folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Tahribatt Profilindeki Cinsiyet Kimliği Hakkında

Tahribatt Profilindeki Cinsiyet Kimliği Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

bir iki seferdir kadın üyelerimizde görüyorum profillerinde bayan yazıyor.  neden profillerine giriyorsunsorusunu da şöyle cevaplandırayım. Önceleri deyine böyle forumda postlarda klasik erkek figürü değilderenkli birşey görünce üstüne geldiğimde bir müridimizde  top üye  olarak yazıyordu buda bana çok abest gelmişti söylem olarak fazla faşizan ve cinsiyetçi bir yaklaşımdı.

bu günde o şekilde avaba bu üye o sitenin tabiri ile top üyemi diye girdiğimde bayan ifadesi ile karşılaştım..

konuya gelicek olursak artık sanırım hemen hemen herkes biliyordur bayan kelimesinin kibarlık ile alakas ı olmadığını.

Doğru kullanımın kadın olduğunu.

Yani basit örnek.  bayanın erkek için söylemi baydır.

bizim profillerde bay değil erkekyazıyor.

erkeğin kadın için söylemide bayan değil kadındır.

dolayısı ile bu profillerde bayan değil kadın yazması daha olumlu birşey olur diye düşünüyorum.

Ben olayı tam anlatamamış olabilirm. şimdi okuyanlar ve kesinkez hyr canım yok öyle birşey diyecek olanlar çıkacağı için google direk yazdım durumu açıklayan bir metin ararken bildiğin bu konu hakkında açılan sayfanın olduğunu gördüm.

Dolayısı ile eğerki sadece benim yazıma bık bık edicekseniz.Beni ..iktir edip. üşenmeden yazıyı okursanızdaha sağlıklı olacağını düşünmekteyimm

http://www.bayandegilkadin.com/

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

katılıyorum hocam sana. Bayan aslında kadınlar için bir hakarettir, bilmiyorum kaç kişi bu kelimeyi biliyor. O yüzden bilinçli kadınlar zaten kendilerien bayan denildiğinde "ne münasebet ben bir kadınım derler"

ikinci olay da "top üye" konusu biraz alaycı bir tabir. Bu tarz insanlar, istenizde istemesenizde vardır. Kendilerine nasıl hitap edilmesi isteniyor onlara sormak lazım aslında. Ayrıca bence kimse cinsiyeti belli etmek zorunda da değil. Yani profilimde erkek, kadın olmasının yazmasının ne anlamı var? bu kimlikteki din hanesi gibi.. insanların cinsiyetine göre mi hakaret edip etmemeyi düşünüyor insanlar ya da kadınsa bir ayrımcılığa mı uğruyor. Yeni sistemde bunlar olmayabilir mesela..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

katılıyorum hocam sana. Bayan aslında kadınlar için bir hakarettir, bilmiyorum kaç kişi bu kelimeyi biliyor. O yüzden bilinçli kadınlar zaten kendilerien bayan denildiğinde "ne münasebet ben bir kadınım derler"

ikinci olay da "top üye" konusu biraz alaycı bir tabir. Bu tarz insanlar, istenizde istemesenizde vardır. Kendilerine nasıl hitap edilmesi isteniyor onlara sormak lazım aslında. Ayrıca bence kimse cinsiyeti belli etmek zorunda da değil. Yani profilimde erkek, kadın olmasının yazmasının ne anlamı var? bu kimlikteki din hanesi gibi.. insanların cinsiyetine göre mi hakaret edip etmemeyi düşünüyor insanlar ya da kadınsa bir ayrımcılığa mı uğruyor. Yeni sistemde bunlar olmayabilir mesela..

ewt açıkçası benden daha geniş perspektifte bakmışsın olmamasıda bir seçenek bencede ama olup olmamasına site kendi verirken. eğer olacaksa  işte şu anki durum dilin toplum yapısındaki etkisi vs birsürü şey yazıldı çizildi. ki site sahiipleri hangi siyasal görüş hangi yapıdan olursa olsun eğer bu konudaki özgün yazıları objektif okurlarsa ztn hak vereceklerdir diye düşünüyorum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bayan denildiğinde düzelten bir kaç kadına rasladım olayı biliyorum ama,

Bu kadar abartılacak bir şey değil bence.

