folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Şehirden Çıktım Köye (Bir Öze Dönüş Projesi)

Şehirden Çıktım Köye (Bir Öze Dönüş Projesi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

bizde aynı planları bayadır yapıyoruz malum biz 99 da depremi merkez üssünde yaşayınca daha hassastık bu konuda

kocaelide bulunan arsayı remaxa verdik

gelen para ile ve üzerine gereken parayı koyarak izmirdeki arsamızın üzerine ev yapacağız

izmirde deprem bölgesi ancak 2 kat ve yayvan tavan bir ev gayet sağlıklı olacaktır 

bakalım hayırlısı

destination@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Hocam sultanbeyli de o rakama inşaat yapabilecegin arsa bulmak mümkün değil 

Hatta istanbul için diyebilirim

Sakarya tarafı olabilir

Bende düşünüyorum nasipse bu aralar

Tek katlı çatı dahil komple perde beton müstakil bir yapı yapacağım 

Fore kazık atacağım 

Gerekirse Jet- Grouting de uygulayacağım 

Sağlam olsun benim olsun uzun vadeli olsun 

Etki tepki olmasın 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

1 aydır yine darlanmıştım arsa bakıyordum yine şehir içinde ama çelik eve müsait. Üstüne deprem oldu iyice panikledim. 
    Eskisi gibi olsa şehirden/hayattan olabildiğince izole uzak bir semtten arsa alır evi yapardım ama eşek sıpası olduğu için artık sosyal hayattan o kadar da izole takılmak istemiyorum. 
    Konuyu takibe alıyorum ben de, şansa düzgün bir yer bulup evi satarsam dahil olurum da.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Çok etken var . Doğru hesap önemli yoka  maddi ve zaman kaybı %100 garantili bir olay

Çocuk - lar varsa , araba lazım . yenge araç kullanabiliyor olması lazım vb bir sürü olay var . 

En önemlisi iş - gelir - para  durumu . İnsanlar köyde para kazanırım zannediyor . Bu seçeneği unutun  Köylü aç . parası olan köylüde anadan babadan malı olan insan  . seni ırgat olarak bile almazlar  . 

Madem gideceksin ist ten ,bari doğaya kaç . mesela sultanbeyli değilde  emirli - ballıca - kurnaköy tarafları olsun 

Çanakkale olablir . Hem araçla 30 dk mesafelerde her türlü köy - iş mesafesi bulunuyor  . ve doğası muhteşem ötesi . 

diyelim çanakkale gittin . kesinlikle  . yolu - suyu - elektriği olmayan arsa alma  . yok çok pahalı dendiğine bakma kendin koşturabilirsen ve çevren varsa büyük güzel arsalar her zaman var . 

kesinlikle 200 m2 arsa alıp ev yapma  . tamam insanın evi olması çok çok önemli ama  . ilandaki linkte yan komşu zaten evinin çıkmasını senin arsaya yapmış . tahminen oarsanın 1 kısmı adamın evinde kalmış . orda güvende değğlisn  . bayır aşşağı da kalmış o arsa . 1 arkana 5 katlı ev yapılsa durum book . 

panikle hareket etmeyin.  illa  gidecem derseniz . gideceğiniz yerde 1 yıl kirada kalın (kendi evinizi sakın kiraya vermeyin yada satmayın ) yada 6 ay --- sonra bölge için kararınızı alın  . öyle ben muğlada yaşarım demekle muğlada yaşayamazzsın  ız ... bakmayın uzaktan gzüel gözüktüğüne . muğla 4 - 5  ay canlı . sonra % 70 ölü . iş yok . aş yok .. mekanlar aile mekanı . birçok işini kendi içinde hallediyor falan  ...

en sıkıntılı durum  çocukların durumu . hastane lazım . okul lazım . sosyal hayat lazım . planda en önemli konu bu olmalı

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

Forumda özellikle depremden sonra bu tarz başlıkları çok görüyorum.

Bakın arkadaşlar doğaya gönmek falan güzel şeyler de bu şekilde geleceğin gecekondularını inşa ederiz.

Yapan arkadaşlara bişey demiyorum herkes de birşeyin kaçısı peşinde. Umarım bunlar planlı şekilde düzenlenir.

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    kroo bunu yazdı

Bakın arkadaşlar doğaya gönmek falan güzel şeyler de bu şekilde geleceğin gecekondularını inşa ederiz.

Yapan arkadaşlara bişey demiyorum herkes de birşeyin kaçısı peşinde. Umarım bunlar planlı şekilde düzenlenir.

Hocam zaten şu an, konuyu açarken içimde cereyan eden heyecandan eser yok. Yaşanabilir yerlerdeki arsalar o kadar kötü ki, içine tuvalet bile yapamazsın. Bir peroje yapmak için uygun olanlar ise ya çok çok uzakta, ya da inanılmaz rakamlara satılıyor.

Ben şu an zemini sağlam olan bir semte (şu an Çekmeköy üzerinde yoğunlaştım.) geçip, evin içerisine panik odası yapmayı planlıyorum. Yatak altına, bazanın yerine veya evlerin genelinde bulunan misaifr wc mahalini dönüştürerek bu ilaveyi yapmak mantıklı geliyor. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek

Ben de bir süredir Burgazada'dan daire almak istiyordum ama bu deprem düşüncelere itti beni. Ana sayfada konumu görebilirsin.

@samaccc ile konuştuktan sonra arsalara bakmaya başladım ben de. İstanbul'a fazla uzak olmayan yerlere bakıyorum.

Beykoz'dan arsa alıp villa yaptırmayı düşünüyorum ben de tabi benim bütçe bayaa yukarıda.

Arsalara bakıyorum bir kaç gündür. Söylediğin rakamlara İstanbul'da çok zor gibi.

Yani ev dikersin ama özel alan olmaz. Eskilerin evleri gibi müstakil evin olur.

Ben şu an araştırmamı özellikle villaların olduğu yeni yerleşim bölgelerine doğru kaydırdım ki evimin dibine bir şekilde biri gelip 13 katlı apartman dikemesin.

Şu an annemlerin oturduğu mahallede 2 tane villa var mesela ama etraf hep apartman. Bir depremde kaçacak yer yok.

Ayrıca arsa olarak da 500, 600, 700m2 gibi bakıyorum ki villayı kondurduğunda bahçe için alan kalsın.

biany tarafından 14/Şub/23 11:29 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    kroo bunu yazdı

bilecik edebali sanırım orada bir grup insan 55 kişi emekli olunca nalaşmış ve hepsi yan yana ev yapmışlar yaşıyorlar çok da tatlı birşey olmuş

madem organize olun bunun gibi mini bir kent kurun.

haberi bulunca buraya atarım.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

istanbul büyükçekmece 19 mayıs mahallesinde, göle yakın (göl koruma alanında) 300m2 arsam var hocam, hisseli, gel sana satam git çadır kur hem balık tut geçimini sağla hemde heryere rahat kafayla ulaşım sağla :D:D

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

bir yerde okumuştum; Medeniyet sadece şehirlerde yaşamak değil, bulunduğunuz köylerde gelişmektir...

doğru yapılan her iş iyiye gider, bir çok insan uzaktan çalışma modeliyle yöneldiler kasabalara yanlız bu seferde  müthiş bir sıkıntı çıkıyor millet arsasına villa tarzı ev yapıp satma peşinde,

hocam umarım aradığın huzuru  bulur kurar ve yaşarsınız.

Living Death
Toplam Hit: 2392 Toplam Mesaj: 20
ev müstakil yeşil doğa yeni çelik natural çelik+betonarme