folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Su Milli Gorusculer ( Osmanlicilar ) Kadar Komik İnsanlar Yok !

Su Milli Gorusculer ( Osmanlicilar ) Kadar Komik İnsanlar Yok !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:
    -----------------------------

Onun bunun vatanını işgal etmekle övünür üç kıtaya hakim olduk diye gururlanır sonra da kendi toprakları işgal edilince mazlum edebiyatı yaparlar.

Senin o adamlardan farkın ne ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

n2n2 bunu yazdı:

Onun bunun vatanını işgal etmekle övünür üç kıtaya hakim olduk diye gururlanır sonra da kendi toprakları işgal edilince mazlum edebiyatı yaparlar.

Senin o adamlardan farkın ne ?

ben kimsenin vatanını işgal etmekle övünmüyorum mesela, hiçbi zararını görmediğim bi ülkeyi fethetmek bi başarı değildir benim için.

eğer osmanlının üç kıtaya hükmetmesi bir sürü ülkenin toprağını ele geçirmesiyle övünüyorsan, aynı milletler senin vatanını ele geçirince ağlamayacaksın, ektiğini biçiyorsun çünkü.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Sana aynen katılıyorum mürid kardeşim. Geçen gün bende aynı şeylere denk geldim aklıma geldikçe küfür ediyorum. Tamam iyiydi güzeldi. ama bir sürelikti geçti. bunlar hala aynı kafayla o günlerin geri geleceğini sanıyor. Arap özentisi ipneler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Mustafa Kemal'e, onun Cumhuriyetine, Devrimlerine
    bodoslama bindiriyorlar, Atatürk'e ''put'' ve ''Adi Türk'' diyorlar.

burda Atamızın heykelini yıkanları ya siz tanımıyorsunuz yada bilmiyorsunuz

Yıllarca Atamıza kin besleyen bu gelişmemiş tarikat süvarisini mi destekler oldunuz...

zaten ermenisi rumu kürtçüsü dünya alem ATAMIZA ONUN MİRASINA DÜŞMAN en...

abi adamlar Cumhuriyeti kabul etmiyorlar.Atatürkün varlıını kabul etmiyorlar TÜRK kelmesini kabul etmiyorlar...siz nasıl TÜRK milliyetçisisiniz sorarım..

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ REDDEDEN BU ARAPLAŞMIŞ KESİMİ NASIL SAVUNURSUNUZ...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

maximuss bunu yazdı:

Sencer bunu yazdı:

maximuss bunu yazdı:

Bilinmeyen bunu yazdı:

Tarih; bir milletin hafızasıdır. Hafızasını kaybeden insanların nasıl geleceği olmazsa, tarihini bilmeyen milletlerin de geleceğinin olması da mümkün değildir..

"Tarihini bilmeyen milletler, başka milletlerin şikarıdır, avıdır." Mustafa Kemal Atatürk

(Sözüm Osmanlı'yı kabul etmeyenlere..)

etmem ! 1923 ucu ve sanli mucadeleyi kabul etmeyen insanlarin ,  savundugu 500 senelik arap hukumdarligini kabul etmem ! ( osman bey ve orhangazi bu 500 yilin disindaki kisim ) !

Ya dostum bu kadar sığ düşünme rica ediyorum yahu.Çok iyi hatırlıyorum bir konuda İlber Ortaylı'nın adı geçmişti ben onu bilmem falan demiştin.Ayıptır yahu.En önemli Osmanlı tarihçilerinden birini tanımıyorsun,tezlerini okumamışsın,kitaplarını bilmezsin gelmiş burda apır sapır genellemeler yapıyorsun.İdeolojiyi savunan insanlardan yola çıkarak Osmanlı'yı falan kendi çapında karalamaya çalışıyorsun,yazık.Bu kadar insan sana tepki veriyorsa,yanlış düşünüyorsun diyorsa bir yerde yanlış vardır.Arap hükümdarlığı diyorsun bir de,yiyorsa git Türkiye'nin üniversitelerindeki Tarih bölümlerinde bu cümleleri kur,tezleri öne sür de göreyim seni.Bir numara cahil örneği olarak memlekete sunarlar.

evet hatirliyorum. ilber ortayliyi isim olarak tanimamistim, ama sagda solda suruyle videosu var onceden izlemis oldugum, okudugum makaleleri vardi. ayrica o konuda turk tarihi icin bana onun ismini vermistin , ben on turk tarihine asiri duskunum , sana onerdigim isimde Kazim Mirsan'di.

