Şimşekli Havalarda Modem Yanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

benim aklıma surge arrester geliyor. kaçak akım da işine yarayabilir.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

Bu kaçak akım rölesi ne işe yarıyor. Normalde evlerde sigorta oluyor o sigortanın yerine mi takılıyo bu? yoksa sigortanın yanına ek önlem diye mi takılır?

Sigorta kısa devrede atar .

Bazı durumlarda kısa devre değilde kaçak olur . Örnek . Eskiden  evlerde elektrikli şohben olurdu . Bunlar rezistans lı cihazlar  o rezistans zamanla sudan kireçlenir hafiften delinir di patlardı  . Ama çalışmaya devam ederdi .çünkü bizim mallar şohben çok elektrik çeker diye 20A sigorta koyacağına 40 A koyar dı . E bu ne olurdu . Gidersin mutfağa buzdolabında bişey alim desen elektrik çarpar yada ne bilim tv açin reciver açim desen elektrik çarpar dı . 

Ve evet  evin sigortalarının yanıma takılan başka bir sigorta . Her evde olması çok sağlıklı dır . 

samaccc tarafından 17/Haz/18 10:09 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    tagext bunu yazdı

Bu kaçak akım rölesi ne işe yarıyor. Normalde evlerde sigorta oluyor o sigortanın yerine mi takılıyo bu? yoksa sigortanın yanına ek önlem diye mi takılır?

Sigorta kısa devrede atar .

Bazı durumlarda kısa devre değilde kaçak olur . Örnek . Eskiden  evlerde elektrikli şohben olurdu . Bunlar rezistans lı cihazlar  o rezistans zamanla sudan kireçlenir hafiften delinir di patlardı  . Ama çalışmaya devam ederdi .çünkü bizim mallar şohben çok elektrik çeker diye 20A sigorta koyacağına 40 A koyar dı . E bu ne olurdu . Gidersin mutfağa buzdolabında bişey alim desen elektrik çarpar yada ne bilim tv açin reciver açim desen elektrik çarpar dı . 

Ve evet  evin sigortalarının yanıma takılan başka bir sigorta . Her evde olması çok sağlıklı dır . 

Eyvallah dostum. Evde prizlerin bir tanesi sorun çıkarıyor. 

Birde çanaktan gelen kablo var o kabloda elektrikle alaklaı sorun olabilir mi? Uydu cihazları en fazla 2 ay dayanıyor onu nasıl güvenli haşe getirebilirim? 

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    tagext bunu yazdı

Birde çanaktan gelen kablo var o kabloda elektrikle alaklaı sorun olabilir mi? Uydu cihazları en fazla 2 ay dayanıyor onu nasıl güvenli haşe getirebilirim? 

İnan bilmiyorum . Ama reciver için akım korumalı priz alıp öyle demekte fayda var .

https://m.n11.com/delta-1-kva-roleli-otomatik-voltaj-regulatoru-P87685044

https://m.n11.com/powermaster-pwr-1000-otomatik-1000-va-voltaj-kombi-regulatoru-P232577301

Bende bu 2 tanesinde  1 ini alıcam . Yazın köylük yere geçince çok sıkıntı oluyor . 

2 laptop 1  Modem 1 tv için kullanıcam .

Bende elektrikçi lere sorim 1 kVa yeterli olurmu acaba . Laptoplar 200 desen modem 100 olsa . Tv ile yeter heralde . Axen 40 inç dandik bi tv .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

Gecen bi odadaki prizle isim vardi, prize denk gelen sigortayi indirdim calismaya basladim tak kacak akim rolesi atti, kaldirdim tekrar calismaya basladim dikkat ettim elim kablolara degince sigorta atiyo nasil biseyse bu alet butun hatti koruyo her evde muhakkak bulunmasi lazim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    tagext bunu yazdı

Gecen bi odadaki prizle isim vardi, prize denk gelen sigortayi indirdim calismaya basladim tak kacak akim rolesi atti, kaldirdim tekrar calismaya basladim dikkat ettim elim kablolara degince sigorta atiyo nasil biseyse bu alet butun hatti koruyo her evde muhakkak bulunmasi lazim

Nötr e elin degiyodur 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

evine gelen kabloyu takip et acik ywr varsa ptt kutusuna kadar bak su aliyorsa kisa devre yapinca role yoktur eski sistem santral vardir oda kisa devreden dolayi modem giris kartinu yani adsl girisini isidan dolayi yakar 48 yeterince isi yaratacak bir voltdur dedigim gibi gelen kabloya bak kisa devre oksut vs varsa onlari duzelt 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    tagext bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    tagext bunu yazdı

İnan bilmiyorum . Ama reciver için akım korumalı priz alıp öyle demekte fayda var .

https://m.n11.com/delta-1-kva-roleli-otomatik-voltaj-regulatoru-P87685044

https://m.n11.com/powermaster-pwr-1000-otomatik-1000-va-voltaj-kombi-regulatoru-P232577301

Bende bu 2 tanesinde  1 ini alıcam . Yazın köylük yere geçince çok sıkıntı oluyor . 

2 laptop 1  Modem 1 tv için kullanıcam .

Bende elektrikçi lere sorim 1 kVa yeterli olurmu acaba . Laptoplar 200 desen modem 100 olsa . Tv ile yeter heralde . Axen 40 inç dandik bi tv .

Eywallah dostum. Sen öğrenince yazar mısın ona göre bende alayım bunlardan. 

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

İlk defa başıma geldi elektrikciyim bir anlam veremedim üzerine de düşmedim 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

akım korumalı priz kullan hocam.

next next next install