folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Sanal Postan Çekim Yaparken Session Siliniyor (Acil)

Sanal Postan Çekim Yaparken Session Siliniyor (Acil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

sunucuda df -h sonrada df -ih yapıp buraya cıktılarını gönderir misin

[root@none ~]# df -h
    Filesystem               Size  Used Avail Use% Mounted on
    devtmpfs                  24G     0   24G   0% /dev
    tmpfs                     24G     0   24G   0% /dev/shm
    tmpfs                     24G  8.8M   24G   1% /run
    tmpfs                     24G     0   24G   0% /sys/fs/cgroup
    /dev/mapper/centos-root   50G   37G   13G  75% /
    /dev/sda1               1014M  230M  785M  23% /boot
    /dev/mapper/centos-home   46G   33M   46G   1% /home
    tmpfs                    4.8G     0  4.8G   0% /run/user/0
    [root@none ~]# df -ih
    Filesystem              Inodes IUsed IFree IUse% Mounted on
    devtmpfs                  5.9M   411  5.9M    1% /dev
    tmpfs                     5.9M     1  5.9M    1% /dev/shm
    tmpfs                     5.9M   554  5.9M    1% /run
    tmpfs                     5.9M    16  5.9M    1% /sys/fs/cgroup
    /dev/mapper/centos-root    25M  192K   25M    1% /
    /dev/sda1                 512K   342  512K    1% /boot
    /dev/mapper/centos-home    23M     3   23M    1% /home
    tmpfs                     5.9M     1  5.9M    1% /run/user/0
    [root@none ~]#                                                                                                                                                                                  

buyur hocam

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

konunun tamamını okumadım ancak en son isimtescilde buna benzer br hata vardı. chrome'un son güncellemesinden sonra bu şekilde olduğu söylendi. 

posa gönderdiğin verileri session'da değilde karşılıklı DB'de tutmanı öneririm

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

bu noktada sana önerim bankanin callback address tanımlamasi vardir ona bak. sanal pos işlemlerinde Callback daha dogru bir kullanımdır.

Curl session'a etki etmez. server da bir güncelleme yapilmiş mi onu sorgulat bence.

Server da güncelleme yok onları kontrol ettim. Her şey normal çalışıyor sadece o isteği atana kadar.

Callback var zaten abi oradaki callback url geldiği anda session gidiyor. siliniyor. 

Ödeme işlemi yapmadan önce her şeyi yaptım ama session normal bir şekilde ayakta kalıyor. Ne zaman ki ödeme yaptım.  Şifreyi girdim o zaman session düşüyor.

senin bahsettiğin redirect, callback daha farkli calisir ki callbackte session kullanamazsin. callback banka tarafından arka taraftan call edilir. datayi URL içinde de gönderebilirsin. bankanin ip listesi vardir onu whiteliste'e eklersin o adress icin. Session zaten calismaz orada cunku banka yeni bir session acip sana kendi serverindan yollar o datayi. kullanıcının browser'ini sana redirect ettirmez.

taaa clasic asp zamanında boyle bir sayfa yonlendirmesi ile calisan yerde sorun yaşamıştım (msn datasi ile ilgiili bir işti) orada ki sorun yonlendirdiğim sayfa benim sayfamin cookie bilgisini bozdugu icin session'a ulaşamıyordum. (cookie gidince sessionID'di bulamadiği icin yeni session aciyor server trafi) benzer bir sey olabilir ona bak.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

bu noktada sana önerim bankanin callback address tanımlamasi vardir ona bak. sanal pos işlemlerinde Callback daha dogru bir kullanımdır.

Curl session'a etki etmez. server da bir güncelleme yapilmiş mi onu sorgulat bence.

Server da güncelleme yok onları kontrol ettim. Her şey normal çalışıyor sadece o isteği atana kadar.

Callback var zaten abi oradaki callback url geldiği anda session gidiyor. siliniyor. 

