Şarj Aletinde Virüs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

FBI'ın filan kullandığı bahsedilen şarj aleti aslında telefona birinci derece bir etki yapmıyor. Bende onu okumuştum. Adamlar şarj aletinin içine ortam dinlemek için mikrofon filan koyuyorlar. Ancak işletim sistemindeki bir açıktan böyle birşey yapılabilir tabiki. Tabi o devreyi nasıl ufacık şarj aletinin içine sıkıştıracaksın o başka. Ama bence yapılabilir duruyor. (konunun troll olması yada olamamasını gözardı ediyorum)

TeRRoR tarafından 14/Tem/16 11:14 tarihinde düzenlenmiştir

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Şarz aletinin amperinden kaynaklı dokunmatik ekranda voltaj tutarsızlıkları olabiliyor ve tıklamalar gerçekleşebiliyor. Daha önce benimde başıma geldi ama konunun virüsle trojanla alakası olduğunu sanmıyorum.

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    h2run bunu yazdı

way amk seytanın aklına gelmez :) yakında trojan felanda yaparlar bu sekılde.

zaten trojan telefonuna bağlanıp her boku izliyorlar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=WqkmGG0biXc

bahsettiğiniz bu ama bu görünen ile fotoğraftakinin alakası yok. Ancak lol lol and yazması bi enteresan o panikle salgılanan yüksek adrelaninin ürünü bi halüsinatif etki olabilir mi ? 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Bazı sarj aletleri yapıyor bunu. Sarj aletini takınca virüsün aktif olup çekince olmamasının imkanı yok. Virüs olsa girdiğinde telefona sarj aletini çeksende çalışır. Dedigim gibi bazı dandik sarj aletlerini takınca dokunmatigi sapittiriyor. O yuzden telefon bu davranışı sergiliyor. 

Eyvallah hocam dokunmatik sapıtıyor konuya trol denmesinden daha mantıklı şarj aletini takıp bir video kaydettim o videoda herhangi bir şey yazmadı sadece sapıttı trol diyen arkadaşlar içinde şarj aletini atmadım müsait olduğumda nasıl sapıtığını gösteren bir video daha kaydederim yayınlarım. elektronik bilgim olmadığı için o fotografı ekledim sadece lehimlerinden bakarak o zımbırtıyı kırmızı kare içine aldım.

lol lol and i nasıl yazmış olabilirin bir açıklaması belki facebook a girdiğinde bir sayfadan kopyalamış yapıştırmış olabilir yada başka bir şey

içerisinde herhangi devre elamanı bu işi yapmıyor diyelim sadece şarj cihazı bozuk olduğu için böyle dokunmatik ekran kafayı yiyebiliyorsa. bozulmadan da yaptırılamazmı bu olay.
    az evel kardeşimin telefonuna yine taktım son arama listesinden birini aradı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microfraction
    microfraction's avatar
    Erkek

Mikroçiplere gömülen backdoorlar olabilir mesela samsung'un 1tb hardiskleri var onlarda da backdoor tespit edildi; profesyonel düzeyde c  bilgisi olan herkes zararlı yazılımlar gömebilir...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Konuyla pek alakası varmı bilmiyorum ama, mesela evdeki elektrik ağına bağlı bilgisayara binanın elektrik girişine bir parça takılarak o elektrik ağındaki tüm bilgiye ulaşıla biliniyormuş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

Mikroişlemci olmayan bir yerde yazılım olmaz :) Devreler içlerinden geçen akımlar yada üzerlerindeki componentler yüzünden stabil çalışmayabilir.

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

evet benimde başıma çok geldi çakma şarj aletlerinde takıldığı vakit dokunmatik işlemiyor işlese bile stabil çalışmıyor ama senin ki bambaşka be hacı

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Elektrik kaçağı bildiğin :D

...said addicted.
Toplam Hit: 10081 Toplam Mesaj: 36
android virüs windows phone şarj aleti şarj cihazında virüs