folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Tahribat - Tshirt / 2011 - Tasarım Yarışması [Güncelleme 08.06.2011 - No : 2]

Tahribat - Tshirt / 2011 - Tasarım Yarışması [Güncelleme 08.06.2011 - No : 2]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

DİKKAT : tasarım yapmadan önce bu mesajdaki Tasarım Şartlarını Okuyunuz. Konunun amacı tasarımı belirlemektir, tasarımla alakasız mesaj atmayınız lütfen (Hadi hayırlısı, bekliyoruz tarzında mesajlar)

Tasarımlarınızı Bekiyoruz....

------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar,

Bu konu 2011 yılında yapılacak olan 4. versiyon Tahribat.Com Tshirtlerinin tasarımının belirlenmesi için açılmıştır.

Tüm müritlerimiz aşağıda yer alan tasarım şartlarına bağlı kalmak kaydı ile bu yarışmaya katılabilirler.

Ödül :

Bilindiği üzere tahribat gönüllülük üzerine kurulu bir tarikattır :) tasarım sahibine, öncelikle basılan tshirtlerden iki tanesi ücretsiz olarak kargolanacaktır, onun haricinde sıfat madalya mail vs ne istiyorsa verebiliriz :)

Tasarım Şartları :

1. Tshirtler toplu halde profesyonel sistemlerde basılmaktadır. Bu sebeple kişiye özel nick-isim fln yazılmayacaktır.

2. Tshirtlerin ön ve arka olmak üzere iki baskı yapılacaktır. her iki taraf içinde, bir taraf içinde tasarım yapabilirsiniz.

3. Tasarımlar tshirtin ortasına, ortalama 1 A4-A3 kağıdı büyüklüğünde olacaktır, köşeden köşeye tüm tshirtü kaplayan tasarımlar yapmayınız.

4. Tasarımdaki her bir renk için ayrı bir kalıp cıkartılmaktadır, Ondan dolayı en fazla 2 renk kullanabiliyoruz, Makyaj yapılmış manken suratı gibi 45 renkli resim koymayınız."Bence birden fazla renk sorun cıkartmaz" tarzındaki sacma mesajları yazmayınız, 2 renk kullanılması gerekmektedir kelimesinden ne anlıyorsanız, ona göre yorum yapınız...

5. Basımı imkansız, garip, sadece belli bir kitleye hitap eden tasarımlar koymayınız, (Ör: Tahribat.Com Tshirti üzerine metallica resmi koyan murid)

6. Örnek olması amacı ile geçen seneki tasarımın bir kopyasını koyuyorum...

7. Parmak izi ve Barkod'un tasarımlarda kullanılması pek hoş karşılanmadığı için iptal edilmiştir.

8. Tshirtlerin rengi siyahtır...

Örnek Tshirt : 2008 Yılı Tshirti :

http://www.tahribat.com/misc/2008on.jpghttp://www.tahribat.com/misc/2008arka.jpg

Ayrıntılı Bilgi

Tasarım hallolduktan sonra yaklaşık 10-15 gün içinde tshirtlerin basım ve dağıtımını halletmemiz lazım...

Ücretini Kargo Ücreti, Posta Çeki Havale Ücreti dahil,

1 Tshirt İçin 25 TL, Sonraki her tshirt için 20 TL'dir. Örneğin 3 Tshirt için (25+20+20 TLdir.) (KKTC için karşı ödemeli yollayabilirim, KKTC'ye olan kargo ücretini bilmiyorum şimdilik...)

Tshirt Kalitesini daha önceden alan arkadaşlardan öğrenebilirsiniz, 2008 yılı tshirtleri ile aynı kalitede olacaktır, gayet kaliteli ürünlerdir...

Tshirtler PTT posta ceki hesabına ücretler yatırılıp toplandıktan sonra ortalama 1 hafta içinde aras kargo ile evinize teslim edilecektir. Yaklaşık 2 hafta içinde gerçekleştirmeyi düşnüyoruz...

Tasarım hallolduktan sonra, sipariş panelleri siteye dahil edilecek, o zamana kadar nerden alacaz die sormayınız :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Güncelleme : 08.06.2011

Tasarım mevzusunu 10.06.2011 tarihi akşam saat 6 ya kadar karara bağlayacağız.

