folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Samsung Galaxy S21 Tanıtıldı - Exynos Saçmalığı Devam Ediyor

Samsung Galaxy S21 Tanıtıldı - Exynos Saçmalığı Devam Ediyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yaz
    ...

Çift Yüzlü saat'i ilk yapan olarak ben, Anton LeCoultre'nin yaptığını okumuştum(jeager'in babasıydı diye hatırlıyorum). çift yüzlü mekanizma, yatay kızak'ın içinde kayarak gerçekleşiyor.

sonra bir tane daha çift yüzlü vardı, adamın adını hatırlayamadım(çok ünlü biri ama), yalnız saat'te yok yok.^^D  kol saati yapmışlar ama, o saati taşımak için 2insanın bileğini yanyana getirmek lâzım. bunda da Çift Yüzlü Mekanizması, kordon'un üzerinde her 2 ucunda, tek mil'in pivot(silindirin, merkezi ekseni etrafında dönmesi gibi) hareketi yapması şeklinde dönüyordu. ^^D`

ha, şu detay farklı olabilir, bu çift yüzlü saatlerde(yapımında) çok değişik bir uygulamaya gitmiş olabilir audemars piquet, ben görmedim. 

Grande Soniere, Petite soniere eklemişler, saat başı her saat için çınlarken, saatin sayı değeri kadar da çınlayabiliyor. 

koyu olan yer için, watch.com yazarı(Louise Nardin) bu 2ncil dişli seti(gear) sebebiyle, Carousell mekanizması bozulsa da, Mekanik Saat'in çalışmaya devam ettiğini söylemişti.

tourbillion'da, tourbillon mekanizması bozulur ise, saat çalışmıyor demişti. 

SaatSever'lerle konuşmayı severim. 

bir de bu mekanizma'ları, sadece yatay düzlem'de değil, 2 düzlem'de veya eksende de döndürebiliyorlar. ^^D` 

3 düzlem de diyorlar da, bana biraz saçma gibi geliyor, yada ben göremiyorum o 3 ekseni(satış için pazarlama'da şişiriyorlar gibi). 3axis diyerek aratabilirsin. sen ne diyorsun bu konuda; 3axis dedikleri gerçekten 3 eksen'li midir?

ben ilkini yaptı demedim ama, en inovatif'ini yaptı dedim :D

tamam, bi YouTube link atabilir misin, merak ettim.(şimdi google'da arattım, çift yüzlü değil ama, çift denge teker'li bir modeli var, gibi görünüyor. ) 

en son baktığımda, sene 2015 idi. 

bir de şu 3axis Tourbillon konusundaki görüşü'nü merâk ettim. 

RitmFarbRacourci tarafından 15/Oca/21 04:38 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yaz
    ...

Çift Yüzlü saat'i ilk yapan olarak ben, Anton LeCoultre'nin yaptığını okumuştum(jeager'in babasıydı diye hatırlıyorum). çift yüzlü mekanizma, yatay kızak'ın içinde kayarak gerçekleşiyor.

sonra bir tane daha çift yüzlü vardı, adamın adını hatırlayamadım(çok ünlü biri ama), yalnız saat'te yok yok.^^D  kol saati yapmışlar ama, o saati taşımak için 2insanın bileğini yanyana getirmek lâzım. bunda da Çift Yüzlü Mekanizması, kordon'un üzerinde her 2 ucunda, tek mil'in pivot(silindirin, merkezi ekseni etrafında dönmesi gibi) hareketi yapması şeklinde dönüyordu. ^^D`

ha, şu detay farklı olabilir, bu çift yüzlü saatlerde(yapımında) çok değişik bir uygulamaya gitmiş olabilir audemars piquet, ben görmedim. 

Grande Soniere, Petite soniere eklemişler, saat başı her saat için çınlarken, saatin sayı değeri kadar da çınlayabiliyor. 

koyu olan yer için, watch.com yazarı(Louise Nardin) bu 2ncil dişli seti(gear) sebebiyle, Carousell mekanizması bozulsa da, Mekanik Saat'in çalışmaya devam ettiğini söylemişti.

tourbillion'da, tourbillon mekanizması bozulur ise, saat çalışmıyor demişti. 

