folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Suyu Benzinden Nasıl Ayırırım?

Suyu Benzinden Nasıl Ayırırım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

Elimde bir benzin deposu var 1 tonluk bunu kullanmam lazım..

bu depo sende neden varki.hangi amacla aldiniz.neden su var icinde

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Bir insanın yazdığı bir mesajın tarzıyla o adamın ciğerini tanırsın. 

Çok yanlis konustun bana, ama bende seni adam yerine koydum/koyuyorum hala buyuk ihtimal hata bendedir.

Cigerini bilemem ama zeka seviyesini yazdığı mesajdan anlarsin adamin haberin olsun.

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

daha basit yöntemi var :) su ayrıştırıcı filtre kullanman yeterli ortalama 300 tl gibi rakamları var.

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Damitiyim derken patlatma evi  mahalleyi.. 

benzin patlamaz ham petrol patlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Damitiyim derken patlatma evi  mahalleyi.. 

Benzin patlamaz, Ham Petrol patlar.

Bu niye böyle?

Sıvının kendisi mi patlıyor, yoksa Sıvının üstünde yada içinde Gaz mı birikip/oluşup,  patlamayla aniden genişliyor mu?

RitmFarbRacourci tarafından 25/May/20 17:23 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

müdür benzin buharı yanıcıdır damıtma işine girme bence

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Yoğunluk farkından dolayı su dibe çökmüyor mu hocam ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Depo neden büyük?

Jeneratörle elektrik elde ediyorum ve her zaman gidip yakıt alma imkanım olmadığı için büyük depo ile işi çözdüm. 1 ton depo çok büyük değil, normal şartlarda size fazla görünebilir ama değil.

Dizel yakıt ile benzini ayırt edebiliyorum. Hatta şöyle örnek vereyim benzinli jeneratörün elektrik dinamosu hariç subap ayarına kadar her şeyini kendim yapıyorum zaten basit bir sistem. Bunu neden söylüyorum çünkü yakıtı ya da jeneratörün kullandığı yakıtı bilmediğime dair mesaj var ona cevaben yazdım.

Trol mesaj atan arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum.

Suyu nasıl ayırdım?

Acikcasi 100 litreye yakın benzin + şu karışımından suyu çok iyi ayıramadım ama benzini kurtardım. Su dibe çökmüştü, musluğu açıp benzin gelene kadar kapatmadım ve suyun çoğundan kurtuldum. Ayrıca huni vs. de yaptım pet şişeden vs ama miktar fazla olunca litre litre ayırmak eziyet oldu ve düz yöntemi tercih ettim.

Eger sizin başınıza gelirse ne yapacaksınız?

Evvela damıt, yak, dök diyen arkadaşları kaale alamayacaksınız. Ya benim yaptığım gibi kabaca ayrım yapıp kalan yakıtı kullanıp jeneratöre bakımı çok sık yapacaksınız ya da ayırma Hunisi ile ayıracaksiniz, başka yolu yok.

Tekrardan beni ciddiye alıp makul cevap veren herkese teşekkür ederim.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Buhar jeneratörü ve sağlam normal ve ısı pompaları küçük bir rafine sistemi işin önemli kısmı laboratuvar kısmı kabul edilen değerler ile cinsini  yakalama noktası ama senin işlemin farklı gibi.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 3649 Toplam Mesaj: 30
benzin su ayrımı