Şarj Aletinde Virüs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Bugün başıma gelen ilginç bir olay; şarj cihazımı işyerinde unutum evde usb kablosu var birde t.tec marka başlık buldum şarjda iken internete girmek istedim (telefon general mobile android one )ama bir türlü şifremi giremedim basmadığım tuşlara basmaya başladı telefon şardan çıkardığımda sorun yok ama taktığımda sorun başlıyor tuş kilidini açıp öyle şarja taktım kendi kendine menülere sağa sola girmeye başladı bir facebook sayfası açmaya çalıştı hızlıca kapatım ardından not yazılabilecek bir ekrana lol lol and yazar yazmaz cihazı şarjdan çektim kendime yok artık şarj cihazından değildir deyip benim telefona virüs bulaşmıştır dedim kardeşimin telefonunu (android) aynı şekilde şarja taktığımda onda da kameraya girdi yine internete bağlanıp sayfa açmaya çalıştı. windows phone taktık onda da xbox a girdi mağazaya girdi. sadece usb kablosundan bilgisayara takınca sorun yok.
    Galiba birisi önceden tanımladığı macroları şarj aletini telefona takar takmaz rastgele çalıştıran bir şey yerleştirmiş.
    Şarj aletinin içerisini açtım sonradan lehim yapıldığını düşündüğüm parça.

kırmızı Kare içerisinde eleman boardı ters çevirip baktığımda sonradan lehimlenmiş gibi görünüyor en kötü lehim o

cihazın marka-modeli.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama böyle şarj aletleri varmış haberi bulursam yazarım buraya

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

way amk seytanın aklına gelmez :) yakında trojan felanda yaparlar bu sekılde.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

way amk seytanın aklına gelmez :) yakında trojan felanda yaparlar bu sekılde.

Hocam birde farkedilmediğini ekran kilidi olmadığını düşün biryerleri mi arar mailmi atar uygulamamı indirip çalıştırır t.tec e mail attım bakalım ne diyecekler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    entegreye benzemiyor. bildiğin tranzistör gibi 3 ayaklı. ama yanında Q1 yazıyor, bilemedim şimdi.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı

nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama böyle şarj aletleri varmış haberi bulursam yazarım buraya

fbi nsa ne naneyse böyle bir duyuruda bulunmuştu. yine tbt de okudun hocam 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Orjinal olmayan sarj aletlerinde bunu yapabiliyor cok kez gördüm 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Bazı telefonlarda giriş yapıldığında dışarıdan, kulaklık jakı, şarj aleti gibi bazı davranışlar sergilemesini otomatikleştiren yazılımlar var.

Desteklenmeyen bir şarj aletinden dolayı sapıtyor olabilir.

O elemanın üzerinde ne yazıyor tam olarak, herhangi bir macro saklanacak yapıya benzemiyor.

Şüphelenmek istiyorsan eğer sağ tarafta ışığın altında var entegreye benzeyen ondan şüphelen, isimlerini yazarsan daha net olur konu. :)

İmza...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Elektronikçi değilim fakat bence böyle birşeyin olup olmadığını anlamanın en basit yolu, USB portunun hepsi mi yoksa 2 tanesi mi leğimle bağlı adaptöre?

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Bazı sarj aletleri yapıyor bunu. Sarj aletini takınca virüsün aktif olup çekince olmamasının imkanı yok. Virüs olsa girdiğinde telefona sarj aletini çeksende çalışır. Dedigim gibi bazı dandik sarj aletlerini takınca dokunmatigi sapittiriyor. O yuzden telefon bu davranışı sergiliyor. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

daha önce benimde başıma gelmişti bence o desteklemediği için yapıyor.

Toplam Hit: 10401 Toplam Mesaj: 36
android virüs windows phone şarj aleti şarj cihazında virüs