folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sosyal Fobili Müridler Nasıl Mücadele Ediyor?

Sosyal Fobili Müridler Nasıl Mücadele Ediyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

şeyini şeyettiğimin şeyi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

bende de var.

sosyal fobi ve yanında yüz kızamasıda varsa kişinin hayatını çok büyük oranda etkiliyor.

ben mesela özellikle bir konu veya sunum anlatacağım zaman  yarım-1 saat öncesinden dideral alıyordum. büyük ölcüde sosyal fobinin etkilerini azaltıyordu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

İnsan ırkının %90 ı mal amk. 

+1

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

O 4 kişiden 1 i benim .. Vallaha benim. :D 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

evde okulda falan pek sorun yaşatmıyor ama iş ortamına girdiğimde farkettim,  ciddi manada rahatsız oldum bu durumdan ve çareler aradım. nette bi topluluk gördüm üniversite ögrencilerinden oluşan bi psikiyatri toplulugu gibi bişeydi tam hatırlamıyorum şimdi. ama methodları işin "üstüne gitmekle" ilgiliydi ve başarılı olduklarını söylüyorlardı.

hatırladıgım kadarıyla özetle şunları yaptırıyorlardı sana eger onlara katılırsan,

- taksim meydanına götürüp eline fake bi anket tutuşturup hiç tanımadıgın insanları yoldan çevirip anket yapmak. (işin üstüne gitmek için)

- tiyatro yapmak

- muzik grubu kurup seni içine katmak.

vs gibi konunun üstüne gidip seni normalleştirecek şeyler bütünü.

ortamları güzel görünüyordu fotolarda, ABD tipi yuvarlak toplaşşıp kendini anlatmak vs : )

çok üst seviye sosyal fobili insanlar varmış mesela inecegi duragı söyleyemeyen o nedenle son duraga giden ya da telefon çaldıgında ürperen vs. ve bunlara iyi geliyormuş bu tür terapiler.

iş dolayısıyla zaman sıkıntısı yaşadıgımdan gidemedim ama gitmeyi çok isterdim. öyle şeyler araştırıp bulabilirsin nette..

ben ilaç tavsiyesi aldım cipram diye, biraz kafa yapıyor daha rahat ediyorsun ama etkisi aham şaham degil, kullandıgıma memnun olmadım pişman da olmadım. ha düzenli bi cinsel hayatın varsa pişman eder o ilaç ve türevleri, libidoyu bitirir : )

sonuç olarak ilk postumda attıgım şeye ikna oldum ben, bazı insanlar sahte ilişkileri sevmiyor, ve yalnızlıktan daha mutlu oluyor ben de öyleyim sanırım.

sırf laf olsun diye "nasılsın hacı?" diyen on kişi yerine, gerçekten nasıl oldugumu merak ettiği için "nasılsın hacı?" diyen 1 kişi yi tercih ederim. benim felsefem bu artık : )

şeyini şeyettiğimin şeyi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Üstüne git. Surekli 

matematik24.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

tamamen özgüvenle alakalı.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

Üstüne git. Surekli 

bunu yaptığımı söylemeye gelmiştim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

Tam benim olayım işte :)

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khayyam
    Khayyam's avatar
    Erkek

Sosyal fobiden cok geri cekilme ya da umursamamazlik gibi seylerle adlandirabilrcegim sikintilar var bende de. Cidden her firsati geri cevirdim. Hayatim sayisiz ornekleriyle dolu bunun. Ben firsat olarak gormuyorum bunlari ama herhangi normal birisi icin ulasilmak istenen seyler bunlar. Basarili bir ogrenci ne yapar mesela? Derslere katilir. Etkinliklere katilir. Hocayla muhabbeti vardir. Derslerine girmeyen hocalarin da kendisini tanimasini saglar vs. Ama gelin gorun ki akademik kariyer firsatini geri teptim. Iyi bir sinemaci olmayi kacirdim. Su anda da bunu yapiyorum. Ya da guzel guzel kiz arkadaslar edinmistim (guzel olduklarini baska erkelerin cabalarindan tahmin ediyorum). Su an hepsi benim bir deli oldugumu dusunuyor. Aslinda benim icin sorun yok ama hesap verecegim bir aile var maalesef. Bunlari yapiyor olmam ve bunca firsatlari yok ediyor olmam dayanilmaz aci veriyordur onlara eminim.

Kurtulmak istemiyorum cunku baska bir insan olmayi hic dusunmedim. Zaten boyle cevreyi iyi gozlemliyorum ve insanlarin fark etmeyecegi detaylari fark ediyorum. Bu firsatlar da ancak boyle yaratiliyor. 

Ustune gitmek falan fayda etmiyor hocalar. Ben cok denedim. Barlarda takildim. Sergilerde gezdim. Seminerler konferanslar kovaladim. Konserler tiyatrolar universite topluluklari sosyal yardimlasma dernekleri kurslar spor salonlari vs. Hepsinde denedim. Kendinizin rol yaptigini biliyorsunuz ya. O iste engelliyor. Sadece bir oyunun parcasiyim 2 saat sonra bu bitecek ve ben kendi gercekligime donecegim diyorsunuz. Yapilacak olan en mantikli sey, bunun ustune gitmek yerine kabullenmektir. Ve mumukunse hayatini buna gore ayarlamaktir. Ben bunu yapmaya calisiyorum artik. Arkadaslarimin hicbirisiyle gorusmeme karari aldim. Okulla didinmeme karari aldim. Tek basima kalacagim bir evde yasamimi nasil devam ettirebilirim su an onun planlamasini yapiyorum. Tabi uzman destegi almak her zaman onemlidir. Onceliginiz bu olsun. Lakin bu adamlar sizi role hazirlarlar o kadar. 

Konu gizli olsaydi ne guzel olurdu aslinda.

Khayyam tarafından 31/May/17 04:15 tarihinde düzenlenmiştir

Felekler her gece ömür gömleği dikmede, nice dikilmiş gömleğin yakasını yırtmada. Zamane, her gün nice neşeliyi sudan çıkarmada, nice dertliyi toprağa sokmada.