folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Sanal Postan Çekim Yaparken Session Siliniyor (Acil)

Sanal Postan Çekim Yaparken Session Siliniyor (Acil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bankadan gelen cevap şu şekilde ;

Merhaba,

Yapılan işlemler ekte ki gibidir, doğrulama adımında bizim bu şekilde bir mesaj kodumuz bulunmamaktadır.

Sunucularınızda Microsoft Windows Server tabanlı yazılımlar kullanılıyorsa ve sunucularınızda yakın zamanda Microsoft güncellemesi yapıldıysa kontrol etmenizi rica ederiz. 

Diğer müşterilerimizden gelen bildirimlerle tespit ettiğimiz; 3D Secure doğrulama mesajını dolu olarak cevap döndüğümüz hâlde Microsoft güncellemesi kaynaklı 3D Secure doğrulama mesajı alınırken işlemin session bilgileri silinerek anasayfaya yönlendirildiğidir. 

Güncellemeyi geri alabilir ya da bu durumu Microsoft ile paylaşabilirsiniz. Yaptığımız kontrollerde banka olarak alabileceğimiz bir durum olmadığı Bilgi Teknolojileri ekibimiz tarafından teyit edilmiştir. 

Şimdi benim sunucu Windows server üzerine kurulu HyperX de çalışıyor. Bundan kaynaklı olabilir mi ? DevOps bilen arakdaşlar yardımcı olabilir mi ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

ie de denesene bu hatayı alıyor musun sanırım sorunun kaynağı bu tarayıcıların yeni yaptığı güncelleme ile ilgili bu session cookilerin tutulma şekli değişti sanırım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

üstad php versiyonu yükseltilmiş veya güncellenmiş olabilir.

bir hafta önce aynı problemi yaşadım. çalışan tüm kodlarım bir anda gitti.

yine laravel de.

php versiyonunu güncellemişlerdi. geri çektirdim. düzeldi.

DuPi tarafından 13/Mar/20 16:29 tarihinde düzenlenmiştir

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Bankadan gelen cevap şu şekilde ;

Merhaba,

Yapılan işlemler ekte ki gibidir, doğrulama adımında bizim bu şekilde bir mesaj kodumuz bulunmamaktadır.

Sunucularınızda Microsoft Windows Server tabanlı yazılımlar kullanılıyorsa ve sunucularınızda yakın zamanda Microsoft güncellemesi yapıldıysa kontrol etmenizi rica ederiz. 

Diğer müşterilerimizden gelen bildirimlerle tespit ettiğimiz; 3D Secure doğrulama mesajını dolu olarak cevap döndüğümüz hâlde Microsoft güncellemesi kaynaklı 3D Secure doğrulama mesajı alınırken işlemin session bilgileri silinerek anasayfaya yönlendirildiğidir. 

Güncellemeyi geri alabilir ya da bu durumu Microsoft ile paylaşabilirsiniz. Yaptığımız kontrollerde banka olarak alabileceğimiz bir durum olmadığı Bilgi Teknolojileri ekibimiz tarafından teyit edilmiştir. 

Şimdi benim sunucu Windows server üzerine kurulu HyperX de çalışıyor. Bundan kaynaklı olabilir mi ? DevOps bilen arakdaşlar yardımcı olabilir mi ?

HyperX değil hyperV dir o.

soruya gelirsek. olabilir mi? olabilir.

hangi guncellemeyi geri alacaginida yazsalarmis keske.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Benzer durum başımıza geldi hocam nasıl çözdün? iPara ya request attıktan sonra 3d onay sırasında onay veya işlem iptal edilip dönülünce session yok oluyor. Bu sorun önceden yoktu, yeni başlamış. Sunucu linux, php 5.6 codeigniter kullanıyoruz.  Her kullanıcıda olmuyormuş o yüzden Chrome kaynakli olabilir mi diye farkli tarayicilarda test ettim, harbiden de sadece son surum olan chrome pc de sorun oluyor. 

Edit: Simdi chrome versiyonu guncelledim, iki farkli bilgisayar ikisi de son surum. Birisinde calisiyor, birisinde calismiyor.

herlocksholmes tarafından 18/Mar/20 16:03 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı

Benzer durum başımıza geldi hocam nasıl çözdün? iPara ya request attıktan sonra 3d onay sırasında onay veya işlem iptal edilip dönülünce session yok oluyor. Bu sorun önceden yoktu, yeni başlamış. Sunucu linux, php 5.6 codeigniter kullanıyoruz.  Her kullanıcıda olmuyormuş o yüzden Chrome kaynakli olabilir mi diye farkli tarayicilarda test ettim, harbiden de sadece son surum olan chrome pc de sorun oluyor. 

Kendiliğinden çözüldü hiç bir şey yapamadım :D

EDİT ;

Proje laraveldendir diye pure PHP çektim ondan düzeldi sandım ama bilemiyorum şuan bir problem görünmüyor.

MhmdAlmz tarafından 18/Mar/20 16:03 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Sabah n11 den alışveriş yaparken chrome ve internet explorer da 2 kere attı sessiondan

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

bence genel düşünmelisiniz çünkü aynı iş benimde natroda başıma geldi. aldığınız bir güncellemeden yada banka sanal posundaki sıkıntıdan kaynaklı

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

bence genel düşünmelisiniz çünkü aynı iş benimde natroda başıma geldi. aldığınız bir güncellemeden yada banka sanal posundaki sıkıntıdan kaynaklı

Peki hocam, ayni sunucu, ayni sistem, ayni php versiyon, ayni kod, ayni kullanici hesabi:

2 farkli bilgisayar, 2sinde de windows 10, chrome son surum. Birisinde calisiyor, digerinde session bozuluyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

Peki hocam, ayni sunucu, ayni sistem, ayni php versiyon, ayni kod, ayni kullanici hesabi:

2 farkli bilgisayar, 2sinde de windows 10, chrome son surum. Birisinde calisiyor, digerinde session bozuluyor.

Hocam sıkıntının kaynağını çözemezsin.

Hocam 1 saat arayla aynı pc den denedim sıkıntısız parayı çekti. Sadece saat dilimleri farklı. Atıyorum saat 10 da çekmedi saat 11 de çekti parayı. Kart aynı herşey aynı yani. Hatta 10-15 defa denedik problem olmadı. Ertesi gün gene çekemedi bir süre sorna tekrar düzeldi.

Sorunun kaynağı session dosyası felan dedim. İstek atamdan önce session dosyasını sildim logları temizledim. Herşeyi yaptım ama yemedi. Bir sıkıntı var ama çözemedim en son pc ye yumruk atacaktım sinirden.

Uğraşma kendiliğinden çözülür...... Sorunun kaynağını bulursan haber ver 4 gün uğraştım saldım. NodeJS ile yazdım projenin benzerini denedim onda da olmadı. Dil kaynaklı değil onu belirteyim.

Centos 7 kullanıyorum belki Centos dandır bilemiyorum...

Toplam Hit: 11786 Toplam Mesaj: 62
php