folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tahribat.Com! Türkçeye Sahip Çık

Tahribat.Com! Türkçeye Sahip Çık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Türkçe'de kaynıyo diye bir kelime var mı ?

Söylediklerine katılıyorumda imzana bak bi önce kendini düzelt.

edit :" yıL 2bin8... .
    ténq vrLıqımm choLadé. cipzh f3é junq fooD.. dhu ımaQ

mannqıyDhım.. soraaa bi qün..  "

oha diyorum artıık bu kadar sikilmez bi dil 

Konumu silenlere inat kürdüm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Vah Vah Vah...

Bu Türkçe,Kurallarına Uygun Kullanılsın Diye Tartışmalarda Yorduğum Çeneme Yazık Olmuş.

Türkçe Bir Dil Olarak Kendisini Kullanan İnsanlar Tarafından Hiçbir Kuralı Bilinmeden,Uygulanmadan Savunulur Hale Gelmiş.

Bu Başlığı Açmayı Aylar Önce Düşünmüştüm Ama Birçok İnsandan Daha İyi Türkçe Konuşabildiğim Halde Yazıda Bunu Gösteremeyeceğimi Düşünerek Vazgeçmiştim.Yazıda Kuralları Tam Anlamıyla Uygulamayacağımı Düşündüğümden Vazgeçmiştim. Peki Şimdi ?

Vah Vah Vah ...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

boşuna uğraşma dostum, anlamazlar seni =)

sen parmağınla ileriyi gösterirsin, onlar ise senin parmağına bakarlar..

bkz: http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=72333

=) 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

swool açıklamış en güzel şekilde...

ingilizce kelimeyle alakası yok. yabancı dillerden bir dile kelime girmesi dilin zenginleşmesini sağlar ve her dilde vardır... Sorun Türkçe kelimenin bozulması şekilden şekile sokulması...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

tarikatın ingilizcesi tariqat idi, zamanında öle yazılmıştı...

olay buydu...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

tarikatın ingilizcesi tariqat idi, zamanında öle yazılmıştı...

olay buydu...

işte bu kadar...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Kesinlikle katılıyorum...

http://www.muhammetayanoglu.com/Makaleoku.aspx?MakaleID=35  bu linki bi inceleyin derim

Bu bir reklam değildir, eğer reklam diye düşünen varsa şikayet etsin ve bu mesajım hemen silinsin, ama gerçekten ciddi bir konu bu.. Teşekkürler ReDsEa

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    tarikat yazıncada anlam aynı tariqat yazıncada aynı bazı harfler alfebede yoksa o harflerin suçu ne anlam değişmedikten sonra...

l enfer c est les autres Sartre ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

scuderia bunu yazdı:
    tarikat yazıncada anlam aynı tariqat yazıncada aynı bazı harfler alfebede yoksa o harflerin suçu ne anlam değişmedikten sonra...

rene sıçıp üstüne otursa bak adam ne güzel ısınıyo diceksiniz..Bu kadar yalaka olmayın amk renenin nerde postunu görsen arkasından 5 tane alıntı rene son noktayı koymuş vs.. Bi allahın kuluda rene yanlış düşünüyosun desin biriside başkasına koyduğu rahat üslubu bu adama kullansın ya.Bende nişantaşı çocuğuyum :|

adam resmen kelime türkçede ifade edilebilecekken "q" kullanmış birisi demiyorki eskiden bi hata olmuş düzeltelim renenin postunu ben atsam bi ton kişi laf yapardı."alfabemizde k harfi var" diye bu kadarda yalaka olmayın TBT ye yakışmıyosunuz söyleyincede ben kavgacı oluyorum.

Konumu silenlere inat kürdüm
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:

scuderia bunu yazdı:

rene sıçıp üstüne otursa bak adam ne güzel ısınıyo diceksiniz..Bu kadar yalaka olmayın amk renenin nerde postunu görsen arkasından 5 tane alıntı rene son noktayı koymuş vs.. Bi allahın kuluda rene yanlış düşünüyosun desin biriside başkasına koyduğu rahat üslubu bu adama kullansın ya.Bende nişantaşı çocuğuyum :|

adam resmen kelime türkçede ifade edilebilecekken "q" kullanmış birisi demiyorki eskiden bi hata olmuş düzeltelim renenin postunu ben atsam bi ton kişi laf yapardı."alfabemizde k harfi var" diye bu kadarda yalaka olmayın TBT ye yakışmıyosunuz söyleyincede ben kavgacı oluyorum.

reneye yalakalık yapınca boyum uzuyo belki.reneyle aynı paraleldeki fikrimi paylaşınca yalakamı olunuyo...

l enfer c est les autres Sartre ...
Toplam Hit: 4724 Toplam Mesaj: 42