Tablet Önerisi(İstek,2015-2016)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Saygıdeğer Murid ve Murideler,

Yakın zamanda tablet almayı düşünüyorum.Bildiğiniz gibi yeni dönemde ultrabook gibi çeşitli teknolojiler çıkıyor karşımıza.Bu noktada tablet ve ultrabook almak arasında kalsamda, tablet alma yönünde karara varmış bulunmaktayım.

Ama tablet teknolojilerine dair(RAM tipi,işlemci tipi,batarya tipi ,dikkat edilmesi gereken diğer konular) çok fazla bilgim bulunmamaktadır.Çok meşgul olduğum için kısa zamanlı araştırmalarımda bir sonuca ulaşamamış bulunmaktayım.

Sizden isteğim, teknik açıklamaları ile birlikte maximum 600 tl lik bir bütçe kapsamında(değer ise arttırılabilir) tablet önerilerinizi bekliyorum.

Tablet ve özellikleri;

Film izleme, pdf. döküman okuma,kitap okuma,çeşitli dosya ve dökümanları editleme,uzun kullanım süresi,rahat kullanım, hafiflik noktasında değerlendirmek istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim...

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tablette uzun süre kitap okunmaz gözü yorar. E-reader bak hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tablette uzun süre kitap okunmaz gözü yorar. E-reader bak hocam. 

Full kitap için kullanmayacağım murid.Bunun dışında gerekli  audio olanaklarını sağlaması lazım.

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

netbook, ultrabook gibi şeylerden koşarak uzaklaş

laptop bile birkaç sene sonra performansı düşerken (daracık yer, soğutması sorun, içini açması sorun)

bi de netbook'u düşün

göt kadar fan koyuyolar içine, termal macun değiştirmek için açmaya kalkarsan daha çok uğraşırsın laptoba göre

al tabletini keyfine bak fan zırıltısı olmadan takıl

asus'un 550 liralık bi modeli var 10 inç fena değil gibiydi

600 liralık sürümünde klavye dock'uyla geliyor ama tr'de yok sanırım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

E-tab 5 var fatih projesi kapsamında dağıtılan. Film, video, sosyal medya, e-kitap her işimi görüyor. 

E-tab 5 in özelliklerine bakarak onun muadili bir cihaz alabilirsin.

Ha Ha!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

döküman editleme falan demişsin okumamıştım

mutlaka klavye dock girişi olan bi cihaz al, bi de mouse bağla tamamdır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Bende lenova yoga 8' var.Şarjı uzun süre gidiyo.Donma filanda yok.Ailecek kullanıyoz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

170 liraya tablet aldım işimi görüyor hocam :D Birde A101 den 14 tl ye klavye aldım otg ile bağlanan fıstık gibi :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

170 liraya tablet aldım işimi görüyor hocam :D Birde A101 den 14 tl ye klavye aldım otg ile bağlanan fıstık gibi :D 

o degilde bu android tel ve tabletlerde.   herhangi bişey okuudgun programdan başaka bi progrma geçt,kten sonra, önceki programa geçtiginde, aynı yerde kalmıyor ya. o an sinir oluyorum. androidde bunun bi çözümü bar mı?.

örnek : opera da bi siteyi okuyorum, sonra ezpdf de bi şey okuyorum. ardından derken quick pic de fototya bakıyorum. en son operaya döndügümde sayfa en başta. yada sıralama tam tersi olsun. :@

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Senin isteğinle alakası yok ama genel olarak şu cihaz çok iyi.

Microsoft Surface Pro 4 - 256GB / Intel Core i7

• 12.3-inch PixelSense touchscreen display
    • 6th Gen Intel Core m3, i5, or i7
    • Surface Pen included
    • Windows 10 Pro

• 128GB / Intel Core m3 - 4GB RAM 
    • 128GB / Intel Core i5 - 4GB RAM 
    • 256GB / Intel Core i5 - 8GB RAM 
    • 256GB / Intel Core i7 - 8GB RAM 
    • 256GB / Intel Core i7 - 16GB RAM 

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
Toplam Hit: 3637 Toplam Mesaj: 37