folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Sokakta Araba Park Sorunu

Sokakta Araba Park Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MuhammeT bunu yazdı

Polis evimin yada garajimin onune park yapmislar dedigide ilk olarak sunu soruyor. Parkyapmak yasak yada garaj onu park yapmak yasak yazisi varmi diye soruyor. Yoksa bisi yapamiyoruz demisti. Yada salladi bilmem orasini.

istanbul için söyleyeceğim Polis bir şey yapamaz trafik kurallarında böyle bir şey yok. Belediye meclis karari var Zabita yapar. Zabitayi ariyorsun o trafik polisi ile beraber gelip ceza kestiriyor. (Tabi ilk denemede başarılı olamiyorsun 3-4 kere şikayet ediyorsun) en sonunda araba sahibini bekleyip şişlemek istiyorsun hatta. Bebek arabasi ile evime giremiyorum. Var mi böyle bir dünya. Yasal hakkım olan ulaşım hakkımı elimden aliyorlar. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

Polis evimin yada garajimin onune park yapmislar dedigide ilk olarak sunu soruyor. Parkyapmak yasak yada garaj onu park yapmak yasak yazisi varmi diye soruyor. Yoksa bisi yapamiyoruz demisti. Yada salladi bilmem orasini.

istanbul için söyleyeceğim Polis bir şey yapamaz trafik kurallarında böyle bir şey yok. Belediye meclis karari var Zabita yapar. Zabitayi ariyorsun o trafik polisi ile beraber gelip ceza kestiriyor. (Tabi ilk denemede başarılı olamiyorsun 3-4 kere şikayet ediyorsun) en sonunda araba sahibini bekleyip şişlemek istiyorsun hatta. Bebek arabasi ile evime giremiyorum. Var mi böyle bir dünya. Yasal hakkım olan ulaşım hakkımı elimden aliyorlar. 

biraz insanın ana baba eğitiminde olcak sanırım. burada yeni yapılan bi apartman var. her tarafı boş. adam gözümün önünde dursun diye kaldırıma balkonunun önüne çekiyor. arabasıda fort tanus aq. sanki arabasına göz diken çok. adam insan olsa onu yapmaz. eşek olunca yapıyor. bu konu gerçektende ciddi bi problem haline geldi türkiye de. Allah hayır etsin.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Hocam aynısını trafik polisleride yapıyor gözümle gördüm 

Sokaklar otopark değildir hocam. Ev alirken otoparkli ev almiyorsan araba da almayacaksın. Bilirsin benim boyle radikal yaklaşımlarım var ama işe şu yönden bakmak lazım kimse senin araban yüzünden kaldırımdan vaz geçmek zorunda değil veya yolunun üzerinde senin arabani çekmek zorunda değil.

Apartmanın otoparkını para verekek belediyeye bodrum yanı angar gbı kullanıyolar bu verdıklerı para ile sokakları otopark gıbı kullandırıyor belediye diye biliyorum .

En mantıklısı otoparkı olan bir yer tabi ona göre fazla para gidiyor ev alırken veya kiralarken 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Bizim apartmanın önüne park edenlerin sileceklerini kaldırıyordum simdi camlarina yumurta kırıp kurumaya birakiyorum. Yakin tarihte cami kıracağım. Yasal olarak hiç bir yaptirimda bulunamazsın çünkü orası otopark değil.

Ne diyim hocam seninde birgün araban olursa sanada aynısını yaparlar diyeyim o zaman anlarsın. Senin deyminle sokakta araba geçmesi hiç biryerde araba olmasın istiyorsun gibi. Bu ülkede benim bildiğim şey mala verilen hasar cezasız asla kalmaz hukuk yollarında sen kırarsan senide cezalandırlar derim. Adam senn apartmanın girişine park ediyorsa haklısın ama girişini engellemiyorsa adam nereye park edecek ?

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Bizim apartmanın önüne park edenlerin sileceklerini kaldırıyordum simdi camlarina yumurta kırıp kurumaya birakiyorum. Yakin tarihte cami kıracağım. Yasal olarak hiç bir yaptirimda bulunamazsın çünkü orası otopark değil.

Ne diyim hocam seninde birgün araban olursa sanada aynısını yaparlar diyeyim o zaman anlarsın. Senin deyminle sokakta araba geçmesi hiç biryerde araba olmasın istiyorsun gibi. Bu ülkede benim bildiğim şey mala verilen hasar cezasız asla kalmaz hukuk yollarında sen kırarsan senide cezalandırlar derim. Adam senn apartmanın girişine park ediyorsa haklısın ama girişini engellemiyorsa adam nereye park edecek ?

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/275333/engelli-rampasina-park-edersen-ne-olur

Bak hocam bu adamlarıda anlamak gerekiyor. Senin için söylemiyorum genellikle bu öküzlükler yaşanıyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/275333/engelli-rampasina-park-edersen-ne-olur

Bak hocam bu adamlarıda anlamak gerekiyor. Senin için söylemiyorum genellikle bu öküzlükler yaşanıyor.

Burda orada park edenler öküz hocam zaten, bende park edilmemesi gereken yerlere zaten etmiyorum oldukçada dikkat ediyorum. Bisiklet sürdüğüm için bisiklet yolunu işgal edenleri sevmediği gibi bu çocukta haklı. 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    csr288 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Hocam aynısını trafik polisleride yapıyor gözümle gördüm 

Sokaklar otopark değildir hocam. Ev alirken otoparkli ev almiyorsan araba da almayacaksın. Bilirsin benim boyle radikal yaklaşımlarım var ama işe şu yönden bakmak lazım kimse senin araban yüzünden kaldırımdan vaz geçmek zorunda değil veya yolunun üzerinde senin arabani çekmek zorunda değil.