İzlenceleriyle değil güzel kardeşim kitaplarıyla tam olarak idrak edebilirsin o adamı.İzlencelerde Osmanlı'yı sevenlere hitap eder gibi konuşur.Senin kafandaki soru işaretlerini tam olarak gidermez onlar.Benim de en düşkün olduğum,tam manasıyla hissederek okuduğum tarih Ön Türk Tarihi'dir.Kitaplığımda atıyorum 2 tane Osmanlı Tarihi ile alakalı kitap varsa,12 tane Bozkır Tarihi ile ilgili kitap vardır.Osmanlı Tarihi'ni kütüphanelerden okuyup,hocalarımdan dinlerken Bozkır Tarihi ile alakalı kaynakları bizzat edinmek ayrı bir keyif veriyor bana.Kitaplığıma bakınca ortada kalın ciltli kitaplarda Attila,Mete Han,Timur isimlerini görmek beni ne kadar duygulandırıyorsa Fatih,Abdülhamid,Şah Baba gibi kitapların da onların yanında durduğunu görmek yüce Türk milletine mensup oluşumun verdiği sevinci bir kat daha arttırıyor.Şahsi Türkistan ezgileri arşivim var ve eklemeye de devam ediyorum hala.Bugün bir Arslanbek Sultanbekov dinlerken daha fazla duygulanıyorum Mehter dinlediğim anlara nispeten.Odamda Padişah Tuğraları'nın çeşitli halleri buluduğu gibi bir de Hun ve Göktürk bayrağı mevcut.Bunlar değişir kişiden kişiye.Kalkıp da Türk'ün tarihteki devlet sisteminin en üst seviyeye eriştiği noktaların ikisinden biri olan Osmanlı'ya böyle genellemeler yapmak hakikaten çok üzünç ve endişe verici.Yapma,etme.İyi bir okuyucusun,önyargılardan da nispeten uzaksın.Madem ki Osmanlı'yı eleştireceksin Arap Hükümdarlığı gibi gülünç nitelemelerle değil içindeki aksaklıklarla,sosyal,iktisadi,politik aksaklıklarıyla eleştir.Kazım Mirşan'ı da bilir okurum,Reha Oğuz'u da Atsız'ı da,Nejdet Sancar'ı da.Bunu da ifade edeyim ki ayrıca kopukluk olmasın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

önce türküm sonra osmanlı. ve de osmanlının yaptığı bi çok seyden utanıyorum. osmanlıdan kalma bi fabrika imalathane yada onu geçtim han hamam saraydan baska bisey gösterirmisiniz? osmanlının türklükle alakası yoktur.padişahların eşleri bile yabancıdır hep bu yüzden padişahlarda gitgide uzaklasmıştır türklükten...

ben Metehan'ın torunuyum osmanlının değil... biz Türküz hoca bu millet bunun bilincinde olsa avrupadan bir tatlı huzur almak için kıçımızı yırtmazdık canlarını alırdık...

bide bağlamayı türklüğe bağlayanlar var ki konuyla alakası olmasada onlarada kıl oluyorum neymiş ben bateri çalmak istiyorum o bağlama çalmak istiyomus ben batıya özeniyomuşum türksen kopuz çal lan.......

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

Sencer bunu yazdı:

maximuss bunu yazdı:

Sencer bunu yazdı:

maximuss bunu yazdı:

Bilinmeyen bunu yazdı:

Tarih; bir milletin hafızasıdır. Hafızasını kaybeden insanların nasıl geleceği olmazsa, tarihini bilmeyen milletlerin de geleceğinin olması da mümkün değildir..

"Tarihini bilmeyen milletler, başka milletlerin şikarıdır, avıdır." Mustafa Kemal Atatürk

(Sözüm Osmanlı'yı kabul etmeyenlere..)

etmem ! 1923 ucu ve sanli mucadeleyi kabul etmeyen insanlarin ,  savundugu 500 senelik arap hukumdarligini kabul etmem ! ( osman bey ve orhangazi bu 500 yilin disindaki kisim ) !