Ödeme işlemi yapmadan önce her şeyi yaptım ama session normal bir şekilde ayakta kalıyor. Ne zaman ki ödeme yaptım.  Şifreyi girdim o zaman session düşüyor.

senin bahsettiğin redirect, callback daha farkli calisir ki callbackte session kullanamazsin. callback banka tarafından arka taraftan call edilir. datayi URL içinde de gönderebilirsin. bankanin ip listesi vardir onu whiteliste'e eklersin o adress icin. Session zaten calismaz orada cunku banka yeni bir session acip sana kendi serverindan yollar o datayi. kullanıcının browser'ini sana redirect ettirmez.

taaa clasic asp zamanında boyle bir sayfa yonlendirmesi ile calisan yerde sorun yaşamıştım (msn datasi ile ilgiili bir işti) orada ki sorun yonlendirdiğim sayfa benim sayfamin cookie bilgisini bozdugu icin session'a ulaşamıyordum. (cookie gidince sessionID'di bulamadiği icin yeni session aciyor server trafi) benzer bir sey olabilir ona bak.

Bir arayıp sorayım böyle bir olayları var mı diye. Session da musteriId değil de bir takım güvenlik bilgileri var. URL den GET olarak bir Token gönderiyorum. O token session dan geliyor karşılaştırıyorum bu isteği gerçekten ben atmış mıyım atmamış mıyım vs vs. URL içerisinde Session'a ait olan bilgiler var. SHA-256 ile şifrelediğim. O yüzden patlıyorum aslında. Yöntemler var evet ama şunu bi çözsem aslında olacak gibi.... Yani kendi kendine düzelmiş olması da garip. Ya sunucuda bir şey var yada adamlar benim verdiğim url değil de arkadaşların bahsettiği www. falan yönlendirdikleri için oldu.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Aynı şeyi geçen Hepsiburada da yaşadım. Tarayıcı Chrome. Ödeme yaptıktan sonra logout oluyordu. Kendiliğinden düzeldi.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    yunusemre bunu yazdı

Tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Aynı şeyi geçen Hepsiburada da yaşadım. Tarayıcı Chrome. Ödeme yaptıktan sonra logout oluyordu. Kendiliğinden düzeldi.

tarayicida SID yada CID diye bir değişken cookie ile servera gider ip-sid uyuşuyor ise user o session'a kabul edilir. sorun bence sid'i siliyor bir sekilde acilan yerlerden biri tarayicinin cookie yetkileri ile de alakali olabilir. sayfadan cikinca cookieleri temizle dersen mesela baska sayfa actiğinda sid silinir yeniden sayfaya donunce sifirdan girmiş gibi olursun ama cookie de sid'in duruyor ise tekrardan kaldiğinyerden devam edersin (session time out gercejkeleşmemiş ise)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Assistle mi calisiyor 

Ya sunucu tarafinda bir guncelleme.olmustur ya da banka tarafinda tarafinda olmustur bi  o tarafada sor derim

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Problem gene nüksetti. Acaba benim session limiti felan mı var ? Neye takılıyor yav bu.

EDİT : Gene düzeldi. Bence session limitinden falan kaynaklı tam olarak anlamadım. Yada Tarayıcıdan mı bilemedim..

MhmdAlmz tarafından 13/Mar/20 11:32 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

sessionu dosya olarak tutturuyorsundur muhtemelen, disk ve inode limitinin el verdiği kadar session tutabilirsin onda bir problem olacağını düşünmüyorum inodelarda boş gözüküyor.

şüphen varsa redise çekmeyi dene sessionları

edit : token kullandığını belirtmişsin. Tokende problem omlası durumunda sessionları destroy eden bir middleware falan kullanıyor olabilir misin ?

Genki tarafından 13/Mar/20 11:42 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

sessionu dosya olarak tutturuyorsundur muhtemelen, disk ve inode limitinin el verdiği kadar session tutabilirsin onda bir problem olacağını düşünmüyorum inodelarda boş gözüküyor.

şüphen varsa redise çekmeyi dene sessionları

edit : token kullandığını belirtmişsin. Tokende problem omlası durumunda sessionları destroy eden bir middleware falan kullanıyor olabilir misin ?

Token + Session kullanıyorum çift yönlü kontrol. Token API'lere giderken Session da o sitedeki oturumun kontrolü.

Session destroy fonksiyonu hiç bir yerde çalışmıyor hocam. Kafayı yicem yav bu nasıl böyle bir şey olabilir.

Curl ile alakalı olmayacğaından emin miyiz ?

Toplam Hit: 11810 Toplam Mesaj: 62
php