folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Suriyeliler Oy Kullanacak Mı?

Suriyeliler Oy Kullanacak Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar belli bir süreliğine 2 yıl boyunca sanırım vatandaşlık verildiğini duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Budurumda oy kullanma hakları olacak mı suriyeliler oy verebilecekler mi?

Orospu çocuğunun Cemaati karşısına alırken güvendiği şey bu mu acaba?

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

2 yıllık vatandaşlık verilmek ne hocam? vatandaşlık bir haktır, süresi yok. devletin bekasına ters hareket etmedikçe vatandaşlık hakkın elinde kalır. kast ettiğin şey 2 yıllık dediğine göre geçici oturum iznidir. bu tarz oturma izni olanların oy kullanma hakkı yok.

bi kaç ay önce bakanlık bilmem kaç kişiye vatandaşlık verdiğini duyurdu onlar oylarını kullanabilecekler. Bir de devletin belirli kademeleri katekullelerle bir şeyler yaparlarsa orası ayrı bir şey. Geçenlerde çıkmıştı ya, milletin binasında farklı "yerli-yabancı" insanlar görülüyormuş.. O şekil bir olanakla evet oy kullanabilirler. ama 2 yıllık bir oturma izni ile oy kullanma hakları yok.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Ne sandin hoca tabi kullanacaklar ekmek senden su benden itlere 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

daha neler duyacağız. afedersiniz  işler b.. sarıyor

futurist tarafından 13/Mar/14 20:32 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

türkiyeye sığınan suriyeliler oy kullanamayacaklar çünkü vatandaş değil sığınmacıdırlar. sadece türk vatandaşlığına geçenler oy kullanabilir ki bu durumda türk vatandaşı olan bir ingiliz bir amerikan bir israilliden farkı olmayacaktır. seçimlerde hile veya benzer şeyler yapıldığı dünyanın her yerinde ve her zaman söylenen şeylerdir.kaldı ki türk vatandaşlığına geçmek kolay değildir türkçe öğrenmeleri gerekir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı

Hocalar belli bir süreliğine 2 yıl boyunca sanırım vatandaşlık verildiğini duydum(1) ne kadar doğru bilmiyorum. Budurumda oy kullanma hakları olacak mı(2) suriyeliler oy verebilecekler mi?

Orospu çocuğunun(3) Cemaati karşısına alırken güvendiği şey(4) bu mu acaba?

1- malum orospu çocuklarının uydurduğu bir şey. Savaş dolayısıyla gelenlere geçici oturum hakkı verildi. Bu ne demek? Savaş bitene kadar Türkiye'de kalabilirler devlet yardım (!) eder. (Elin Suriyelisine bilmem ne kadar maaş veriyo devlet, cümlesini kullanan cahillere sesleniyorum, o verilen paraları AB yolluyor. Bizim kasamızdan değil). Savaş bittikten sonra da gidip gitmemek onlara kalmış. Zorla gönderilemiyor. Uluslararası yasadır bu bizle alakalı değil. Bazı orospu çocuklarının bilerek yok vatandaşlık veriliyor cart curt dedikleri olay şudur; sınırda bir çok kişinin akrabası Suirye Irak İran vsdedir bunu herkes bilir.Ordan gelip de en az 5 yıldır TRde ikmamet eden ve Türkçe konuşabilenlere T.C. vatandaşlığı verildi. Savaştan gelenlere verilmedi.

2- T.C. vatandaşı olmayan oy kullanamaz. Dolayısıyla savaştan dolayı sığınanlar oy kullanamaz.

3- Hala daha şöyle konuşabiliyo olmanı çocukluğuna, cahilliğine veriyorum.Bir insanı sev sevme o önemli değil, zaten onun da sikinde olduğunu zannetmem. Lakin görevine makamına saygı duymak zorundasın.Unutma ki bir zamanlar o makamda Atatürk vardı.

4- Güvendiği şey millet bence. Cemaatin karşısında durmasından dolayı en fazla %10 falan anca oynar bence. O da maksimum. En kötü %40 alır diye dşünüyorum genel seçimlerde. Ama yerelde CHP MHP Cemaat desteğinin* etkisi olur baya.