Ya dostum bu kadar sığ düşünme rica ediyorum yahu.Çok iyi hatırlıyorum bir konuda İlber Ortaylı'nın adı geçmişti ben onu bilmem falan demiştin.Ayıptır yahu.En önemli Osmanlı tarihçilerinden birini tanımıyorsun,tezlerini okumamışsın,kitaplarını bilmezsin gelmiş burda apır sapır genellemeler yapıyorsun.İdeolojiyi savunan insanlardan yola çıkarak Osmanlı'yı falan kendi çapında karalamaya çalışıyorsun,yazık.Bu kadar insan sana tepki veriyorsa,yanlış düşünüyorsun diyorsa bir yerde yanlış vardır.Arap hükümdarlığı diyorsun bir de,yiyorsa git Türkiye'nin üniversitelerindeki Tarih bölümlerinde bu cümleleri kur,tezleri öne sür de göreyim seni.Bir numara cahil örneği olarak memlekete sunarlar.

evet hatirliyorum. ilber ortayliyi isim olarak tanimamistim, ama sagda solda suruyle videosu var onceden izlemis oldugum, okudugum makaleleri vardi. ayrica o konuda turk tarihi icin bana onun ismini vermistin , ben on turk tarihine asiri duskunum , sana onerdigim isimde Kazim Mirsan'di.

İzlenceleriyle değil güzel kardeşim kitaplarıyla tam olarak idrak edebilirsin o adamı.İzlencelerde Osmanlı'yı sevenlere hitap eder gibi konuşur.Senin kafandaki soru işaretlerini tam olarak gidermez onlar.Benim de en düşkün olduğum,tam manasıyla hissederek okuduğum tarih Ön Türk Tarihi'dir.Kitaplığımda atıyorum 2 tane Osmanlı Tarihi ile alakalı kitap varsa,12 tane Bozkır Tarihi ile ilgili kitap vardır.Osmanlı Tarihi'ni kütüphanelerden okuyup,hocalarımdan dinlerken Bozkır Tarihi ile alakalı kaynakları bizzat edinmek ayrı bir keyif veriyor bana.Kitaplığıma bakınca ortada kalın ciltli kitaplarda Attila,Mete Han,Timur isimlerini görmek beni ne kadar duygulandırıyorsa Fatih,Abdülhamid,Şah Baba gibi kitapların da onların yanında durduğunu görmek yüce Türk milletine mensup oluşumun verdiği sevinci bir kat daha arttırıyor.Şahsi Türkistan ezgileri arşivim var ve eklemeye de devam ediyorum hala.Bugün bir Arslanbek Sultanbekov dinlerken daha fazla duygulanıyorum Mehter dinlediğim anlara nispeten.Odamda Padişah Tuğraları'nın çeşitli halleri buluduğu gibi bir de Hun ve Göktürk bayrağı mevcut.Bunlar değişir kişiden kişiye.Kalkıp da Türk'ün tarihteki devlet sisteminin en üst seviyeye eriştiği noktaların ikisinden biri olan Osmanlı'ya böyle genellemeler yapmak hakikaten çok üzünç ve endişe verici.Yapma,etme.İyi bir okuyucusun,önyargılardan da nispeten uzaksın.Madem ki Osmanlı'yı eleştireceksin Arap Hükümdarlığı gibi gülünç nitelemelerle değil içindeki aksaklıklarla,sosyal,iktisadi,politik aksaklıklarıyla eleştir.Kazım Mirşan'ı da bilir okurum,Reha Oğuz'u da Atsız'ı da,Nejdet Sancar'ı da.Bunu da ifade edeyim ki ayrıca kopukluk olmasın.

ben cesitli makaleler okurum.

mesela ufak bir ornek

SULTAN VAHDETTİN HAİN Mİ MASUM MU?

