Şarjlı Tıraş Makinesi Tamiri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar öğrenci kardeşimin kullandığı şarjlı PHILIPS YS 534 CLİCK&STYLE TIRAŞ MAKİNESİ şarj tutmamaya başlamış biranda. Şarj a takıyor doldu gösterse bile çalıştırınca şarj bitti ışığı yanıp sönüyor. Neyse okuduğu için tatilde getirdi. Öyle meraktan açtık baktık içerisinde yanık vs birşey var mı ama görünürde yoktu. Açıkken dedim yeni pil alayım pil ölmüştür dedim yeni pil aldım, taktım onda da aynı. Devre kartını güzelce kolonya- diş fırçası ile temizledim iyice normal havada kuruttum gene çalışmadı, fön makinası ile sıcak hava tuttum(pil takılı değilken) lehimden kaynaklı ise belki işe yara diye gene çalışmadı.

Taa o zaman facebook elektronik grubunda konu açmıştım çözüm-yardım bulamadım konunun linki burada

Şimdi aramızda bu makina tamirinden anlayan-uğraşan yapılabilir diyen birileri varsa getir götür tamir masrafı uğraştığımıza değer derse makinayı söylenen adrese kardeşimle kargolatacağım. ilginenenlere şimdiden teşekkürler.

Ek olarak kardeşim Antalya'da, eğer Antalya'dan birileri varsa müsait zamanda elden de bırakma şansı olabilir kardeşimin.

+ makinadan memnun ama sanırım satışı kapanmış üretilmiyor

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

eyyüp adaptörü kontrol ettinmi philipslerin adaptörü akıllı olur. voltaja göre kırmızı yeşil ışık yakıp gücü kesebiliyor.

3.7 volt başka adaptörle denedin mi şarj etmeyi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

eyyüp adaptörü kontrol ettinmi philipslerin adaptörü akıllı olur. voltaja göre kırmızı yeşil ışık yakıp gücü kesebiliyor.

3.7 volt başka adaptörle denedin mi şarj etmeyi.

Pilleri şarj olduktan sonra ölçtüğümü hatırlıyorum da onu denemedim fırsatı olur ise denemedini sağlatayım kardeşime.

Konu güncel arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa beklerim

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

eyyüp takım taklavat var ölçüm yapar 18650 pil de deneriz gerekirse manavgattaysan.

pilleri dolu iken tak sorunsuz çalışıyorsa sistemi değiştirir şarj devresi ekleriz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Antalya da yaşıyorum sorun kart ünitesinde ise cihaz için kurtarmaz denilebilir ama dediklerini dikkate almak gerekiyor tam olarak sorun nedir buna göre hareket etmeli derim.philips te braun da kullandım memnuniyetleri hoş güzel cihazlar ama babalarımızın Almanya dan gelirken getirdikleri kadar hiç değil o işi ben Panasonic alarak çözdüm kesinlikle bozulmayan cihazları var kullanım aralığı ve dayanıklılığıyla aşmış japonlar. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

eyyüp takım taklavat var ölçüm yapar 18650 pil de deneriz gerekirse manavgattaysan.

pilleri dolu iken tak sorunsuz çalışıyorsa sistemi değiştirir şarj devresi ekleriz

alette ni mh var havaya uçmayın :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

yav şu 3.7 volt 18650 model piller varya onu demek istedim.

resimdekilerde onlardan

https://m.n11.com/sarjli-pil-18650-37v-4800-mah-sarj-edilebilir-pil-el-feneri-pili-P409352789

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

yav şu 3.7 volt 18650 model piller varya onu demek istedim.

resimdekilerde onlardan

https://m.n11.com/sarjli-pil-18650-37v-4800-mah-sarj-edilebilir-pil-el-feneri-pili-P409352789

konudaki aletin resmindeki pilde "ni-mh" yazıyo, 18650 falan değil

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

iyi konu aç.tın nezamandır başka adaptorle deniyicem unutuyordum :)
    bendeki adaptor arızalı  öncelikle adaptoru kontrol et yanlış hatırlamıyorsam 15v 1A olması lazım    

onekine?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Manavgat ta değilim, en erken de şubat tatiilinde gelebilirim gibi görünüyor, kardeşim de antalya. makinedeki piller kumanda pili olan 3A pillerden, ha dediğin pil ile çalışabilir mi? belki evet ama o pil oraya sığmaz sanırım.

weskeyy bunu yazdı

Antalya da yaşıyorum sorun kart ünitesinde ise cihaz için kurtarmaz denilebilir ama dediklerini dikkate almak gerekiyor tam olarak sorun nedir buna göre hareket etmeli derim.philips te braun da kullandım memnuniyetleri hoş güzel cihazlar ama babalarımızın Almanya dan gelirken getirdikleri kadar hiç değil o işi ben Panasonic alarak çözdüm kesinlikle bozulmayan cihazları var kullanım aralığı ve dayanıklılığıyla aşmış japonlar. 

Tamirat yapıyorsunuz olarak anladım cevabınızı doğru mudur? 

bu sorun biran da gelişen birşey olarak ortaya çıkmış. yukarıda da belirttiğim gibi yeni pil aldım denedim ama gene aynı sanırım kart ünitesinde- devre elemanının birisinde. görünürde birşey göremedim ama bir yerde sorun var. Tam sorun hemen şarj bitmesi, şarj a takınca saatlerce şarj oluyor ışığının yanıp sönmesi(yeni pilde de aynı durum var ama ilk şarj da yeni pil öyle çok beklemeden şarj etti diye hatırlıyorum sonrasında gene diğeri gibi oldu) sorun bunlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

@eyuperol elektronik sayfasında bu paylaşımı gormustum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 4385 Toplam Mesaj: 42
tıraş makinası tamir