(Bu devleti milleti 30 yıl boyunca ayrı kıldılar, sağcı solcu dye anasını ağlattılar milletin. Ne oldu da bir anda kardeş oluverdiler onu pek anlayamadım. Hele hele koyu mhpli koyu chpli olup da bu birlikteliği savunanın yaşadığı kafayı ise hiç anlayamadım. o kadar insan ski skine menfaat zorunda ölmüş demekki..)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

vatandaşlık verilmedi, çalışma izinleri vs bile yok, kamplardaki Suriyeliler dışında hiçbir suriyeli maddi yardım vs almamaktadır. 

Suriyeli bir Avukat hanım bizzat kendisi anlattı bana. 

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

arkadaşlar bir yabancıya vaatandaşlık veerilmesi için  türkiyede 5 senedir oturumu olması lazım. ve herhangi bir vukaaı olmaması lazım.

5. senenin sonunda TC vatandaşlığına hak kazanır. TC kimliği olmadan oy kullanamazlar. ayrıca onların çalışma izinleri bile yok. sigortaları yok.  millet vekili olması için de en az 2 yıl TC vatandaşı olması lazım..

edit: pazartesi çarşamba cuma günleri emniyete gidip imza atıyolar orda olduklarına dair.

serhat8102 tarafından 13/Mar/14 21:04 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ülkemizdeki cahil cühela yetmedi bide ithal ediyoruz =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    HolyOne bunu yazdı

Ülkemizdeki cahil cühela yetmedi bide ithal ediyoruz =)

:))) bende memnun değilim ama keyiflerinden gelmediler ki sonuçta

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    Nvidia bunu yazdı

Hocalar belli bir süreliğine 2 yıl boyunca sanırım vatandaşlık verildiğini duydum(1) ne kadar doğru bilmiyorum. Budurumda oy kullanma hakları olacak mı(2) suriyeliler oy verebilecekler mi?

Orospu çocuğunun(3) Cemaati karşısına alırken güvendiği şey(4) bu mu acaba?

1- malum orospu çocuklarının uydurduğu bir şey. Savaş dolayısıyla gelenlere geçici oturum hakkı verildi. Bu ne demek? Savaş bitene kadar Türkiye'de kalabilirler devlet yardım (!) eder. (Elin Suriyelisine bilmem ne kadar maaş veriyo devlet, cümlesini kullanan cahillere sesleniyorum, o verilen paraları AB yolluyor. Bizim kasamızdan değil). Savaş bittikten sonra da gidip gitmemek onlara kalmış. Zorla gönderilemiyor. Uluslararası yasadır bu bizle alakalı değil. Bazı orospu çocuklarının bilerek yok vatandaşlık veriliyor cart curt dedikleri olay şudur; sınırda bir çok kişinin akrabası Suirye Irak İran vsdedir bunu herkes bilir.Ordan gelip de en az 5 yıldır TRde ikmamet eden ve Türkçe konuşabilenlere T.C. vatandaşlığı verildi. Savaştan gelenlere verilmedi.

2- T.C. vatandaşı olmayan oy kullanamaz. Dolayısıyla savaştan dolayı sığınanlar oy kullanamaz.

3- Hala daha şöyle konuşabiliyo olmanı çocukluğuna, cahilliğine veriyorum.Bir insanı sev sevme o önemli değil, zaten onun da sikinde olduğunu zannetmem. Lakin görevine makamına saygı duymak zorundasın.Unutma ki bir zamanlar o makamda Atatürk vardı.

4- Güvendiği şey millet bence. Cemaatin karşısında durmasından dolayı en fazla %10 falan anca oynar bence. O da maksimum. En kötü %40 alır diye dşünüyorum genel seçimlerde. Ama yerelde CHP MHP Cemaat desteğinin* etkisi olur baya.

(Bu devleti milleti 30 yıl boyunca ayrı kıldılar, sağcı solcu dye anasını ağlattılar milletin. Ne oldu da bir anda kardeş oluverdiler onu pek anlayamadım. Hele hele koyu mhpli koyu chpli olup da bu birlikteliği savunanın yaşadığı kafayı ise hiç anlayamadım. o kadar insan ski skine menfaat zorunda ölmüş demekki..)

3- doğru söylüyorsun Hitlerde o  konumdaydı saygı duymak gerek

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
Toplam Hit: 4263 Toplam Mesaj: 43