Satılık Yerli Üretim Tablet Pc

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:
    -----------------------------

Uzak doğudan Çinden İthalat yapan, Çinde sürekli iş için elektronik, Bilgisayar piyasasını araştıran gezen, senede bir kaç ay sırf bu iş için Çinde kalan ve türkiye piyasasında bu işi yapan biri olarak söylüyorum ki...

İyi özelliklerde uygun fiyatlı tablet satıyorum dese anlarım çünkü fiyat performans oalrak alınabilir bir ürün. Amaaaa !!

Bir ürünün %100 türk yapımı olması için

O ürünün vidasından, işlemcisine, ekran dokunmatiğinden batarya içindeki pillerine, anakartından, işlemcisine kadar herşeyin türk yapımı olması gerekir.

Eğer sen plastik malzemesini türkiyede üretirsen, vidasını türkiyede üretirsen diğer malzemeleri ithal edipde burda montaj yaparsan o %100 türk yapımı olmaz

Ki zaten sen bunun vidasını plastik aksamını türkiyede üretmeye kalksan çinden ithal ettiğin fiyatın 3 katına imal edemezsin.

Tamam bende notebook yedek parçaları ürettiriyorum.Adaptör, Batarya, Klavye ama çinde ürettiriyorum parasını ben veriyorum :) o da % 100 türk üretimi mi oldu o zaman.

üzerinde koskoca yazıyor android işletim sistemi.. altındada yazıyor

BURAYA DİKKAT

Sakarya’da incelediği tablet bilgisayardan yola çıkan elektrik elektronik mühendisi, dizaynı, anakartı ve yazılımı kendisine ait olan tablet bilgisayar geliştirdi. Ben buna kocaman Bi BSG Derim

nasıl yazılım sana ait nasıl anakart sana ait.Parasını verip aldığın şey % türk yapımı mı oluyor ? Hadi diyeceğim Sadece türkçe diline çevirdin o bile değil yani..

Haber olayına gelince ise türkiyede medyada tanıdıgın varsa her türlü haber yaptırmak kolay :) Yada basarsın parayı yaptırırsın haber.Habercilere Sony laptop koysan biz yaptık yerli malı desen anlamaz.

Yok efendim ilk başta toptan satış olurmuş parekende olmazmış kesinlikle.Sonra yalvar yakar parekende ikna edilmişte falanda filanda.Hikaye bunlar

Sırf bunlar çeşitli kuruluşlardan hibe kredi alabilmek için yapılmış oyunlar.Ama kosgep ve diğer kurulışlardaki insanlar o kadar bilinçsizki bunu anlamıyorlar bile.

Projeyi yerli üretim diye sun. Ufak bir montaj hattı kur, Hibe krediyi al, Sonra çinden ürünleri demonte şeklinde ithal et montajını yap al sana % 100 türk malı. 

Kimi kandırıyorsunuz arkadaş.Millet Mal mı ? enayi yerine koymayın insanları.Bırakın kandırmayın milleti allah aşkına balderesi gibi oldu buda 

ben pek anlamam ama yazılım derken anakartını ben tasarladım diyoya anakartın iletişim kurduğu programlamayı kendi yazmış olabilir onu kastedmiş olabilir anladınız ne demek istediğimi ayrıca o adamın yerine kendini koy o kadar uğraşmışsın bişeyler yapmışsın ve ticarete atılıyosun sen demezmisin %100 türk yapımı tablet diye bu şekilde satmaya çalışmazmısın :) ben ticarete atılan düşmanım dahi olsa desteklerim kolay değil bu işler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

ben zaten anlamıyorum bu tahribatta konu baltalama muhabbetini.. adam fuarda konuştum bana böyle böyle dedi diye ortaya bi iddaa attı, kim dedi isim var tarif et dedim cevap atmadı, pm attım aynı cümleyi pm e de cevap atmadı.. ne anlıyosunuz konu baltalamaktan.. fiyat bu, toptan satacktk sonra perakendeye döndük, türkiye de üretilen yada monte edilen her ne haltsa işte, bu fiyata bulabileceginiz en hızlı ve en kalitelisi bu. bu cihazı 1600-2000 tl lik ipad le samsungla kıyaslamanın anlamı nedir ki parası olan ondan alır ?..

bu fiyata göre bu özellikler eğer kötüyse ? yada garantisi yok diyosam o zaman baltala ki öyle bi cihazı da getirip tahribata kitlemeye çalışmam bilen bilir bunuda.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apple
    Apple's avatar
    Erkek

türkler bile başarmış artık gelişiyoruz ne diyeyim kasa toplamaya çalışmasam almak isterdim . hayırlı satışlar hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

mfatihbodur bunu yazdı:

rakkoc bunu yazdı:

Ben bu tabletleri fuarda incelemistim icine kart okuyucu entegre edelim filan diye bir konusma gecti; okuyucunun driverini verdim android icin; okuyucuyu verdim resimlerini istedi verdim cin'e soracam dediler :) sorus o sorus. tezgahin uzerine 10 tane cihaz vardi sifir 3 tanesi kutudan bozuk cikti amacim baltalamak degil ama gordugumu paylasmaliyim tabiki.

kim söyledi isim ver ? tipini tarif et hocam ?

Olay Cebitte gecti. Tahribat bulusmasinda fuari gezerkende ayni seyi soylemistim zaten. Ad soyad mail telefon iletilmistir. Dedigim gibi amacim baltalamak degil.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

mfatihbodur bunu yazdı:

ben zaten anlamıyorum bu tahribatta konu baltalama muhabbetini.. adam fuarda konuştum bana böyle böyle dedi diye ortaya bi iddaa attı, kim dedi isim var tarif et dedim cevap atmadı, pm attım aynı cümleyi pm e de cevap atmadı.. ne anlıyosunuz konu baltalamaktan.. fiyat bu, toptan satacktk sonra perakendeye döndük, türkiye de üretilen yada monte edilen her ne haltsa işte, bu fiyata bulabileceginiz en hızlı ve en kalitelisi bu. bu cihazı 1600-2000 tl lik ipad le samsungla kıyaslamanın anlamı nedir ki parası olan ondan alır ?..

bu fiyata göre bu özellikler eğer kötüyse ? yada garantisi yok diyosam o zaman baltala ki öyle bi cihazı da getirip tahribata kitlemeye çalışmam bilen bilir bunuda.

Hemen cevap yazmadim diye boyle bir sey yazmanizda pek mantikli degil 7*24 pc basinda olan insanlar degiliz hepmiz :)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

rakkoc bunu yazdı:

mfatihbodur bunu yazdı:

Hemen cevap yazmadim diye boyle bir sey yazmanizda pek mantikli degil 7*24 pc basinda olan insanlar degiliz hepmiz :)

Çok asabi birisiyim değil mi.. Her zaman bunun cezasını çekiyorum ama napim yapım bu işte her istediğim olsun istiyorum hocam :)

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

ilan günceldir.

Toplam Hit: 4727 Toplam Mesaj: 38