folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Su Arıtıcıı Tavsiyesi

Su Arıtıcıı Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

Teşekkürler tavsiyeler için ben atık su olayına çok olumlu bakmıyorum ayrıca mümkünse filtreyi kendim değişmek isterim, ayrıca kullanıp memnun kalan arkadaşlar marka model ile mesajlarını güncelleyebilir mi? Teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

02.2022'de savora marka filmtec membran ve pompalı seçeneğini almıştım. en kaliteli ana membran filmtecmiş bu arıtma cihazlarında. memnunum. montajını dahi kendim yapmıştım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    MaTRiXe bunu yazdı

Merhabalar içme suyu için  su arıtıcıı almaya düşünüyorum ancak aşırı derecede atık su bıraktıklarını okudum, atık su bırakmayan tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı? 

hocam temiz su israfı çok büyük fakat damacanadan ucuz bunun önüne geçmek için atık suyu bir hortum ile bir depoda biriktirebilir bu suyu sulama suyunda kullanabilirsin.

bizim burada 1 damacana su 15 TL

su arıtma cihazları 6 ay 12 ayda bir genelde filitre değişimi gerekiyor 

topladığım zaman iyi bir makıne su arıtma ile damacana kafa kafaya geliyor

+ olarak arıtma suyu saf suya yakın olduğu için içinde mineral besin hiç bişi yok 

buda uzun süreli kullanımda vicuda büyük zararları olan birşey ve tek telafisi günde 2 soda içmek 

yani arıtma yerine doğal kaynak suyu almak en iyisi.

bizim burada en son 28 liraya aldım büyük ihtimal gelecek ay alırken yine zam yiyecek. aylık su giderim 400e yaklaşmaya başlıyor. atık su konusu çok canımı sıkıyor ama yavaştan bende arıtma bakmaya başladım ya bilemiyorum.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

Satın alma yerine kiralama yoluna gittim çünkü cihaz pahalı değil ve her cihaz maalesef iyi değil ofiste gözlerimizle gördük iyi marka diye verdikleri cihaz nerdeyse hiç arıtmıyormuş hatta filtreleri değiştireli 1-2 ay olmuşken. Onun yerine Arçelik'in arıtmasını kullanıyorum ayda 150-160tl 2 yıl kontrat yapıyorlar 6 ayda bir gelip filtreleri değiştiriyorlar ek bi ücret istemeden 2 yılın sonunda da tekrar sözleşme yapıldığında yeni makina getiriyorlar. Tabi şuan 150-160 tl olmayabilir ben aralıkta başladım. Ek olarak ofistede ofis tipi sebilini kurdurduk ondanda inanılmaz memnun kaldık. Şiddetle tavsiye ederim benim gibi suyun tadı konusunda takık insan varsa gönül rahatlığı ile geçebilir. Ek olarak öncesinde gelip test ettiriyorlar.

Atık su bırakmama olayı maalesef yok o yüzden ona çok bakmamak lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

Satın alma yerine kiralama yoluna gittim çünkü cihaz pahalı değil ve her cihaz maalesef iyi değil ofiste gözlerimizle gördük iyi marka diye verdikleri cihaz nerdeyse hiç arıtmıyormuş hatta filtreleri değiştireli 1-2 ay olmuşken. Onun yerine Arçelik'in arıtmasını kullanıyorum ayda 150-160tl 2 yıl kontrat yapıyorlar 6 ayda bir gelip filtreleri değiştiriyorlar ek bi ücret istemeden 2 yılın sonunda da tekrar sözleşme yapıldığında yeni makina getiriyorlar. Tabi şuan 150-160 tl olmayabilir ben aralıkta başladım. Ek olarak ofistede ofis tipi sebilini kurdurduk ondanda inanılmaz memnun kaldık. Şiddetle tavsiye ederim benim gibi suyun tadı konusunda takık insan varsa gönül rahatlığı ile geçebilir. Ek olarak öncesinde gelip test ettiriyorlar.

Atık su bırakmama olayı maalesef yok o yüzden ona çok bakmamak lazım.

2 yıl içinde cayma hakkımız var mı hocam veya daha kısa süreli kontrat filan var mı bilgin acaba ?

edit: şimdi baktım taahhütlü 329 diğer türlü 624 aylık ödeme çokmuş. 

Kreyzi tarafından 26/Eyl/22 23:10 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

AO Smith, markasını muhakkak incele

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

İhlas auro cebillion silver bizde ki alet 2 ay önce 2200 e fln taktırdım içimi güzel 

arıtılmış suyun çayı çıkmıyor ondan haberiniz olsun 

sadece içme suyuna kullanıyoruz çay yemek normalden devam 

Ne demek o çayı çıkmıyor?

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

2 yıl önce de yazmışım

https://www.tahribat.com/forum/ev-tipi-icme-suyu-aritici-filtreleri-hakkinda-245204/5

ZzZzZzZ...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

karaköyde beşiktaşa doğru olan caddede emtek midir memtek midir öyle bir yer var adamlar işin duayeni fiyatları da uygun ben 200 kişilik yurdun arıtma suyunu onların 8 aşamalı filtresiyle elde ediyorum bir dünya sürahi ye ayrıca şaşallara dolduruyorlar 1 sene götürüyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Bu aralar çok duymaya başladım bu arıtma işini, bende düşünmeye başladım. Normalde haftada 1 damacana filan anca kullanıyorum, değer mi değmezmi de bilemiyorum. 

Konuda UP olsun. 

oliWeR tarafından 28/Eyl/22 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 2370 Toplam Mesaj: 35
su su arıtıcı