Şarjlı Tıraş Makinesi Tamiri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

voltmetren var mı?

Evet işimi görecek amatörce birşey var. Kendimde, kardeşimde evde değil ama bir sonraki haftaya kardeşim eve geçecek tari edebileceğim birşey ise ona tarif edebilirim.

Ben de amatörüm hocam elektronikte ama tahminim pilden chipe voltaj bildirimi gitmiyor. 2. resimdeki 20 ayaklı chipe bataryadan giden yolları bi kontrol etmeyi dene. pili ölç öyle yerine tak sonra yolları takip et. Pilin voltajı o chipe ulaşıyor mu emin ol. Bir de pil takılı sarj aleti çıkmışken çalıştırmayı dene ısınan bir yer var mı bak. Pilin voltajı nötre kısa devre akıyor olabilir.

Öncelikle önerin için teşekkür ederim de onu kardeşim başaramaz :) ama ben uğraşırım da buradan tamir edebilirim bakabilirm diyen birisi çıkmaz ise ocak sonuna kalır o.

İlgilenebilecek bakabilirim diyecek birisi varsa beklemedeyim.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

son bir kez daha konu yukarı belki bilen, ilgilenen birisi görür

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Çözüm basit ; Makinadaki o devreyi söküp atacaksın.16340 pil ve TP4056 şarj devresi alacaksın.Bir de basit bir voltaj düşürücü gerekir.Toplam maliyet en fazla 30TL.

Cep telefonu şarj aleti ile şarj edilebilir.Dolarken kırmızı,bitince mavi led yanar.18650 o makineye sığmayabilir.Nicd pillerin devri biteli 10 sene oldu.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Çözüm basit ; Makinadaki o devreyi söküp atacaksın.16340 pil ve TP4056 şarj devresi alacaksın.Bir de basit bir voltaj düşürücü gerekir.Toplam maliyet en fazla 30TL.

Cep telefonu şarj aleti ile şarj edilebilir.Dolarken kırmızı,bitince mavi led yanar.18650 o makineye sığmayabilir.Nicd pillerin devri biteli 10 sene oldu.

Eyvalla sağolasın. Servise bir sorayım, buradan yardımcı olurum diyen olmazsa bunu deneyebilirim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

up olsun

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Konuyu bir kez daha yukarı çekeyim.

Memlekete -Manavgat'a- geldim yorumlarda geçen önerileri denemeye çalıştım başarılı olamadım.

Buradaki philips servisine ürünü bıraktım, yeni pil istemişler denemişler sorun pilde değilmiş karttaymış neyse gittim ürünü alırken hani siz tamir yapamaz mısınız diye sordum o yapılmaz dedi sanırım ya uğraşmak istemedi ya da daha öncelikleri olan işleri vardı

Neyse 8-10 farklı elektronikçiye gittim bakmıyoruz, uğraşılmaz vs sebepler söylediler almadılar.

Oon olarak buraya tekrar yazmak istedim hani uğraşırım bakarım diye kendinize ya da bu işi yapan tecrübeli bir yakın tanıdığınıza baktırabilirseniz veya beni o kişiye yönlendirebilirseniz memnun olurum teşekkürler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

up olsun hocam. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Memlekete -Manavgat'a- geldim yorumlarda geçen önerileri denemeye çalıştım başarılı olamadım.

Buradaki philips servisine ürünü bıraktım, yeni pil istemişler denemişler sorun pilde değilmiş karttaymış neyse gittim ürünü alırken hani siz tamir yapamaz mısınız diye sordum o yapılmaz dedi sanırım ya uğraşmak istemedi ya da daha öncelikleri olan işleri vardı

Neyse 8-10 farklı elektronikçiye gittim bakmıyoruz, uğraşılmaz vs sebepler söylediler almadılar.

Oon olarak buraya tekrar yazmak istedim hani uğraşırım bakarım diye kendinize ya da bu işi yapan tecrübeli bir yakın tanıdığınıza baktırabilirseniz veya beni o kişiye yönlendirebilirseniz memnun olurum teşekkürler.

Elektronikçilerin yaklaşmama sebebi tamire harcanak zamana göre getirisinin çok az olması. Max edebileceği işcilik karı bu bozuk cihaz için 30 - 50 liradır. Başka sorun çıkarsa birde ekstra maaliyetler eklenir. Maaliyeti 100-150 lira dese kimse tamir ettirmez. Bu durumu bildikleri için baştan uğraşmıyorlardır. Ellerinde varsa direkt yeni model almayı önerirler.

Sorunun pilden kaynaklı düşünüldüğü için birçok öneride bulunulmuş. Bunlardan biri sorununu alternatif olarak çözmesi lazımdı. Sorun devre kartındaysa bir devre elemanı arızalanmıştır. Bu devre kartında tespit etmek ileri düzeyde tecrübe gerektirir. Sorunlu parçayı tespit bile etsen o parçayı da bulamayabilirsin ya da pandemiden dolayı yurtdışından gelmeyebilir.

Tavsiyem; (yapılabiliyorsa) şarj etme devre kartıyla birlikte motoru direkt bağla. Karttaki switchin üzerinden lehimleyip anahtarlama yapılabilir. Önceki mesajlarda önerilmiş zaten.

