilecek birileri varsa çok büyük hayır işler)

-vizesiz giriyosun, pasaport yetiyo,

-onlar 3 ay kalabiliyo burda vizesiz, ama turkler için nekadar bilmiyorum.

-moskova dünyanın en pahalı 2.şehri(tokyodan sonra) oyuzden yanında çok para bulundurmanı tavsiye ederim.

-hostel fiyatlarına hostelbookers, hostelworld den bakabilirsin, 8 erkekle falan kalırım dersen uygun bulabilirsin heralde(ben evde kalıcam oyuzden çok araştırmadım)

- hava çok sogukmuş, kız arkadaşım -25 derecelerden bahsediyo(moskovanın 100 km yakınında bi şehir) ölmeden dönersem iyi olur, adanalı adamım sıfırın altındaki derecelere pek alışık değilim.

-egerki sadece turistik olarak gidiyosan, yaza kadar beklemni tavsiye ederim, hava gerçekten sorun olabilir)

-rus kızlarının nekadar güzel olduğunu görünce aklını kaybetme :) ve lütfen insan gibi davranın, zaten antalyadaki insanlardan dolayı kötü bir izlenimimiz var,

-bu konuda tavsiye istersen, türk kızı gibi atarlı, kaprisli değiller, git istediğinle konuş, barda gece klubunde içki ısmarla( senin yapacağın cömertliği çok seviyolar)

aklıma gelirse yazarım daha :)

not: rusyada hiç bulunmadım ilk defa gidicem, ama gecen yazımı 4 ay amerikada sadece rusların içinde geçirdim. beginner seviyede rusça ögrenecek kadar yakın ilişkiler kurdum

çocuktum,büyüdüm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mesela rusyaka kalacak yerlere otellere vs nereden bakabilirin internetten. yada en ucuz yada ilk defa giden birisi için nereyi önerirsiniz kalacak yeri yok ama parası bir miktar var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek

mesela rusyaka kalacak yerlere otellere vs nereden bakabilirin internetten. yada en ucuz yada ilk defa giden birisi için nereyi önerirsiniz kalacak yeri yok ama parası bir miktar var.

...........................................................................................................

booking.com   uygun otel bulmak iiçin ideal bir sitedir

aeroflot    rus hava yolları... moscova seremetova havaalanına gider istanbuldan. erken bilet alırsan çok ucuz ve hizmet çok kalite. airbus 320 ile uçuyorlar. 10 numara uçaklar. yukarda da dedikleri gibi moscova çok pahalı... ona göre tedarikli ol.  kredi kartı artık kullanılmaya başladı heryerde.eskiden kart kullanımı yoktu.

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hep gitmek istemişimdir.

Bu sene bulgaristana yaptım planları, seneye de rusyaya gidicem anasını satim. :D

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

gittim gördüm geldim.

moskova güzel şehir, büyük baya, metro sistemi acaip büyük, kaybolursun.

hava şansıma çok soguk deildi      -5 -10  arasındaydı.

insanlar güzel çok güzel

kremlin, kızıl meydan bide arbat görülmesi gerek ilk yerler

gidin görün guzel yer.

bu arada rusça bilen bi müride ihtiyacım var, bilen varmı acaba?

çocuktum,büyüdüm
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    fth_ bunu yazdı

gittim gördüm geldim.

moskova güzel şehir, büyük baya, metro sistemi acaip büyük, kaybolursun.

hava şansıma çok soguk deildi      -5 -10  arasındaydı.

insanlar güzel çok güzel

kremlin, kızıl meydan bide arbat görülmesi gerek ilk yerler

gidin görün guzel yer.

bu arada rusça bilen bi müride ihtiyacım var, bilen varmı acaba?

var

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhackerx12
    byhackerx12's avatar
    Erkek

Rusya da mühendis var mı möhendis ? :D

Toplam Hit: 3564 Toplam Mesaj: 27