SaatSever'lerle konuşmayı severim. 

bir de bu mekanizma'ları, sadece yatay düzlem'de değil, 2 düzlem'de veya eksende de döndürebiliyorlar. ^^D` 

3 düzlem de diyorlar da, bana biraz saçma gibi geliyor, yada ben göremiyorum o 3 ekseni(satış için pazarlama'da şişiriyorlar gibi). 3axis diyerek aratabilirsin. sen ne diyorsun bu konuda; 3axis dedikleri gerçekten 3 eksen'li midir?

tamam, bi YouTube link atabilir misin, merak ettim.(şimdi google'da arattım, çift yüzlü değil ama, çift denge teker'li bir modeli var, gibi görünüyor. ) 

şimdi çok komik bir şey diyeceğim; o saati patek yapmış ahahahahahahaha, aklımda nedense ap kalmış pp yerine

https://www.youtube.com/watch?v=wRXoXVYx1e4

Zevke göre değişir ama performans odaklı olmadığı kesin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Tamam snapdragon ışlemci daha iyi ama neden Exynos'u bu kadar kotuluyorlar anlayamıyorum. 1.5 yıldır note10plus kullanıyorum. Her hangi bir sorun veya ufacık bir performans kaybı yaşamadım.

Telefonda yalnızca oyun oynamıyorum, oyunda fark ediyor olabilir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

Son 4 telefonum Samsung S5, Motorola X Pure Edition, Samsung Note 8 ve Note 10+. 

iPhone 12 Pro Max çıkınca ona geçeyim dedim Note 10+ ı takasa verince $700 indirim yapıyorlardı iPhone a. 7-8 senelik bir android kullanıcısı olarak Şimdiye kadar hiç bir sıkıntı sorun vs yaşamadım iPhone la. Herhalde bundan sonra da iPhone almaya devam ederim. 

samsung un bu fiyatlarla işi çok zor. iPhone dururken kim siker $1200-$1300 a samsung u. 

ste1n tarafından 15/Oca/21 12:28 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@Kaptan hocam bence şu denyolara götürüp kırılmaz cam taktır telefonuna. :)

https://www.youtube.com/watch?v=ebc4dr_pSAE

videonun devamında kemeri indiriyor niyeti bozdular aq aşlsdflşj 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    R

şimdi çok komik bir şey diyeceğim; o saati patek yapmış ahahahahahahaha, aklımda nedense ap kalmış pp yerine

https://www.youtube.com/watch?v=wRXoXVYx1e4

Zevke göre değişir ama Performans odaklı olmadığı kesin.

tamâm, şimdi oldu. tabi ya, PP(^^D` P'hilip P'atek ) idi. 

perform'ans kelimesi de ilginç de, benim okuduğum kadarıyla; bu Tourbillon ve 3_Eksen, Mekanik Saat'in zamanı tutma işlevi'nde ileri yada geri kalmasının sebebi olan, yerÇekimi'nin D'enge T'ekeri('nin dengesiz dağılan kütlesi) üzerindeki dengesizlik Etkisi'ni azaltmak(veya kaldırmak ) amacıyla kullanılıyor.    @@, ``,

(Khömey, sygyt,  thuva throat song,, )

RitmFarbRacourci tarafından 15/Oca/21 15:34 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Tamam snapdragon ışlemci daha iyi ama neden Exynos'u bu kadar kotuluyorlar anlayamıyorum. 1.5 yıldır note10plus kullanıyorum. Her hangi bir sorun veya ufacık bir performans kaybı yaşamadım.

Aynı telefonun Snapdragon işlemcilisini kullanmadan farkı anlayamazsın. Snapdragon uygulama açılış hızında daha iyi. En büyük üstünlüğü ise beklemede daha az şarj harcaması.

https://www.youtube.com/watch?v=shrYnaxVenE

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Aynı telefonun Snapdragon işlemcilisini kullanmadan farkı anlayamazsın. Snapdragon uygulama açılış hızında daha iyi. En büyük üstünlüğü ise beklemede daha az şarj harcaması.

https://www.youtube.com/watch?v=shrYnaxVenE

Developer ayarlarından menü hızlarını sifira çektim, milisaniye meltebesinde açılıyor uygulamalar. Bundan daha hızlı olma şansı yok ki. Tek farkı muhtemelen batarya kullanımı. Bu videoların hepsini uzun uzun izlemiştim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada Samsung, Note serisini bitirdi deniyor. Çok yanlış yaptılar. Android'te en premium telefonlar Samsung Note serisindeydi. Çinli markalar bile özenip Note ismi altında modeller çıkartıyordu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu arada Samsung, Note serisini bitirdi deniyor. Çok yanlış yaptılar. Android'te en premium telefonlar Samsung Note serisindeydi. Çinli markalar bile özenip Note ismi altında modeller çıkartıyordu.

Note 21i çıkaracaklar sanırım en son, note olmazsa android telefon almam. 

Toplam Hit: 7443 Toplam Mesaj: 71
samsung