SGK (GSS) Borcu Çıkan Öğrenciler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

2008'den itibaren üniversitedeyim. Ondan önce babam 10 günlük sigorta yatırmıştı. Geçen 1.600 küsür lira borç çıkartmışlardı.

Geçen dönem ve ondan önceki döneme ait 2 belgeyi görtürdüm (öğrenci belgesi) ardından direkt sildiler.

---

Cezai işlem vs.. geliyormuş dikkat edin derim.

Koşulları ;

Anne ve babanızın sağlık güvencesi mi ne olacakmış. Yani SGK'ya kayıtlı olacaklar. Sizde öğrenci olacaksınız. Öğrenci belgesini götürün hallediyorlar. Ben geçen seneninkini götürdüm hallettiler.

Her sene öğrenci belgesi götürmek gerekiyormuş. Ekimde yine getir dedi. Aman dikkat edin.

---

Sigortanız daha önceden başlamamışsa sorun yok. Yinede kontrol etmek için ;

https://sgk.ziraatbank.com.tr/

Sorgu tipi GSS pirimde çıkıyordu. Aman dikkat edin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beykozluu
    beykozluu's avatar
    Erkek

hocam bende de çıktı ama ben üni.ye başladığımdan beri her sene babamın sağlık sigortasında yararlanmak için götürmüştüm. niye böyle ibnelik yaptılar ki acaba??? bi de itiraz için  nereye başvurcaz benim öğrencilik de bitti anasını satayım napcaz şimdi

TopLumda Hep itiLirz SanmaKi Buna iSteKLiyiz, Biz SadeCe SevdiKLerimizin eSeriyiz..!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

aynen bende her 6 ayda bir yaptırdım okul bitti işe girdim ssk yatmasına rağmen hala para gözüküyo 971 tl

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hocam çok iyi ettin bu başlığı açarak bende de 937 tl borç çıktı normalde ben okulun kısmi zmanlı öğrencisi olarak çalışıyom ordada 3 ayda bir sigortayı yatırıyolar çeyrek sigorta gibi bişey.. şimd benim ne yapmam lazım nereye gitmem lazım bu borcu sildirmek için

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Vallahi bu konuda bir bilgim yok. FAkat ben geçen seneki öğrenci belgelerimi (ilk ve ikinci dönem) götürdüm. İŞ halloldu.

--

Size yakın bir sgk binası vardır. ORaya gidip, GSK (genel sağlık sigortası) aktivasyonu gbi birşey vardı oun için sıra alıp ; konuşup hallettirdim.

------

Bu arada 10 günlük yatırılınca, bir aya tamamlanması lazımmış. Sonra acısı çıkacak mı benden ne olacak bilmiyorum.

Fakat gidip bir konuşun.

Müdürlüğe gere yok, Beylikdüzünde (Bizimkent tarafı) derme çatma bir SGK binası var. ORadan hallettim ben.

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/kurumsal/il_mudurlukleri/

Başka nerededir bilmiyorum. Ama bi araştırıp, SGK merkezlerinden birine gidebilirsiniz. En doğru bilgiyi onlar verecektir. Ben ne dersem yanlış olur.

---

Öğrneci belgelerinizi götürün, halledin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    beykozluu bunu yazdı

hocam bende de çıktı ama ben üni.ye başladığımdan beri her sene babamın sağlık sigortasında yararlanmak için götürmüştüm. niye böyle ibnelik yaptılar ki acaba??? bi de itiraz için  nereye başvurcaz benim öğrencilik de bitti anasını satayım napcaz şimdi

transkript vs.. alabilrisin okuldan. Bu bu dönemlerde okudum diye gösterirsen ; okuduğun dönemdeki SGK sorunu ortadan kalkar diye tahmin ediyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

hocam çok iyi ettin bu başlığı açarak bende de 937 tl borç çıktı normalde ben okulun kısmi zmanlı öğrencisi olarak çalışıyom ordada 3 ayda bir sigortayı yatırıyolar çeyrek sigorta gibi bişey.. şimd benim ne yapmam lazım nereye gitmem lazım bu borcu sildirmek için

Kısmi zamanlı isen sıçmış olabilirsin devletin sisteminde çok saçma bir mantık hatası var o konuda. Bende yaşadım oradan biliyorum.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beykozluu
    beykozluu's avatar
    Erkek

bu site fake değil dimi arkadaşlar birkaç arkadaş daha bakıyor ama kayıt bulunamadı diyo?

TopLumda Hep itiLirz SanmaKi Buna iSteKLiyiz, Biz SadeCe SevdiKLerimizin eSeriyiz..!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

600 kağıt borç hiç işimiz yoktu zaten

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

kişi kaydı bulunamadı diyor ne laka ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    müridler ben bu sene mezun oldum liseden fakat ilk girişimde sınavda istediğim yer olmadı bir sene daha hazırlanıyorum bende sorgulatınca 940lira borç gözüküyor bunu sildirmem için ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olun

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 14475 Toplam Mesaj: 78