16 Mart 1922... Londra... Başkanlığını Yusuf Kemal Bey'in yaptığı Ankara Hükümeti'ni temsil eden heyet, ayağının tozuyla soluğu İngiltere Dışişleri Bakanı Lord Curzon'un karşısında alır. Konuşulacak konu bellidir: Anadolu'da daha fazla kan dökülmeden barış yollarını aramak. Türk heyeti, Misak-ı Milli sınırları içinde her şeyi konuşmaya hazırdır. Lord Curzon bir yandan çayını yudumlar, bir yandan Yusuf Kemal Bey'in anlattıklarını dinler. Gün boyu süren görüşme boyunca, Yusuf Kemal Bey'in, yanındaki beş arkadaşının, hatta Ankara'daki milli mücadelenin önderi Mustafa Kemal Paşa'nın bile asla öğrenemeyeceği küçük bir ayrıntı vardır. Bu ayrıntı, Lord Curzon'un masasındaki çekmecede gizlidir: Türk heyetinin yanlarında taşıdıkları gizli belgelerin İngilizce çevirileri... Yapılacak pazarlığın gidişatını belirleyecek bu gizli belgeler, Türk heyeti gelmeden çok daha önce Londra'ya ulaşmış, üstelik İngilizceye bile çevrilmiştir.

Türk heyeti hiçbir olumlu sonuç alamadan Ankara'ya geri döner. Ne Lord Curson'un çekmecesindeki belgelerden haberleri olacaktır. Ne de bu belgeleri önce çalan, sonra İngilizceye çeviren, sonra da İngilitere'deki "dostlarına" ulaştıran kişiden... Son Osmanlı padişahı Sultan Vahdettin'den...

İngiltere'nin İstanbul'da en üst düzeydeki diplomatik temsilcisi olan Yüksek Komiser Sir Horace Rumbold, İngiliz Dışişleri Bakanı Lord Curzon'a 7 Mart 1922 tarihinde gönderdiği, 232 sayılı, "gizli" ibaresi taşıyan belge, padişahın ülkesini "sattığının" kelimenin tam anlamıyla "kanıtıdır...

Peki Vahdettin'in benzerlerine casusluk filmlerinde rastlanan bu operasyonuna sebep olan, İngilizce tercümeleri İngiliz arşivlerinde "çok gizli" damgalarıyla saklanan bu gizli belgelerde neler yazıyordu? Ve nasıl bir operasyonla ele geçirildi bu belgeler?.. İşte öyküsü:

Ankara'dan gelen heyet, İstanbul'da görüşmeler zincirine devam ederken, heyetteki altı kişiden biri olan katip Kemal Bey, kayınpederinin evinde kalmaktadır. Heyetin beraberinde getirdiği, içinde önemli evrakların bulunduğu valiz de Kemal Bey'in kayınpederinin evinde muhafaza edilmektedir. Katip iki gün kayınpederini evine uğramaz, başka evlerde kalır. İşte ne olduysa o iki gün zarfında olur. Durumdan bir şekilde haberdar olan Vahdettin'in hafiyeleri bir gece gizlice eve süzülür... Valizi alıp kayıplara karışır. İçindeki altı adet gizli belgenin fotoğraflarını çekip daha sonra çaktırmadan eve geri bırakırlar. Bu kopyalar ise daha sonra, 6 Mart 1922 günü, Vahdettin'in emektar bir mabeyincisiyle İngiltere Yüksek Komiserliği baş tercümanına gönderilir.

"Belgeler sağlam"
    Komiser de bu kopyaları Londra'ya rapor eder ve bu kopyaları kendisine Sultan'ın göndermiş olduğunu da açıkça ifade eder. Hazırlanan raporda, bu gizli belgelerle ilgili şöyle bir not da düşülmüştür: "... Bu belgelerin mevsuk (sağlam) olup olmadığı konusunda size güvence veremem; ama bana mevsuk görünüyorlar..."

Belgeler nihayetinde İngiltere Dışişleri Bakanlığı'na ulaşır. Doğu Masası yetkililerinden D. G. Osborne, belgelerin üzerine 14 Mart 1922 tarihinde şu notu düşer: "... Belge B ve Belge C'deki işaretli pasajlar ilgi çekicidir. Padişah, Yusuf Kemal'in valizinden çalınan belgelerin suretlerini bize göndermekle, aralarındaki ilişkilerin durumunu en iyi biçimde gösteriyor. Rusların Anadolu'da neden maden imtiyazları istediklerini anlayamıyorum. Kendi ülkeleri işlenmemiş maden kaynaklarıyla doludur. Herhalde Türkiye üzerindeki kıskaçlarını daraltmak ve bizi içeriye sokmamak için olsa gerek....

