folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Tahribat Amatör Telsizcilik Grubu Nasıl Olur?

Tahribat Amatör Telsizcilik Grubu Nasıl Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

bende almak istiyorum ama nedir ne değildir bilgim yok

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    Webci58 bunu yazdı

Sınava girecek arkadaşlar teknik sorulara çalışmasın 1 soru çıkmış sadece onun da cevabı Local Osilatör - Limitör :)

Edit: herkese farklı sorular çıkıyormuş bugün bana 15 tane teknik çıktı çok zorladı ama 78 ile geçtim, oturup tümüne çalışmak gerek.

EnerJiC bunu yazdı

Hocam ben de düşünüyordum ama pek üzerine düşmemiştim, son deprem olaylarında gördüm ki GSM falan hikaye tek ayakta kalan sistem telsiz sistemi oluyor.

Frontend Dev.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Webci58 bunu yazdı
    kuvvet bunu yazdı

Amator Telsizci Olarak Söylemek İstediklerim Şunlardır 

depremde bütün illere kendimiz kendi bütçemizle ekip gönderdik ve role bile kuramadık gps çalışan özel bir telsiz varmış 

tanesi 7 8 bin tl olan bir amator telsizci abimiz satın almış bundan 10 adet ve afad ekiplerine gönüllere 1 2 dağıttı ve orayı anlık dinledik

yardım gönderdik afad gönüllüsü olarakda söylüyorum afad ve başka hiç bi kurum yardım etmedi amator telsizcilik kendi paranla birşeyler yapmaktır

depremde role konuşabilmen için bile gidip role kurman gerekiyor evet telsiz iyidir ama role kurulumu yapılırsa şuan bir amator telsizci 0dan maliyeti

2.500 tl civarıdır sınav ücreti belge ücreti ve telsiz maliyeti yaklaşık 2.500 tl tekabul etmektedir. yeni güncellemede kıyıemniyeti artık

yeni kimlik kartlarını boş bir beyaz arkaplana amator telsizcilk yazıp veriyor artık eskigibi kıyıemniyeti genel müdürlüğü yazmıyor bunu farklı yönde kullanlar olmuş
    şuan deselerki yeni kimlik zorunlu bırakırım okadar tiksindirdi bazı konularda polis asker hatta zabıta bile diyorki hayırdır kardeş bu telsiz ne anlatıyorum yok

alırım yok yaparım ederim bunlarda soğuttu beni askeri kimlik var ailemden dolayı o olmasa telsizi alacaklar gerçekten ülkede bu hobiyi yapmak problemli

ve trac bağlı olursanızda hatta müfredttada acil haberleşme operatoru olarak geçiyoruz bilginize.

Hocam doğuda telsiz biraz sıkıntı olduğu için role vs. problemi de olmuş ama depremde bazı trac ekipleri mobil role ile işi çözmüşler sahada baya iş yapmış amatör telsizciler, bu diğer kurumlar tarafından da fark edildiği için bundan sonra daha fazla destekleneceği söyleniyor.

Öte yandan mesela örneğin marmara depremi olduğunda Kartepe'de bulunan role kolay kolay kapanmaz, bu durumda iletişim sağlanmaz mı ayakta kalan roleler üzerinden?

Kimlik meselesinde de bu telsizi taşımak sonuçta yasal olarak hakkımız, en fazla yapabilecekleri şey dediğin gibi alırım ederim diyerek mide bulandırmak olur, son dönemde baya ilgi var bu konuya eminim zamanla polisler de alışacak, veya daha çok suistimal edilecek ve farklı uygulamalara geçilecek bilemeyiz..

kafalarına göre el koyma işlemini yapamazlar, yapıyoruz deseler bile rızaen teslim ve muhafaza alma tutanağına yahut tutacakları tutanağı imza etmedikçe sorun yaşamazsınız. 

ben bunları bilyiorumda onlar öyle bilmiyor işte okumamışlar anlamıyorlar

bir olay oldu arkadaşın telsizi alındı ertesi gün emniyet müdürü arayıp özürdiledi adamdan ve telsizi teslim etti

Bozamaz Aramızı Yarasa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı

özelden yazabilirsiniz eğer sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olurum veya buradan

Bozamaz Aramızı Yarasa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

geçen gün ön başvuru yapmıştım. bugün ödeme yapmama yönelik bildirimde bulunuldu. parayı yatıracağım e-sınav tarihinde gidip sınava gireceğim galiba.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

geçen gün ön başvuru yapmıştım. bugün ödeme yapmama yönelik bildirimde bulunuldu. parayı yatıracağım e-sınav tarihinde gidip sınava gireceğim galiba.

hayırlı olsun hocam, ödeme sonrası sınav tarihin belli olacak

Ben başlangıç için Tyt TH-UV8000D aldım, şu an için gayet memnunum tavsiye ederim

Frontend Dev.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

Herkese selam dostlar, askerden döndüm ve grubu kurdum. Telegrama gelmek isteyen arkadaşları bekleriz.

https://t.me/+MRgm3DhJC3cwMzY8

Acı Çekene Saygı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek
    FrodoTheYuzuksuz bunu yazdı

Herkese selam dostlar, askerden döndüm ve grubu kurdum. Telegrama gelmek isteyen arkadaşları bekleriz.

kanka bunu wp olarak açsan daha iyi olur 

Bozamaz Aramızı Yarasa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek
    kuvvet bunu yazdı

Abi ismi, numarası görünmesin isteyen olursa diye böyle açtım

Acı Çekene Saygı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek
    kuvvet bunu yazdı

Abi ismi, numarası görünmesin isteyen olursa diye böyle açtım

hocam amator telsizcilerde isim tel gözükür ve %99 wpden görüşme sağlar 6 tane gruba üyeyim kabul etmiyorlar telegram herkes birbirne istediğinde özelden ulaşabilmeli çünkü orada  özel çağrı kodunuda paylaşıyorsun
    düşünürsen wp kurarsan gelirim hocam hatta bende galbia bi 9 10 aylık amator oldum

Bozamaz Aramızı Yarasa
Toplam Hit: 6639 Toplam Mesaj: 85
telsiz deprem amator telsizcilik telsiz