Yine bu durumda kadınların olayı abartma güdüsünden kaynaklanıyor.

Yani erkeği tarif etmek için,

ha bay demişsin

ha erkek demişsin

ya da bayan değil demişsin

ne farkediyor hiç.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

belki kendine top denmesini seven gay veya bayan denilmesinden hoşlanan kadın var napcan?bu kadar sözde  kibarlığın kimseye yararı yok,boş iş

_karantina_ tarafından 20/Eki/14 10:40 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam yeni versionda dikkate alacam

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bayan denildiğinde düzelten bir kaç kadına rasladım olayı biliyorum ama,

Bu kadar abartılacak bir şey değil bence.

Yine bu durumda kadınların olayı abartma güdüsünden kaynaklanıyor.

Yani erkeği tarif etmek için,

ha bay demişsin

ha erkek demişsin

ya da bayan değil demişsin

ne farkediyor hiç.

verdiğimlinki okumadığını düşünüyorum. çünkü ha böle demişsin ha böle demişsin olayının net cevaplarını orda bulabilirdin..

ne farkediyor kısmınıda.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam yeni versionda dikkate alacam

Gayet makul bir cvp işte.Yani dikkate alınması üzerinde düşünülmesi yeterli zaten teşekür.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

bayanlar gelip bayabilir simdi. 

bu konuyu sitedeki kadinlara sormak gerek bence. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Bayan deyince noluyo ben anlamadım?

Bide 15 yaşındaki müride bayan mı kadın mı oluyo.

Kadınmı dicez 15 yaşındaki mürideye?

En iyisi mürid müride demek.

Top da top olarak kalsın jargonumuz öyle tarikata çomak sokmayın bence gayet iyi böyle.

by_Tet tarafından 20/Eki/14 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Bayan deyince noluyo ben anlamadım?

Bide 15 yaşındaki müride bayan mı kadın mı oluyo.

Kadınmı dicez 15 yaşındaki mürideye?

En iyisi mürid müride demek.

Top da top olarak kalsın jargonumuz öyle tarikata çomak sokmayın bence gayet iyi böyle.

Yaziyi okusaydin sorularini bosa sordugunu anlardin.

Jargona gelince hatirladigim kadari ile girgir amacliydi fakat oyle degilse diye fikrimi paylastim.

tbt de uye olma suresi ile alakali hicbir sinirlama  ve soylemin hos karsilanmadigini bildigimi belirterek.

benim uye olma tarihimin 2007 olmasi fakat siteyi  siteyi 16 yasimdan beri takip eden biri olarak  bu 11 12 yil demek oluyor.

senin jargonumuz soylemin bana igreti geliyo. 

Tbt nasil ilk kuruldugu tadi ve amacini artik nasil degistirdiysek. Bu tarz soylemlerde bence degismesi olumlu. 10 yil once buralari daha cok testestoron kokardi. Erkek erkege takilanilan rahat bir yerde. Internet kullanimi yayildi ve hersey gibi siteyide evrimlestirdik. Eskiden kalan bir uygulamayida belirtim evrimlesebilir daha evrensel ve iyi olabilir diye sadece bir  mevcut durumu anlatmak istedim.

ve dikkate alinacagini bilmem bana yetti. Holyone in cvp yazmasi onemliydi. Yine kendi cvp yazip hyr bu boyle kalicak deseydide ok di. Cunku fikiri degerlendiricek olan tabiki oydu. Cvp almak onemliydi aldim.

Toplam Hit: 5556 Toplam Mesaj: 46