Bütün bu hikâyenin üzerine tek bir soru sormak yeterli: Vahdettin, Ankara'dan gelen heyetin elindeki bu belgeleri bir şekilde çaldırarak, Türkiye'yi işgali altında bulunduran düşman bir ulusun diplomatına göndermişse bu ihanet değil de nedir?

Belgeleri bu tarihçi ortaya çıkardı
    Yard. Doç. Dr. Orhan Çekiç, Maltepe Üniversitesi öğretim üyesi. 30 yıldır Cumhuriyet tarihiyle ilgili araştırmalar yapıyor. Belgelerin uzun yıllar İngiliz arşivlerinde "çok gizli" ibaresiyle saklandığını, ama şimdi özel izinle serbest bırakıldığını anlatıyor.

* Bu belgeler, "Vahdettin vatan haini mi, değil mi?" tartışmalarına nasıl yön verecek?
    Uzun süredir Türk medyasında Vahdettin hakkında bir "aklama" kampanyası yürütülüyor. Ama bu belgelerden anlıyoruz ki, Vahdettin, içeriği ne olursa olsun, Ankara Hükümeti'ne ait gizli belgeleri İngilizlere göndermiş...

* Vahdettin'in yaptığı bir çeşit hıyanet oluyor yani...
    "İnsanın içinden bir Osmanlı padişahı için hain demek gelmiyor tabii, ama bir akademisyen olarak ben de kanıtlarımı sunmak zorundayım."Orhan Çekiç..

kaldiki Ataturkun vahdettin hakkinda sozleride vardir, su osmanlicilar kendilerince yeni tarih yazma derdindeler. hersey ortada , ama ilk sayfada o sahislarin paylastigi videonun bir ekran goruntusunu var, tarafimda printlenmis.  Kurtulus savasinin asil kahramani "vahdettinin askerleri" . onun icin vahdettinin degilde Mustafa kemalin pesinden gittiler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

lalada bunu yazdı:

önce türküm sonra osmanlı. ve de osmanlının yaptığı bi çok seyden utanıyorum. osmanlıdan kalma bi fabrika imalathane yada onu geçtim han hamam saraydan baska bisey gösterirmisiniz? osmanlının türklükle alakası yoktur.padişahların eşleri bile yabancıdır hep bu yüzden padişahlarda gitgide uzaklasmıştır türklükten...

ben Metehan'ın torunuyum osmanlının değil... biz Türküz hoca bu millet bunun bilincinde olsa avrupadan bir tatlı huzur almak için kıçımızı yırtmazdık canlarını alırdık...

bide bağlamayı türklüğe bağlayanlar var ki konuyla alakası olmasada onlarada kıl oluyorum neymiş ben bateri çalmak istiyorum o bağlama çalmak istiyomus ben batıya özeniyomuşum türksen kopuz çal lan.......

iste o eziklerin amacida aslinda bu ! Turk milleti sag-sol diye bolunsede bir yerde tekrar Turk oluyorlardi(ornek sehit cenazelerinde). Simdi amaclari Turklugu yikmak, bunuda Ataturkten ve tarihten baslayarak yapmaya calisiyorlar. 1910 larda Turkce diye dil yoktu, turkce kelimeleri kullanan koyluler yani turklerdi. Dili bile turkce yapilmasi rahatsiz eder bu osmanlicilari. resmen osmanliya dusman edicekler adami.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

@maximuss
    Okumuyorsun demedim,doğru olanları ya okumuyorsun ya da okuyamıyorsun.

Şu an dershaneye gitmem gerek o yüzden sadece iki kitap bağlantısı vereceğim.
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=111064&sa=58964232
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=105486&sa=58964274

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

Sencer bunu yazdı:

@maximuss
    Okumuyorsun demedim,doğru olanları ya okumuyorsun ya da okuyamıyorsun.

Şu an dershaneye gitmem gerek o yüzden sadece iki kitap bağlantısı vereceğim.
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=111064&sa=58964232
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=105486&sa=58964274

offf meclisin 60 yil gizli tutulan , tutanaklarinida paylasayimmi ? yapma , birak bu isleri. Kizil sifatini alan padasiha bu ismi ingilizmi verdi ? yoksa halkmi ? kizil padisahin gunluklerinden cikanlar cok ilginctir. paylasmami istermisin ?

Toplam Hit: 17694 Toplam Mesaj: 104