folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Tahribat'ta Yapay Zeka İle İlgilenen Arkadaşlar Varmı ?

Tahribat'ta Yapay Zeka İle İlgilenen Arkadaşlar Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Aramızda yapay zeka programlama ile ilgilenen arkadaşlar varmı ? . Olanlar kendilerini gösterebilirlerse yeni çıkan stat-of-art modelleri gibi şeylerden birbirimizi haberdar edebiliriz . hı nedersiniz ses veriniz .. Hatta belki kaggle'da kapışabilecek bir ekip te oluşturabiliriz kendi aramızda .

samato tarafından 12/Kas/20 21:04 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

diyorum böyle bir konu vardı sanki meğer 3 sene önce de benzer bir konu açmışsın hocam :) https://www.tahribat.com/forum/yapay-zeka---machine-learning-ile-ilgilenen-varmi-232197

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

İş yerinde autocad ile ile çizim yapıyoruz.

El çizimlerini yapay zeka okuması ile otomatik çizdime projem var. Tensor+pyhton

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

diyorum böyle bir konu vardı sanki meğer 3 sene önce de benzer bir konu açmışsın hocam :) https://www.tahribat.com/forum/yapay-zeka---machine-learning-ile-ilgilenen-varmi-232197

3 senede okulu bitirip askere gittim :) 

@guardian55 valla hocam bende ayni sekilde dusunuyorum ama hadi hayirlisi.

samato tarafından 12/Kas/20 23:58 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Bu muhabbet sebebiyle üniden mezun olurken sistem programcılığı olsun diye işletim sistemi çekirdeği yazmayı okula proje olarak sunmuştum.

Aldığım tepkiler o kadar olumsuzdu ki (üstelik dönem başlamadan projenin %60ını bitirdiğim halde) en son illallah edip vazgeçmiştim.

Adamlar hala siyah çizgiyi izleyen araba projesini muazzam görüyorlar, görüntü işleme deep learning cart curt diye göklere sığdıramıyorlardı fakat benim bahsettiğim projeye hocam "microsoft veya linux'un hangi problemine çözüm olacak" gibi bir soru sormuştu

Ya amk zaten bill gates olsam senin sikik okulunda işim ne?

Ankara ünide bile durumlar böyleyken katılıyorum, Türkiye'de böyle bir talep yok.

--------------------------

Ek olarak bir diğer mesele de Türkiye'de yapay zeka ile scripting'in karıştırılması gibi bir sorun görüyorum.

En basit haliyle bulanık mantık hakkında fikri olmayan birisi tensorflow veya kerasta kopyalayıp yapıştırarak yazdığı kodları yapay zeka zannedebiliyor.

Tabi tekerleği yeniden bulmaya gerek yok ama bu haliyle ilgilenmek "yapay zekayla ilgilenmek" ise ülkedeki bütün coderlar yapay zekacı

--------------------------

Bana gelirsek asla yetkinlik seviyesine gelemedim, oturup derinlemesine uğraşamadım. Çünkü sistem programcılığı nedense daha cazip geliyor ki hala bitiremediğim müthiş bir okyanus.

Bilen arkadaşlar bilgilerini, tecrübelerini paylaşırsa keyifle okurum

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

yapay zeka = matematik

yoksa matematik girmeyeceksin bu işe..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

yapay zeka = matematik

Doing yanlış cevap.

İstatistik.

Ek olarak baya uğraşmıştım üniversite dönemlerinde. CNN, ANN, SVM vb. ML algoritmalarına. Görüntü işlemede çok fazla K-NN kullanıyorduk. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

yapay zeka = matematik

Doing yanlış cevap.

İstatistik.

Ek olarak baya uğraşmıştım üniversite dönemlerinde. CNN, ANN, SVM vb. ML algoritmalarına. Görüntü işlemede çok fazla K-NN kullanıyorduk. 

hangi hoca verdi dersi size? ben makine öğrenmesi gibi bişey aldık diye hatırlıyorum, okulda yetkin hoca olmadığından başkası gelip anlatmıştı onda da dediğin gibi istatistik konularını işledik geçtik. tek dönem olunca bir bok yetmemişti. 

Şuan ben de çok hevesleniyorum özellikle https://thispersondoesnotexist.com/ şu konudan sonra başlamak istiyorum ama sıfırdan başlamak da çok uzun geliyor bana :D özellikle benim oğlan doğduktan sonra hiç bir şeye vakit bulamıyorum amk :D 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

yapay zeka = matematik

Doing yanlış cevap.

İstatistik.

hangi hoca verdi dersi size? ben makine öğrenmesi gibi bişey aldık diye hatırlıyorum, okulda yetkin hoca olmadığından başkası gelip anlatmıştı onda da dediğin gibi istatistik konularını işledik geçtik. tek dönem olunca bir bok yetmemişti. 

Şuan ben de çok hevesleniyorum özellikle https://thispersondoesnotexist.com/ şu konudan sonra başlamak istiyorum ama sıfırdan başlamak da çok uzun geliyor bana :D özellikle benim oğlan doğduktan sonra hiç bir şeye vakit bulamıyorum amk :D 

Fatih Özkaynak öğretti hocam. Temeli verdi gerisini ben odasına gidip sordum baya destek oldu. Hatta bitirme projemi SSB ye yaptım onun sayesinde. Sanal güvenlik :) Bir kaç defa bahsetmiştim forumda.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

yapay zeka = matematik

Doing yanlış cevap.

İstatistik.

Asıl yanlış cevap bu. Yarım yamalak bilgiyle böyle iddialı cümleler kurmaya gerek yok.

Calculus de lazım, lineer cebir de lazım, olasılık da lazım istatistik de.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
Toplam Hit: 3685 Toplam Mesaj: 27
ai yapay zeka