folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Tahribat Amatör Telsizcilik Grubu Nasıl Olur?

Tahribat Amatör Telsizcilik Grubu Nasıl Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

Dostlar selam, malum kötü bir deprem süreci atlattık. Sadece tahribattaki deprem gündem konusu bile kanımı dondurdu, diğer kanalları düşünmek bile istemiyorum. Bu noktada neler yapılabilir diye düşünürken aklıma amatör telsizcilik geldi.

Ne dersiniz, Tahribat ekibi olarak bir amatör telsizcilik ekibi kurabilir miyiz? İletişim vb konularda belki bir faydamız olur ileriye yönelik.

Siz ne düşünüyorsunuz işe yarar mı? Yararsa eğer bu konuda bizi yönlendirebilecek birileri var mı?

Grup Linki: https://t.me/+MRgm3DhJC3cwMzY8

FrodoTheYuzuksuz tarafından 10/Nis/23 16:37 tarihinde düzenlenmiştir

Acı Çekene Saygı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

amatör telsizcilik sınavına gireceğim para yatıramadım daha.

KMT var ama bu gemiler için geçerli kara da çok işe yarar mı bilmiyorum çağrı kodu bile alamıyorsun KMT ile :)

sertifikamı alınca ben de katılırım inş. siz kurun geliyorum.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

tam alacakken sistemi kapattılar. kıyı emniyet müdürlüğü mü veriyordu birde.

alınca neden olmasın

kendimize isim mi alıyoruz sonra onlar mı veriyor

meydey meydey ben "ay ışığında oturan boğa" :))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Yakın zamanda sınava girip A sınıfı amatör telsizcilik belgesi almaya hak kazandım. 

Ancak telsizleri nereden temin edebiliriz bilmiyorum. Uygun fiyatlı telsiz önerileri olan ya da temin edebilecek olan varsa faydası olur. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Catapat bunu yazdı

Yakın zamanda sınava girip A sınıfı amatör telsizcilik belgesi almaya hak kazandım. 

Ancak telsizleri nereden temin edebiliriz bilmiyorum. Uygun fiyatlı telsiz önerileri olan ya da temin edebilecek olan varsa faydası olur. 

başlangıcı genelde baofeng gibi markalar ile yapabilirsiniz, devamı gelir. hyt, yaesu, kenwood'lara da yükselirsiniz.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Bende düşünüyorum almayı illa lazım olur depremden sonra şart oldu artık. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Catapat bunu yazdı

başlangıcı genelde baofeng gibi markalar ile yapabilirsiniz, devamı gelir. hyt, yaesu, kenwood'lara da yükselirsiniz.

Japonlar imza atmışlar yaesu lar eski akai tabanlı kenwood lar rakipsiz.

A ve B galiba adil olan sertifikalar.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

İnternet gelmeden önce bu telsiz işleri çok iyiydi mahallede benim paçalı donla gezdigim zamanlarda üniversiteye giden abiler Londra da ki Türk üniversite öğrencileri ile muhabbet ederler uzun yol şoförleri ile geyik yaparlardı hatta açık havalarda yaydıkları sinyalin dünyayı dolaşıp kendilerine gelmesini kontrol ederlerdi

Sonra internet çıktı hayat değişti o güzel insanlar o güzel atlarına binip gittiler :( 

Yok be gözüm yaşarmadı mazi kacti

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FEEL
    FEEL's avatar
    Erkek

Dahil olmak isterim soruların çıktısını aldım geçen gün çalışmaya başladım. Yakın zamanda sınavına başvurmayı düşünüyorum.

Yaesu gerçekten güzel bir telsiz üst modellerinde aprs üzerinden mail dahi atabiliyorsunuz ve fazladan kanal tarama aynı anda dinleme yapılabiliyor.

Hatta çağrı yapan istasyonun uzaklığını hangi yönden geldiğini gösteriyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Telsizler gümrükten geçerken sorun oluyor mu?  Amazon'da ve Aliexpress'te çok model var ancak yasal olarak sorun yaşanabilir mi tecrübesi olan var mıdır? 

Catapat tarafından 25/Şub/23 19:22 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    Catapat bunu yazdı

Telsizler gümrükten geçerken sorun oluyor mu?  Amazon'da ve Aliexpress'te çok model var ancak yasal olarak sorun yaşanabilir mi tecrübesi olan var mıdır? 

Belgen varsa gümrüğe ibraz edip getirebilirsin hocam. Ben çok icom getirdim hiç takılmadı

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
Toplam Hit: 6615 Toplam Mesaj: 85
telsiz deprem amator telsizcilik telsiz