Şimşekli Havalarda Modem Yanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

186 yi ara arızadan modemim yandı de araştırsınlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Bizim apartmana bi kere yıldırım düştü milletin tv leri bozuldu

Benimde modem yandı 

2 senedir özellikle gök gürültülü bahar yağmurları  olduğunda modemin fişini çekiyom

Çekmeyeydim şimdiye seninki gibi 2 3 sefer bozulurdu

..Morali hep bozuk olan insan..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı

Bizim apartmana bi kere yıldırım düştü milletin tv leri bozuldu

Benimde modem yandı 

2 senedir özellikle gök gürültülü bahar yağmurları  olduğunda modemin fişini çekiyom

Çekmeyeydim şimdiye seninki gibi 2 3 sefer bozulurdu

Hocam kaçak akım rolesi yada su muridlerin önerdiği prizlerden kullanıyor musun

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Akım korumalı priz + 2 ups işimi görüyor 

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Bu kaçak akım rölesi ne işe yarıyor. Normalde evlerde sigorta oluyor o sigortanın yerine mi takılıyo bu? yoksa sigortanın yanına ek önlem diye mi takılır?

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek

Internette arar parafudur diye cihazlar var bunu al senin sisteme ekle daha da bir şey olmaz... önemli ve çok sık oluyorsa iki kademeli yap... B Ve C allı yok tek kademe kafi diyorsan da C all marka model çok fark etmiyor hepsi aynı bok sadece isimden ve firmanın büyüklüğünden dolayı isme göre fiyatlandırma yapılmış... Hepsi de tristör kullanıyor ve işçilik fark ediyor ki genelde elle üretim yapılmadığı ve otomatik makinalar la üretildikleri için aynı dırlar... sadece doğru yerde doğru amperli değeri seçmek ve doğru montajı öneli...

Bu arada geçmiş olsun ve 

ARI MÜRIDI DE AYRICA TEBRİK EDİYORUM...

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Alla alla şimşek çakmasından modem bozulduğunu bunca yılın elektronik tamircisiyim vallaha yeni sende görüyorum, garip bir durum bu..! 

Neden? = Çünkü modeminin dışarıda çanak anten yada yerel anten gibi şimşek üzerine çekebilecek bir aparatı yoktur, şimşekler genellikle televizyonların tüner katını ve sistem entegresi barındıran katlarında sıkıntı yaratırlar, tüm sebep dışardaki aparatın yüksek şimşek cereyanını televizyona çekmesinden kaynaklanmaktadır. Modem ise bir adaptör ile çalışır, ne kadar prizdeki akımda yükselme ani delgalanmalar olsa da koruma devresi olan bir regüle giriş katına sahiptirler, en fazlasından geçici felç gibi olarak, kapanıp açıldığında düzelirler.. Bence başka bir şey senin modemini bozmuş, şimşek değil...! Belki de paranormal bir vaka sizin evde dönüyor olabilir...!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Alla alla şimşek çakmasından modem bozulduğunu bunca yılın elektronik tamircisiyim vallaha yeni sende görüyorum, garip bir durum bu..! 

Neden? = Çünkü modeminin dışarıda çanak anten yada yerel anten gibi şimşek üzerine çekebilecek bir aparatı yoktur, şimşekler genellikle televizyonların tüner katını ve sistem entegresi barındıran katlarında sıkıntı yaratırlar, tüm sebep dışardaki aparatın yüksek şimşek cereyanını televizyona çekmesinden kaynaklanmaktadır. Modem ise bir adaptör ile çalışır, ne kadar prizdeki akımda yükselme ani delgalanmalar olsa da koruma devresi olan bir regüle giriş katına sahiptirler, en fazlasından geçici felç gibi olarak, kapanıp açıldığında düzelirler.. Bence başka bir şey senin modemini bozmuş, şimşek değil...! Belki de paranormal bir vaka sizin evde dönüyor olabilir...!

Hocam bu 3. Modem 3 ude simsekli bir yağmur akşamında beni terketti bende böyle düşündüm ister istemez

ama dedigim gibi diğer zamanlarda surekli evde ampuller yanıyor daha önce PC kombi falanda yanmisti yani evin elektrik tesisatı sorunlu diye düşünüyorum direk olmasada dolaylı yoldan şimşeğin neden olduğuna inaniyorum

Sende böyle diyince ben şu tag da yazdığım pikacunun  laneti ihtimali üzerinde durayim madem :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı

Internette arar parafudur diye cihazlar var bunu al senin sisteme ekle daha da bir şey olmaz... önemli ve çok sık oluyorsa iki kademeli yap... B Ve C allı yok tek kademe kafi diyorsan da C all marka model çok fark etmiyor hepsi aynı bok sadece isimden ve firmanın büyüklüğünden dolayı isme göre fiyatlandırma yapılmış... Hepsi de tristör kullanıyor ve işçilik fark ediyor ki genelde elle üretim yapılmadığı ve otomatik makinalar la üretildikleri için aynı dırlar... sadece doğru yerde doğru amperli değeri seçmek ve doğru montajı öneli...

Bu arada geçmiş olsun ve 

ARI MÜRIDI DE AYRICA TEBRİK EDİYORUM...

Hocam ben bir kere olsun sağlam olsun derdindeyim verdiğin tavsiyesi arastiracagim 

Tesekkurler hocam bende artık sıkıldım arı hocayı tebrik etmekten adamın attığı adim bize yarar

Mahcup kalmayi hiç sevmem bu adam beni her fırsatta hiç sevmediğim duruma dusuruyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Hocam bu 3. Modem 3 ude simsekli bir yağmur akşamında beni terketti bende böyle düşündüm ister istemez

ama dedigim gibi diğer zamanlarda surekli evde ampuller yanıyor daha önce PC kombi falanda yanmisti yani evin elektrik tesisatı sorunlu diye düşünüyorum direk olmasada dolaylı yoldan şimşeğin neden olduğuna inaniyorum

Sende böyle diyince ben şu tag da yazdığım pikacunun  laneti ihtimali üzerinde durayim madem :)

Hocam bir ohmmetre ile cereyanınızı ölçme şansınız var mı? Sabah, öğlen, akşam ve gece değerlerini ölçüp 240 Volt ve üzeri olup olmadığına bakarmısınız?, Eğer yüksek ise sanırım sıkıntıyı anlamış olacaksın, çözümü ise otomatik şebeke regülatörüdür.. Umarım Pikaçu işe karışmamıştır. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!