Samsung S3 Mü? - İphone5 Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Tugberk bunu yazdı

Sadece programcı olarak düşünecek olursam,

- Java gibi her platformda ve işletim sisteminde yaygın olarak kullanılan, bir kere öğrendiğinde neredeyse istediğin her ortamda herşeyi yapabileceğin bir dil varken, apple'ın daha wikipedia deki hello programı dışında tek satır koduna denk gelmediğim (objective-C) programlama dilini öğrenmeye uğraşmazdım. (objective-C derleyicisi diğer sistemlerde de var istediğini yaparsın demeyin lütfen, zira fortranla da yaparsın, ama bir şirkete girip, abü bu programı ben linuxda fortranla süper yazarım dersen tekmeyi basarlar bir yerine)

- Sadece iphonuma program yazacağım diye (dili de bir şekilde öğrendim diyelim) kullandığım bilgisayarı ya da işletim sistemimi değiştirmeyi kabullenmezdim.

Bunlar kişisel görüşüm tabi, katılmayabilirsiniz :)

sharp, kalıplaşmış düşünceler işte bunlar reyiz.

@ tugberk, duygulara tercuman olduğun için teşekkürler hocu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    SharpShooter bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

ornegin : http://phandroid.com/2012/06/19/samsung-releases-samsung-galaxy-s3-source-code-for-att-and-t-mobile-variants-let-the-roms-hit-our-phones/

indir kendine gore duzenleme yap. Samsung for developers serisinden ROM icin sourcelara erisip istedigin gibi derliye bilirsin.

Ornegin ben telefonu calisanlarima vereceksem marketi kapatip oyle derliye bilirim.

bu ornek ilk aklima gelen; android mi iphone mu degil mevzu. eger oyle ise ios ile bir halt yiyemezsin sadece o donanima ozel bir sey. APPLE seni zukcem dese bir halt diyemezsin.

örnek çok yanlış olmuş,

ios da default geliyor o özellik :P

beyler eğer programcılığa girecekseniz girelim.

girmiyorsanız da sorularıma cevap please

Iphone'da kendine ozel rom dizayn edebiliyormusun anlamadim bunu ? Marketin yetkisini kapatmaktan bahsetmiyorum; jailbreak yapip geri acarsin onu. Tamamen sistemden kaldirmaktan bahsediyorum. bir daha yuklenmiyecek sekilde.

ki dedigim gibi bu sadece bir ornek aklina ne gelirse. istersen sadece SMS alsin sms atamasin :) istersen belli bir lokasyonun disina ciktiginda tel calismasin; yada ofis icinde isen wireless'den voip'den ciksin telefon konusmalarina ve bunlari root sifresi ile gomulu yapacaksin bir daha her dondurulunup icerigi degistirilemeyecek.

Kendi istegine gore sekillendirdigin bir heykel ile ustune sticker yapistirabildigin bir celik kasayi karsilastiriyorun

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

konuya girdim gözlerim zumsuk u aradı. bulamadım banlandı sandım değilmiş hayra alamet değil bu arkadaşlar 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    garga bunu yazdı

ya sharpcim kardesim bende her boka kod yazdim simdi burda bi sen bu islerden anliyormussun gibi hava atmiyalim bence.

yinede android diyorum, tutturmussun kisitlanmiyorum kisitlanmiyorum diye... ne yazdin peki bi anlatta bilelim, oyun moyun cikarsa simdi bende sana gulerim o zaman.

unutmaki ayni soruyu bende sana sorabilirim, iphone da yapip androidde yuz milyon daha iyisini yapamayacagin ne var allah askina bir soylermisin bakalim?

(simdi push notification diyeceksin dogrudur buyuk sorundu ama yine, eskiden aynen play storeun eskiden kotu olmasi gibi, artik degil sadece push degil bir suru turlu pusht notifikasyon yapma yontemi var artikin androidde, ki kendininkinide yapabilirsin eger cok istiyosan, hem bende iphone var push notification gordummu direk "dont allow" diyorum cunku developter icin guzel kullanici icin boktan bi durum bence push..)

jailbreak olayi ayri tabi, adam alir iphone jb yapar anasini aglatir ona bisey demem.

app store demissin, play stora cer cop tutturmussun gidiyor, hicte cer cop falan degil sen 5 sene oncesinden bahsediyorsun eger farkinda degilsen yeni bir telefon al ve play store gir son 2 yildir sikip atiyor her konuda her kaliteye uygun hem beles hem parali her seyi bulabilecegin bir store iste bi bok fark yok bosuna aglamayin yani appstoreee appstoreee diye...  pazar payi falan diyosun, oda %30 aliyor digeride, haa dersin app store da daha fazla gerizekali mal var bi boktan anlamadan basiyor indiyors uygulamayi daha fazla kazaniyorsun o zaman anlarim ok derim yani :)

kendine guvenen alsin yazsin iphone uygulamasi diyosunda, tassaklarima cok guveniyorum, ama kusura bakma buda benim gorusum;