Öncelikle, Tüm mesajlar okunup yapılan yorumlar not alındı, ve konunun dağılmaması için silindiler.

Yani hiç kimse düşünmesin, bizim mesajımız araya kaynadı diye...

Bazı sorulara cevap vereyim.

1. Siyah olmasının sebebi, siyahın tek renk kodunun olması :) Gri, Mavi, Pembe dediğinizde,  Grinin 100 tonu, mavinin 100 tonu var. Birinin beğendiğini diğeri beğenmeyecek. Sonuc itibari ile insanlar bu tshirtü sadece tasarımını görerek alıyorlar... Siyah dediğimizde, insanler ellerine geçeceğini biliyorlar.

2. V yaka yada 0 yaka ya gelecek olursak, şu anda bir anket ekledim orada oyunuzu kullanabilirsiniz.

3. apokontek denen eleman, fırcalamış bizi, tshirti yapan adamların işi değilmiymiş, her boya göre tasarım uygulasınlarmış vs vs diye...

Bu konu acıldığında oraya birşey yazdım, anlaştığımız firma profesyonel baskı yapıyor, dolayısıyla 100 200 tshirt için iş yapmıyorlar zaten. Adamlarla senelerdir olan ilişkimize dayanarak araya sokuşturuyoruz bu işi. Ve olay şöyle oluyor, minimum 100 tshirt için bir baskı veriyoruz, baskıda önde 2 arkada 2 farklı ton olduğunu düşündüğümüzde, bu tshirtin basılması için toplamda 4 adet kalıp üretiliyor. her bir renk ve her bir şekil için. ve bu üretilen kalıbın maliyetini kurtarmak için adamlar bundan minimum 100 tane alacaksın diyor. Şimdi siz her boy için ayrı kalıp isterseniz l için 4 xl için4 xxl için 4 kalıp basmak gerekecek :) Bu sebeple, bi bildiğimiz olduğu için yazıyoruz bunları bilmediğin iş hakkıında neden yorum yapıyorsun.

4. İşlerim biraz yoğun olduğ için cok müdahale edemedim, 2-3 gün içinde sonuca bağlıyoruz tasarımı...

Güncelleme : 03.06.2011

http://www.tahribat.com/Tshirt2011.asp Tasarımlar Bu sayfadadır.

*** Eklenen İçeriklerden elenenleri bu mesajın altına ekliyorum

*** Her bir renk, siyah harici, bir kalıp tasarımı demek, bu sebeple yok beyaz renk değil, yok kırmızının iki rengi var sorun olacağını zannetmiyorum tarzı fantazilere girmeyin. Anlatamıyorum senelerdir bunu :|

*** Yapmışsınız tasarım boydan boya, o tasarım xxl yede basılacak xs yede basılacak olmaz diyorum, halen bence sorun cıkmaz diyorsunuz.

*** Bu T-Shirtleri bircok kişi dışarda sokakda giyiyor... Bu sebeple Kökten devrimci, Radikal, Hack, Bomba, Tüfek tarzı içerikleri eklemeyelim.

*** Geçen seneki temamız kod idi, bu sene biraz değişikliğe gidebiliriz.

*** Tasarımlarda cok karışık şeylerden kacınalım, insanın gözünü yoruyor...

*** Vefat eden müritleri devamlı tshirtte taşımak hoş gelmedi bana acıkcası.

*** Tasarımlardan, basılması zor olacak, imkansız olacakları cıkarttık, Bir ön eleme yaptık. Örneğin cok küçük yazılar yazıyorsunuz, bunlar tshirtte tutunması sıkıntı olduğu için yerlerinden cıkabilir. genellikle yuvarlak kesimli, büyük objeleri olan maksimum 3 renge kadar olan tasarımlar haricindekileri cıkartmak zorunda kaldık...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çıkan tasarımlarda, tema arayan arkadaşlar, Neden Tahribat temasını işleyebilirler...

Arkadaşlar En Fazla 2-3 Renk Diyorum. Adam Kırmızının 50 tonunu kullanıyor, Web sitesi yapmıyoruz tshirt yapıyoruz.

