folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Suyu Benzinden Nasıl Ayırırım?

Suyu Benzinden Nasıl Ayırırım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Abi atesi ver yansin.

Benzin yanar su kalir (atiyorum su an).

Senin istedigin su degil mi zaten ?

:D

+1

"Başlarım ulan koronasına moronasına" de yak gitsin. :D

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

benzinin özkütlesi 0.7 imiş. suyun 1. belirli bir süre beklerse üst kısım benzin olur. sabit duracak ama baya.

benzinin donma derecesi -45 derece. suyun 0. -4 e ayarlı bir buzlukta 19 luk damacanaya koysan ve donduracaksın. Su donacak 0 dan düşük olduğu için, benzin -45 e gelmediğimiz için donmayacak. 

bir de yukarda yazdığım damıtma işte.

^^D` tersinden gitmişsin. Bu da ilginç'miş. 

Aslında bilindik birşey. Soğuk distilasyon. Bazı sert biraları bu yöntemle yapıyorlar.

Sert'likten kasıt ne, alkol yüzdesinin fazla olması mı?  

Suyun sertliği, içerisindeki kalsiyum'un miktarına göre artıp azalıyormuş.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Yakıtlar içinde uzun süre beklediğinde kendiliğinden su oluşuyor. Alttan tahliye şansın varsa muhtemelen suyu oradan tahliye edebilirsin. Araçların dizel filtrelerinin bazılarında filtrenin altında su tahliyesi bulunur bu amaçla.

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Dizel de sorun olabilir ama benzin de ayrışır sorun benzin ne kadar zaman o depo da hava ile temas fazla ise benzin kalitesi sorun olabilir buji ateşleme gibi.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErhanAlimdar
    ErhanAlimdar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dizel benzinlerin en büyük düşmanı sudur. Bir yakıt deposu günün hava sıcaklığından dolayı sıcak kalır.  Depo sıcakken içerisindeki hava genleşir ve dışarı çıkmaya zorlanır.  Depo geceleyin soğuduğunda, nemli hava depoya çekilir ve su daha soğuk depo duvarlarında yoğunlaşır

Ayırma hunisiyle yoğunluk farklarını göz önüne alarak ayıracaksın hocam.  suyun özkütlesi 1 dir benzinin özkütlesi 0.879 dur. Su benzinden daha ağırdır. Yani su altta kalır benzin üstte kalır. Ayırma hunisinden önce su çıkar. 

Depoyu varili aynen ayırma hunisi gibi düşünerek birbirlerinden ayırma işlemini yapabilirsin

Atı alan Üsküdar ı geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

benzinin özkütlesi 0.7 imiş. suyun 1. belirli bir süre beklerse üst kısım benzin olur. sabit duracak ama baya.

benzinin donma derecesi -45 derece. suyun 0. -4 e ayarlı bir buzlukta 19 luk damacanaya koysan ve donduracaksın. Su donacak 0 dan düşük olduğu için, benzin -45 e gelmediğimiz için donmayacak. 

Aslında bilindik birşey. Soğuk distilasyon. Bazı sert biraları bu yöntemle yapıyorlar.

Sertlikten kastım yüksek alkollü biralar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

@yunusdogan

Mevcut su depo dibine birikmişti, musluk da depo dibinde olduğundan açtım su bosaldi ve benzini de göz kararıyla bıraktım. Büyük miktarda sudan kurtuldum.

@kralsam önerin için teşekkür ederim.

Ayirma hunisi yaptım 1.5 ltlik petlerin dibine serum seti taktım su dibe indi öyle çok net ayırdım ama 100 Litre benzin tahmin edersiniz ki pet ile ayrılmaz. Ben de Allah ne verdiyse ayırdım direkt depodan. Jeneratör kullandığım için büyük 1 tonluk bir depom var yani araç vs. değil.

Beni ciddiye alıp gerçek manada öneri sunan diğer arkadaşlarım da çok teşekkür ediyorum ama ev ortamında dedikleriniz çok zor ve tehlikeli.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Sertlikten kastım yüksek alkollü biralar. 

Tşkler'imi sunarım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

jeneratörün benzinle çalıştığına emin misin ?

dizel olmasın??

neyse yine suyla karışmayacağı için ayırma kabı kullanabilirsin bunu zaten önermiştim.

fakat karadüzen yapıp kapağı açıp göz kararı boşaltma yapmışsınız fakat ben bunun çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

diğer yandan jeneratörden depo dibinden emiş yapmazlar modele göre değişir depo dibinden 2 3 cm yukarıdan emiş yaparlar şayet su bu payın altında kalmışsa dert etmeye gerek yok demektir.

yazın depo kapağını açarsın su buharlaşır gider zaten. ama dediğim gibi komple boşaltıp süzmek gerekir aksi takdirde mazot filtresi enjektörler ve sırasıyla diğer parçalara doğru arıza vermeye başlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Ev ortamında en mantıklı ve güvenli olanı bu bence.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 3650 Toplam Mesaj: 30
benzin su ayrımı