"apple'da calismayip salt apple'a kod yazan bence koyundur..."

ha dersinki tum mobillere olsun android olsun apple olsun tum uygulamalar olsun o yuzden appleada yazarsin o gayet mantikli tabi... ama birAndroid 4.1 (Jelly Bean) isletim sistemi degilde  iOS 6 isletim sistemi diyorsaniz vallahi billahi sorun var sizde.

ki en basitinden iOSde versyon guncellemesi yapip sonra geri donmen imkansiz :D yani bu en basitinden bi ornek APPLE ILE NELER YAPAMAYACAGIN konusunda.

edit:

bi de karar verdim, eger su applein bu kadar iyi olmasini teknik ozelliklere bagliyorsaniz, aci bir gercegi apple ve iphone un bu kadar sukse yapmasini, EVET o beyenmeyip kabul etmediginiz olduguna inanmadiginiz ozenti erkek ve ozellikle bayanlar oldugunu kabul etmiyorsaniz ben kesinlikle bu tarz tartismalara girmeme karari aldim. sanki o ozentilik sadece turkiyedeymis gidi davraniyorsunuz ama tum dunyada iphoneun ciddi (ki ciddi derken rakkamsal acidan %60a varan oranda kullanicisi demek istiyorum) kullanicisi, EVET, ozenti genclerdir bunu ilk once bi kabul edelim sonra tartisiriz gerisini... sokakta the neeewww iphone diye ciglik atan guzel karilar, babasina bana yeni iphone bana yeni iphone diye aglayan 14 yasinda veletler olmasa iphone iphone olmaz ne burda ne amarikada ne baska bi yerde.

sonunda bi arkadaş geldi, neredesin hoca onlarca mesajda bi android developer gelsin diye bekledim.

şimdi öncelikle diğer konularımda app store dan gelen parayı koymuştum, oyunum yok henüz :)

iphone KULLANMADAN ve IPHONE uygulaması yazmadan burada konuşmanın pek bi anlamı yok.

1. objective-c dünyanın en kolay dillerinden biri. eğer 2 haftada kapamıyorsan boşuna yazılımcıyım diye gezmeyin bence.
    2. bi kere boş beleş iddaalar atmayalım. ben hiç bir zaman ios da 304204923 tane şey yaparken androidde yapamazsın demedim. o yüzden "allaşkına söyle hacılı cümleni es geçiyorum"
    3. android developer push atmaya uğraşırken uygulama bitirip app store a koyduğum oldu. android 2.4 de geliyo 4.5 de gelmiyor (temsili versiyonlar). ki hala gelmiyordur.
    4. microsofta çalışmayıp .net yazmakta koyunluk, bu mantıkla seni kutladım walla hocam. java çok özgür ya :) java her platformda çalışırım diyor ama çalıştırmak istersen bir çok şey sorun çıkartıyor.windows da çalışan uygulama javada çakıyor vs.. ismi güzel olduğu için severim ama
    5. ios güncellemesi yapıp geri alabilirsin,  eğer elindeki aletten haberin yoksa yapacak bir şey yok. evine gelip apple yetkilileri gelip downgrade yapmana yardım etmiyor bunu kasıt ediyorsun herhalde ? :)
    6. ahahaaha hacım size çok koymuş bu iphone muhabbeti. aynı mesaj içinde hem developerlığa soyunmuşun hem sosyal tespit yapmışsın (dünya çapında uuu). size sabahtan beri diyorum konuları karıştırmayın ya yazılım ya kullanıcı. neyse bunlar yeterli sanırım

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    SharpShooter bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

ornegin : http://phandroid.com/2012/06/19/samsung-releases-samsung-galaxy-s3-source-code-for-att-and-t-mobile-variants-let-the-roms-hit-our-phones/

indir kendine gore duzenleme yap. Samsung for developers serisinden ROM icin sourcelara erisip istedigin gibi derliye bilirsin.

Ornegin ben telefonu calisanlarima vereceksem marketi kapatip oyle derliye bilirim.

bu ornek ilk aklima gelen; android mi iphone mu degil mevzu. eger oyle ise ios ile bir halt yiyemezsin sadece o donanima ozel bir sey. APPLE seni zukcem dese bir halt diyemezsin.

örnek çok yanlış olmuş,

ios da default geliyor o özellik :P

beyler eğer programcılığa girecekseniz girelim.

girmiyorsanız da sorularıma cevap please

Iphone'da kendine ozel rom dizayn edebiliyormusun anlamadim bunu ? Marketin yetkisini kapatmaktan bahsetmiyorum; jailbreak yapip geri acarsin onu. Tamamen sistemden kaldirmaktan bahsediyorum. bir daha yuklenmiyecek sekilde.

ki dedigim gibi bu sadece bir ornek aklina ne gelirse. istersen sadece SMS alsin sms atamasin :) istersen belli bir lokasyonun disina ciktiginda tel calismasin; yada ofis icinde isen wireless'den voip'den ciksin telefon konusmalarina ve bunlari root sifresi ile gomulu yapacaksin bir daha her dondurulunup icerigi degistirilemeyecek.

