Samsung A71 M51 Den Neden Daha Pahalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    manyaksi bunu yazdı

...

ilk 8 ay çok dikkatli kullanmama, şarj etmeme ragmen böyle oldu cidden, haftalık bataryayı sıfırlarım(1), hafta da en az 2 defa cihazı yeniden başlat yapmaya(2) dikkat ederim.

...

şu haftalık Bataryayı Sıfırlamak(1), cihazı açılmayacak seviyeye kadar kullanmaksa tavsiye etmem.

..

An itibariyle %21 dolu. 10,5 saat kaldı gösteriyor. En son sarjı ayın 20'sinde saat 8 civarı doldurmuşum. Yaklaşık 8 saat ekran açık süresi var.

şunu(1) biraz dâhâ detâylandırabilir misin, zararı nedir, pil'in türü önemli midir?

geçen de @NoName Cycle için, telefondaki batarya'yı (~) %30'dan %80'e 2kez şarj edersek(yüzde olarak 100'e tamamlarsak), Batarya'nın Toplam Kullanım Devri'den 1cycle düştüğünü söylemişti. 

~@~

(2) de ilginçmiş. @@ bunun faydası-zararı nedir?

RitmFarbRacourci tarafından 02/Şub/21 05:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı
    manyaksi bunu yazdı

...

ilk 8 ay çok dikkatli kullanmama, şarj etmeme ragmen böyle oldu cidden, haftalık bataryayı sıfırlarım(1), hafta da en az 2 defa cihazı yeniden başlat yapmaya(2) dikkat ederim.

...

şu haftalık Bataryayı Sıfırlamak(1), cihazı açılmayacak seviyeye kadar kullanmaksa tavsiye etmem.

..

An itibariyle %21 dolu. 10,5 saat kaldı gösteriyor. En son sarjı ayın 20'sinde saat 8 civarı doldurmuşum. Yaklaşık 8 saat ekran açık süresi var.

şunu(1) biraz dâhâ detâylandırabilir misin, zararı nedir, pil'in türü önemli midir?

geçen de @NoName Cycle için, telefondaki batarya'yı (~) %30'dan %80'e 2kez şarj edersek(yüzde olarak 100'e tamamlarsak), Batarya'nın Toplam Kullanım Devri'den 1cycle düştüğünü söylemişti. 

~@~

(2) de ilginçmiş. @@ bunun faydası-zararı nedir?

Evet tavsiye etmemenin sebeplerini detaylandirirsan hocam biz de ona gore hareket edelim yanlis bilgilerimizi guncelleyelim ben genelde @mkyb hocanin dediklerini dikkate alarak hareket ettim artik cok dikkatli degilim ilk 10 ay cok dikkatliydim artik esnettim biraz bu dikkat durumuna

Ilk donemlere gore simdi yuzde 100 den yuzde 93-92 lere daha hizli düşüyor bu da bana pil omrunun her yil bu oranda öldüğü sonucunu cikardi dogrusu

2. Durumun fayda zarari olayi bana gore her elektronik cihazin zaten arada kapatilip tekrar baslatilmasi sistemin ve elektronik cihazin daha verimli fresh calismasini saglar diye düşünüyorum zaten surekli aciknsistemler zamanla uzun zamanli olunca kasma donma gibi durumlar gozleniyor bu yuzden yeniden baslatmak mantikli gibi 

Son 2-3 post oncesinde yine @mkyb hocanin tavsiyesi uzerine hizli sarji kapattim batarya omrunu uzatmak adina tabii ihtiyacim varsa aciyorum aksi durumda normal sarj devam 

Bana mantikli geliyor bu durum yine kesin bilgisi olan hocalarin fikrine acigiz 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@manyaksi

Ayrıca adaptörün ve kablonunda kaliteli olması gerekli. Dandik adaptör veya kablo bataryaya düzensiz elektrik verdiği için öldürüyor. Daha beteri bataryanın şişmesine neden oluyor.

Samsung telefonlarda batarya dolum sayısına, şarj aleti-kulaklık takıp çıkarma sayısına, üretim tarihine vs https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=tr&gl=US bu programla bakabilirsiniz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 3430 Toplam Mesaj: 34
samsung m51 samsung a71