İlla bu aynı modelden kullanacağım diyorsan; marka, model ve seri numarası aynı olan cihazı letgo sahibinden.com sitelerden güvenli bir şekilde 2.el olarak pazarlıkla en düşük fiyattan almaya çalışmak. Hijyenik açıdan başka bir cihazı kullanamıyorsan; 2.el aynı model alacağın tıraş makinasının kartını bu cihaza takarsın.

Ucuz yollu tamir ederim diye zaman ve piller için felan bir giderin olmuş. Sorunun en başıdan devre kartında olduğu bilinseydi direkt 2.el ara derdim ama kontrol edilmeden mümkün olmuyor. 

https://www.letgo.com/tr-tr/i/philips-ys53417-islak-kuru-tiras-makinasi_a2e79c52-f451-43f7-b708-e77213ff4b98

Şu sıfırmış mesela;

https://www.letgo.com/tr-tr/i/philips-ys52717-clickandstyle-2ue1-tiras-ve-kirli-sakal-tras-makinasi_70796f6c-50e1-4ff0-97cc-136e84bb542d

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı

Elektronikçilerin yaklaşmama sebebi tamire harcanak zamana göre getirisinin çok az olması. Max edebileceği işcilik karı bu bozuk cihaz için 30 - 50 liradır. Başka sorun çıkarsa birde ekstra maaliyetler eklenir. Maaliyeti 100-150 lira dese kimse tamir ettirmez. Bu durumu bildikleri için baştan uğraşmıyorlardır. Ellerinde varsa direkt yeni model almayı önerirler.

Sorunun pilden kaynaklı düşünüldüğü için birçok öneride bulunulmuş. Bunlardan biri sorununu alternatif olarak çözmesi lazımdı. Sorun devre kartındaysa bir devre elemanı arızalanmıştır. Bu devre kartında tespit etmek ileri düzeyde tecrübe gerektirir. Sorunlu parçayı tespit bile etsen o parçayı da bulamayabilirsin ya da pandemiden dolayı yurtdışından gelmeyebilir.

Tavsiyem; (yapılabiliyorsa) şarj etme devre kartıyla birlikte motoru direkt bağla. Karttaki switchin üzerinden lehimleyip anahtarlama yapılabilir. Önceki mesajlarda önerilmiş zaten.

İlla bu aynı modelden kullanacağım diyorsan; marka, model ve seri numarası aynı olan cihazı letgo sahibinden.com sitelerden güvenli bir şekilde 2.el olarak pazarlıkla en düşük fiyattan almaya çalışmak. Hijyenik açıdan başka bir cihazı kullanamıyorsan; 2.el aynı model alacağın tıraş makinasının kartını bu cihaza takarsın.

Ucuz yollu tamir ederim diye zaman ve piller için felan bir giderin olmuş. Sorunun en başıdan devre kartında olduğu bilinseydi direkt 2.el ara derdim ama kontrol edilmeden mümkün olmuyor. 

https://www.letgo.com/tr-tr/i/philips-ys53417-islak-kuru-tiras-makinasi_a2e79c52-f451-43f7-b708-e77213ff4b98

Şu sıfırmış mesela;

https://www.letgo.com/tr-tr/i/philips-ys52717-clickandstyle-2ue1-tiras-ve-kirli-sakal-tras-makinasi_70796f6c-50e1-4ff0-97cc-136e84bb542d

Teşekkürler hocam dedikleriniz doğru. Konuda da dediğim gibi öğrenci olan kardeşim kullanıyor temiz kullandım yapılırsa yaptırıp kullanmaya devam edeyim diyor ondan tamirine bakmak istedim. Birde Antalya servisine götüreyim dedi kardeşim şansını bir de o denesin olmazsa ikinci el önerierine bakılabilir.

Aramızda herhangibir ürünün markanın servisinde çalışan varsa şunu sormak istiyorum. Diyelimki arızalı ürün geldi ürünü yapmayı denediler olmadı o zaman fabrikaya ya da merkez servis vs varsa oraya gönderip yaptırabiliyorlar mı? böyle birşey mümkün mü? Geçen ürünü servisten aldıktan sonra gittiğim bir elektronikçi dediki hani servis yapamadı ya da uğraşmadıysa merkeze gönderseydi dedi ondan sorayım böyle birşey var mı. (şunu belirteyim garantili ve garantisizde sanırım ürüne yaklaşma şekilleri değişiyor bazı servislerin)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek

hepsini okuyamadım ancak şu tecrübeyle sabit kartla falan oynamasaydın keşke eğer ki kartı bozmadığına eminsen ki anladığım kadarıyla karta işlem yapmadın ve sorun şarj tutmaması.

o yeşil doldurulabilir pili duracelin doldurabilir pili ile değiştirdiğin an sorunu çözmüş olacaksın ebat olarak büyük gelebilir kaliteli başka bir pil ile dene max 25/30 falandı iki adedi olmazsa başka işe kullanırsın ama olacaktır yüksek ihtimal.

şuan ki pili ne kadar ölçüp değer normal desende anlık ölçüm anlık değer doğrudur ancak kapasite kaldırmaz .

soldat tarafından 11/Şub/21 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
Toplam Hit: 4381 Toplam Mesaj: 42
tıraş makinası tamir