Örnek : Aşağıdaki tasarım basılamaz! Logoda 100 çeşit renk tonu var! Tasarımlarımızı buna göre yapalım.

0.Gradyant tasarım yapmayınız!. Grinin 30 tonunu kullanmışsınız :|

1. Barkod mevzusu ile ilgili kural kaldırılmıştır...

2. 10 Gün içinde tasarımı belirleyelim... 

3. Nickler yazılmayacak, özelleştirilmiş tasarım yok... 

4. Ücretller yukarda yazıyor... 

5. Satın alınmadan sonra bir yükümlülük yok, istersen istediğin fuara gelebilirsin... 

6. Ürünle ilgili bir sıkıntı cıkarsa değiştiririz. Zaten kontrol etmeden yollamıyoruz... 

7. Konuda rezervasyon, yer kapma mevzusu iptal edilmiştir. 

8. Hocam grinin 50 çeşit rengi var, insanlar beğenmeyebilir, birde tahribatın temasından dolayı renk siyah... 

9. Satış için ayrı panel acılacaktır, ondan dolayı eski konuda yazdıklarınız bir önemi bulunmamaktadır. 

10. A4 - A3 boyutu olabilir sorun değil, illa küçük olmasına gerek yok tasarımın 

11. Bedenler için özel bir hesaplama tablosu yapılacaktır, beden konusu sorun değil.

Yorumlar

Dj_Alper : burda hiç tşört almamış yeni üyeler yok çekiyo yok soluyo yok bilmem ne demesin ilk aldığım tşört bile duruyo kaç kerede yıkandı.

Prometheus : tişörtler 10 numara, 2 sene önceki duruyor hala ve giyiyorum. çok kaliteli hem baskısı hem kumaşı hem dikimi. "amk böyle bişey beklemiyodum" demiştim ilk giydiğimde. parası olan varsa sırf kalitesinden dolayı fazla fazla alsın, böyle tişörtleri anca pahalı markaların raflarında bulursunuz 90-100 liralara.

suKo : Kaliteli tshirtler renk atmıyor öyle kolay kolay baskısında çatlama soyulmada olmadı.Siyah iyidir.Siyah candır

antivirus : tshirt kuması kesinlikle cok kalitelide   demek ki benimkinde biraz solma oldu herhalde ama oda az yani ben sadece öneri söyledim fakat siyah iyidir yine de .

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

atraksiyona girip linux, widnows tabanlarının kapışmadsına döndürmeden javascript tasarımı olabilir ;

bir müridi en güzle ne yansıtır onu bulmak lazım ;

bir müridi en güzel ne yansıtır ? 

- Tbtci mürid sisteme karşıdır, kökten devrimcidir, hacktir
    - asosyalimsidir.Fakat gaza geldimi her türlü cicişlerle takılabilme potansiyeli vardır.
    - en az 3-4 dil biliyorduk (bilmesede öğrenir ) [programlama dili tabi]
    - bilgisayar konusunda uzmandır

bunları genişletip, düzenleyip ortak birşey bulalım.Yani mürid'i simgelemeli.Tbtci kimdir ? nedir ? bunu yansıtacak bir tişört olmalı. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek

Tasarımcıların ilham alabileceği t-shirt siteleri; 

http://www.threadless.com/

http://tasarti.com/tshirt/anasayfa/index.aspx

http://www.basmatik.com/basmatik

umarım yardımcı olur =)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

2. Mesajda güncelleme yapılmıştı, yeni güncelleme yapıldı

http://www.tahribat.com/Tshirt2011.asp

sayfasına yeni tasarımları yerleştireceğim...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Güzel tsirtler çıkmış meydana netleşsin tam olarak bende alım yahu,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

Daniel-Koo7

bu güzel olur aslında

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Daniel-Koo5 bence daha güzel olur :)

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

Carbure hocanın tasarımına hayran kaldım

tasarımlar içinde anket yapılcak mı?

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

ön taraf daniankoo5

arka taraf carbure derim ben

arka

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:
    -----------------------------

ön taraf daniankoo5

arka taraf carbure derim ben

-----------------------------

evet katlıyorum ama ben yeşil olması taraftarıyım

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
Toplam Hit: 74898 Toplam Mesaj: 208