folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Stehen Hawking's Evreni Anlatıyor...

Stehen Hawking's Evreni Anlatıyor...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:
    -----------------------------

izlemedim ama eğer böle dediyse tanrı onu yokediceği gün anlıcaktır firawun misali

Gelde bilimde ilerle, gelde bilimi anlat.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

CasTeaL bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

izlemedim ama eğer böle dediyse tanrı onu yokediceği gün anlıcaktır firawun misali

bişeyde ilerlemek için başka birşeyi yalanlamak mı lazım

madem ewrenin herşeye gücü war onu yaratan hangi warlık bu dünyada ne kendiliğinden olmuş ki ewrende kendiliğinden oluşsun??

dewdim dewrildim geldim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

CasTeaL bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

madem ewrenin herşeye gücü war onu yaratan hangi warlık bu dünyada ne kendiliğinden olmuş ki ewrende kendiliğinden oluşsun??

Hiç birşey kendiliğinden oluşmamış diyorsunda Tanrı nasıl varolmuş diyecem o zaten hep vardı diyerek az önceki tezine tezat bir cevap vericen.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı:

ben aslında dalga geçmiştim deistim ben sdf

not: evet öle dedi hatta aynen şöle diyor

Evrenin gücü sayesinde Allaha ihtiyacımız yok evren herşeyi kendisi yapabilecek güçte. Var olmamız için Allah gibi bir güce ihtiyacımız yok.

belki bizim allah diye taptığımız şey evrenin kendisi

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

CasTeaL bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

CasTeaL bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

Hiç birşey kendiliğinden oluşmamış diyorsunda Tanrı nasıl varolmuş diyecem o zaten hep vardı diyerek az önceki tezine tezat bir cevap vericen.

öle bişi diosunki sanki peygamberlerden dinlerin yeryüzüne indiğinden beri insanların tümü salak bi teknoloji zamanındakiler akıllı  

o zaman konuyu şöle ele alayım mesela dediğin gibi tanrı olmadığını warsayarsak  dünyada peygamberlerin yaşadığı  mucizeler war mı ewet herkesçe biliniomu ewet peki bunu yapan ewrense neden sadece peygamber denilen kişilerde war ya da neden sadece onlar doğmadan önce ya da yaşarken oluo 

ben bilim ilerlemesin demiorum ama o ilerlicek die de tanrı yok demek saçma 

dewdim dewrildim geldim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

öle bişi diosunki sanki peygamberlerden dinlerin yeryüzüne indiğinden beri insanların tümü salak bi teknoloji zamanındakiler akıllı  

o zaman konuyu şöle ele alayım mesela dediğin gibi tanrı olmadığını warsayarsak  dünyada peygamberlerin yaşadığı  mucizeler war mı ewet herkesçe biliniomu ewet peki bunu yapan ewrense neden sadece peygamber denilen kişilerde war ya da neden sadece onlar doğmadan önce ya da yaşarken oluo 

Herkesçe bilinmesi herkesçe kabul ediliyor anlamını taşımaz.

İşte demek istediğim şey bu, bilim ileryecek ama birşeylere yok diyor diye daha izlemeden "saçma" damgasını vuruyorsan, demek ki olaya objektif bakmanı engelleyici unsurlar var. Nedir bu unsurlar ? Tabi ki dinden dolayı gelen önyargıların.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

CasTeaL bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

Herkesçe bilinmesi herkesçe kabul ediliyor anlamını taşımaz.

İşte demek istediğim şey bu, bilim ileryecek ama birşeyler yok diyor diye daha izlemeden "saçma" damgasını vuruyorsan, demek ki olaya objektif bakmanı engelleyici unsurlar var. Nedir bu unsurlar ? Tabi ki dinden dolayı gelen önyargıların.

kişisel olarak söylersem önyargı dediğin olguyla sürekli sawaş halindeyim ama orda eğer böle cümle kurduysa diye başlayan cümlemde direk tanrıyı reddetmesi saçma gelen 1 2 mantıklı şey söylemesi onunda herşeyi doğru söylemesi anlamına gelmez yani seninde herkesin bilmesi kabul etmesi anlamına gelmez dediğin gibi 

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

Beyler bu adam Richard Dawkins'le çok karıştırılıyor.

Stephan Hawking fizikçi Richard Dawkins Biyolog.

ikisininde kitapları okunası gerçekten.Tavsiye ederim. ^^

Not:konu dine kaymaya başlamış.

o halde bakınız;

Dinler tarihi ve dinlerin gelişimi.

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    Yuh yani bir bilim adamı için yapılan yorumlara bak.
    Bizde bu kafa bu mantık olduktan sonra bilimde falan ilerleyemeyiz. Adamın inancı ne olursa olsun bu dünyaya senden çok katkısı olduysa adama hakaret eden cümleler kuramazsın.

Bizim çok ünlü bir bilim adamımız olsa herşeyi sorguladığı için Allah'ın varlığı kanıtlanmamıştır dese adama ana avrat kayacak olan öküzler var. Bu mantıktaki insanlarla bilimsel atılımlar falan beklerken iki kez düşünüyorum

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

aslında en dindar insanlar bilimle uğraşan insanlardır.Ayrıntılara indikçe mucizelerle karşılaşırlar ama yine de bazıları herşeyin tesadüf olduğunu söyleyebiliyor(nasılsa)

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 9560 Toplam Mesaj: 62