Ssd İşe Yarıyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Az önce yaşadıklarımdan sonra sizlerle paylaşmak istedim.

Ne zaman aldın ?

2013 yılında Ssd yeni yeni dilleniyordu . Millet pahalı olduğu için laptop ına alıp takmazken , ben babamın kredi kartını alıp içerdeki son kalan 300 tl yi 128gb ssd ye basıp masaüstü kasama taktım. İyiki almışım 

128gb Az Değil mi ?

Evet çok az , dock hdd kullan kardeşim  ya da dock hdd alma biraz daha büyük boyutlu birşey al . Ben dock hdd kullanıyorum .

Tavsiye edebiliceğim marka var mı ?

O sorunun cevabına netten bakın . Ben sandisk kullanıyorum çok memnunum.

Nasıl kullandın?

Çervremdekiler ısrarla ömrünü azaltır kullanma demelerine rağmen deep freeze kullandım.1 yıl sonra nedendir hatırlamıyorum normal antivrüs kullanmaya başladım. 

Hiç darbe aldımı ?

Benim kasanın içi çok karışık : ) Power suppyle cd sürücünün orda ssd power suppylin orda , kapak zaten çift taraflı kullanmam . Fantazi sevenlerdenim , çıplak kasa kullanırım. Kuzey , güney çipsetlerime özel kendi tasarımın küçük fanlar taktım vs.. vs..
    Ssd yi elimden 3-4 kere 50 cm yükseklikden düşürmüşlüğüm var.
    Not : Ssd denmi yoksa bendenmi kaynaklanıyor bilemicem çok toz alıyor.Soketlerini çıkarım arada üflerdim , yoksa hata verir açılmazdı.

SSd İşe yarıyor mu?

Benimde kafama takılıyordu gerçekten , ssd nin ne kadar etkisi olabilir makineye diye . 3 yıl oldu , çıt yok. Geçen pazar günü laptop a takayım , laptopdaki hdd yi de benim kasa ya takayım dedim. Nalet gelsin 3 gündür beni çok fena kasıyor .Hafta sonu ilk işim sdd geri takmak olucak.

Özet 

S*kerim hdd yi , ssd candır. SSd Kullanmayan bilgisayar kullanmasın kardeşim , bıraksın bu işleri . Paranın aq elinizi cebinize atın alın , bedavaya kendinize eziyet etmeyin. ( Ucuz diye de dandik marka almayın)

ersn tarafından 31/Mar/16 12:59 tarihinde düzenlenmiştir

küfrederiz villalara kulübeden
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

kendi bilgisayarımla aynı özelliklere sahip başka bir bilgisayarda ssd olmadan denedim ıykk ettim lanet bişiy lan :S

ssd candır normalde sadece 120 gb ssd vardır win kurulu   750 gb normal hdd hatalar vermeye başlayınca ssd aldım 500 gb lik şimdi canavar gibi çalışıyor .

ssd siz bilgisayar balkonsuz eve benzer.

KaptaN tarafından 30/Mar/16 21:30 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Bende yazıcaktım konu başlığına istinaden yıl olmuş 2016 hala ssd işe yarıyomu diye soran var diye neyseki bu sebeple yazmamış oldum :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Ssd de en iyi marka hangisidir.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

ssd candır sakın ola kingston gibi dandik bir ssd alarak paranızı çöpe atmayın soldaki resim sandisk 240 gb sağdaki 120 gb kingston

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bende bendekileri bi test edeyim yazayım sonuçları bi hitachi   var bide samsung

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Boyutların artmasını bekliyorum. Şöyle 1 TB falan. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

yıl olmuş 2016 hala ssd ile hdd yi kıyaslayanlar var. Ssd yi takın ve sistemi (windows u) ssd ye kurun farkı hissedeceksiniz. Aynı zamanda yüksek performans isteyen uygulamaları da ssd ye yükleyin açılış süreleri vb kısalacaktır.....

Come On Cj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

zorla adama para harcatacaksınız mk :D 

mayısta askere gidecem dönünce alırım. hem o zamana kadar da ucuzlar biraz :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Para yığıyorum. Laptopa takacağım SSD yi. HDD yi öpsünler. 

1 TB HDD yerine 100 GB SSD alırım daha iyi.

SkynetX tarafından 30/Mar/16 22:40 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Para yığıyorum. Laptopa takacağım SSD yi. HDD yi öpsünler. 

1 TB HDD yerine 100 GB SSD alırım daha iyi.

dvdrom filan çıkart tak ssd caddy  orayada  yak normal hdd oldumu sana süper pc :)