Kendi istegine gore sekillendirdigin bir heykel ile ustune sticker yapistirabildigin bir celik kasayi karsilastiriyorun

hocam dediğin şeye bak, jailbreak yapıp açarmış. o zaman senin aletede başka rom yükler yine açar sonu mu var bu işin :)

bu arada jb yapıp içine dediğin her şeyi koyabilirsin. yani custom yapabilirsin rahat bir şekilde :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Tugberk bunu yazdı

Sadece programcı olarak düşünecek olursam,

- Java gibi her platformda ve işletim sisteminde yaygın olarak kullanılan, bir kere öğrendiğinde neredeyse istediğin her ortamda herşeyi yapabileceğin bir dil varken, apple'ın daha wikipedia deki hello programı dışında tek satır koduna denk gelmediğim (objective-C) programlama dilini öğrenmeye uğraşmazdım. (objective-C derleyicisi diğer sistemlerde de var istediğini yaparsın demeyin lütfen, zira fortranla da yaparsın, ama bir şirkete girip, abü bu programı ben linuxda fortranla süper yazarım dersen tekmeyi basarlar bir yerine)

- Sadece iphonuma program yazacağım diye (dili de bir şekilde öğrendim diyelim) kullandığım bilgisayarı ya da işletim sistemimi değiştirmeyi kabullenmezdim.

Bunlar kişisel görüşüm tabi, katılmayabilirsiniz :)

dediğin gibi bu senin kişisel tercihin saygı duyuyorum ama başkaları  bunu savunupta , "androiiiddd s*k*r. bak kısıtlanmıyorum am*na k*yy*m oleeyyyyy "demek çok çok saçma..

SharpShooter tarafından 02/Eki/12 08:00 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Sevgili Arkadaşlarım ...

Bakın ben normal bır kullanıcıyım...
    Telefonu sadece alacak ve kullacağım ...
    Tabıı öenmlı hangısı oldugu , çunku ben kullanıcıyım derken kamersını , internetini , oyununu , ramını roumunu , işlemcısını bılmemneyını illakı önemseyecegım ama anlamadıgım konu neden ben ''Samsung S3 Mü? - İphone5 Mi?'' dediğimde olayın yazılım boyutuna gectınız...?

Benım sordugum kullanımı , kolaylıgı , sistemsel tavsıyenız , rahatlıgı , şarj surelerı , bunların tavsıyelerı...

Ama konuya bakıyorum 8 sayfa olmuş %90 lık kısmı cihaz önermıyor... İOS yada Android hakkında dövüşüyor ...

Bakın ANDROİD i de bılıyorum - İOS u da blıyorum ....! Sizden tavsıyem S3 kullanalar cihazları hakkında bılgı versınler ... Veya İphone 5 kullanan varsa ki emınım vardır onlarda olumlu olumsuz cıhazlar hakkında yorumlarını bıldırsınler ...

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Teknik muhabbete bile kompleks katıp sikip atmışsınız. Şurada iOS ve Android geliştiricilerini bi okuyalım, kişisel benchmarklarını feedbacklerini bir görelim dedik okuduk konuyu baştan sona, vakit kaybettik. Çok alıngan olmayın ayrıca rica ediyorum tamamen teknik ayrıntılar verin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

Teknik muhabbete bile kompleks katıp sikip atmışsınız. Şurada iOS ve Android geliştiricilerini bi okuyalım, kişisel benchmarklarını feedbacklerini bir görelim dedik okuduk konuyu baştan sona, vakit kaybettik. Çok alıngan olmayın ayrıca rica ediyorum tamamen teknik ayrıntılar verin.

ben teknik muhabbet anlattığım halde anlamıyor hocam insanlar.

ios çift çekirdek - stabil

android 4 çekirdek - stabil

ios uygulamalar kaliteli - standart telefonlar ve donanımlar

android dandik uygulamalar - zilyon tane donanım ve ekran çözünürlüğü

ios uygulamalara karşı kişisel bilgi güvenliğini koruyor

android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xianqing.game.Parking3D&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS54aWFucWluZy5nYW1lLlBhcmtpbmczRCJd - izinler tabına bakın

ios - daima öncelikli apps

android - ios app tutarsa android versiyonu yazılır

iphone - mükemmel dokunmatik

samsung,htc vs - iphone a göre vasat dokunmatik

onlarca şey yazabilirim..

SharpShooter tarafından 02/Eki/12 09:26 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek

Ben defalarca iphone gördüğüm halde, nihayetinde bir arkadaşta s3 gördüğüm anda vuruldum, inş biraz durumu toparlayınca alacam, öyle büyük falan göründüğüne bakma cebine koy farkedilmiyor sanki pantolonun astarı gibi, ince,  performanslı... iphone alırsan herşeyine para ödersin ama s3 te durum daha farklı ücretsiz tonla şeyler de var...

www.64bitlabs.com
Toplam Hit: 11975 Toplam Mesaj: 136