Apartmanın otoparkını para verekek belediyeye bodrum yanı angar gbı kullanıyolar bu verdıklerı para ile sokakları otopark gıbı kullandırıyor belediye diye biliyorum .

En mantıklısı otoparkı olan bir yer tabi ona göre fazla para gidiyor ev alırken veya kiralarken 

Mütahitler Belediyeye otopark feragah parası öder. Belediye de bu evdeki araçlar harici otopark kullanıcak diye bilir Yok oyle ben 3 kuruş ödeyim de otoparkimi belediye yapsın. Mülk edinme durumunda otopark zorunlu değildir feragat edilebilir fakat bu durumda arac sahibi olacak kişinin kendi otoparkini edinmesi gerekir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Hocam benim bir şirketim var ve kendi şirketimin 6 tane aracı var. Ben şahsi kullanmıyorum. Elemanlarim beni evime birakir evimden alır. Araç otoparkı olan adamda kalır.

Doğrusu da budur. Bende sokağa park edersem tabiki benim aracimada herseyi yapabilirler. Yolları, kaldirimlari şahsi malin gibi kullanıyorsan benim yılda 400 tl bedel ödediğim kaldirimi işkal ediyor veya ona inip binmemi engelliyorsan kusura bakma araç senin dert senin. Ben anayasal hakkım olan ulaşım hakkıma sahip çikiyorum. Dediğim gibi aslında sokakta park halındaki arac'da sigortalar bile artık sokağa park etmeseydin diyip hasar ödememeye çalisiyor civara parali otopark varsa git otoparka birak diye soyluyor. Daha bugun Jettama ambulans girdi amk. bakkalin önündeydi 2 dk alisvris icin durdum diyor satişci ama tutanak park halinde idi diye. Şimdi bu durumda bu elemani sikmek gerekmiyor mu ? sokak amk. Ambulans gececek tabiki itfaiye gececek tabiki.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Hocam benim bir şirketim var ve kendi şirketimin 6 tane aracı var. Ben şahsi kullanmıyorum. Elemanlarim beni evime birakir evimden alır. Araç otoparkı olan adamda kalır.

Doğrusu da budur. Bende sokağa park edersem tabiki benim aracimada herseyi yapabilirler. Yolları, kaldirimlari şahsi malin gibi kullanıyorsan benim yılda 400 tl bedel ödediğim kaldirimi işkal ediyor veya ona inip binmemi engelliyorsan kusura bakma araç senin dert senin. Ben anayasal hakkım olan ulaşım hakkıma sahip çikiyorum. Dediğim gibi aslında sokakta park halındaki arac'da sigortalar bile artık sokağa park etmeseydin diyip hasar ödememeye çalisiyor civara parali otopark varsa git otoparka birak diye soyluyor. Daha bugun Jettama ambulans girdi amk. bakkalin önündeydi 2 dk alisvris icin durdum diyor satişci ama tutanak park halinde idi diye. Şimdi bu durumda bu elemani sikmek gerekmiyor mu ? sokak amk. Ambulans gececek tabiki itfaiye gececek tabiki.

Hocam iyi güzel demişssinde ben kimsenin evine girişi engellemiyorum kaldırıma park etmiyorum benm park ettğim yerden sonra sokakta 2 araba geçecek genişlikte yer kalıyor. Benim sorunum bnm park etmemi istemeyip kendsinin park etmesidir Konuyu başka yere çektiğin için söylüyorum. Geçmiş olsun hocam sanda ne diyeyim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MuhammeT bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

biraz insanın ana baba eğitiminde olcak sanırım. burada yeni yapılan bi apartman var. her tarafı boş. adam gözümün önünde dursun diye kaldırıma balkonunun önüne çekiyor. arabasıda fort tanus aq. sanki arabasına göz diken çok. adam insan olsa onu yapmaz. eşek olunca yapıyor. bu konu gerçektende ciddi bi problem haline geldi türkiye de. Allah hayır etsin.

puf puf puf lafa bak. aile terbiyesi. evet insanin anne babasindan karşisindakine saygı duymayı ve empati kurmayı öğrenmesi lazim. X kişisi aracını görecek diye ben 10 sn kaybedip aracin etrafindan dolaşamam. benim 10 sn'yem evde beni bekleyen 2 cocuğum'a aittir senin fort tanus'una değil. Ben avrupalıyım belkide bu yüzden bu işlerde geneli ele alıyorum.

apartamın her katında 4 daire olsa. aparmanda 8 katlı desek 32 dairede günde 3 kişi 2 defa gir cik yapsa 32*3*2*2 = 384 sefer aracının etrafından dolanılacak. 10 sanıyeden 3840 sn buda 1 saat yapar dimi. Senin oraya araç birakman apartman sakinlerinden toplamda 1 saat çaldı günde. bunu 365 gune vur sonra maliyet muhasebesine girelim istersen.

Edit:

Hatta inşallah eşin iki cocuk ile elindeki bebek arabasını arabaların arasından geçirmek için uğraşırda onun yüzündeki çaresizliği görüp lan bu nebicim iş bu araba sahiplerine aile terbiyesi şart derken bu yazdığın cümleler aklına gelir veya allah korusun diğer örneklerde tekerlekli sandalyeler olması gerekir.

rakkoc tarafından 09/May/17 18:40 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5182 Toplam Mesaj: 33
araba park araba sokak parksorunu