folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Tahribat'ta Yapay Zeka İle İlgilenen Arkadaşlar Varmı ?

Tahribat'ta Yapay Zeka İle İlgilenen Arkadaşlar Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

yapay zeka = matematik

yoksa matematik girmeyeceksin bu işe..

Doing yanlış cevap.

İstatistik.

Ek olarak baya uğraşmıştım üniversite dönemlerinde. CNN, ANN, SVM vb. ML algoritmalarına. Görüntü işlemede çok fazla K-NN kullanıyorduk. 

hangi hoca verdi dersi size? ben makine öğrenmesi gibi bişey aldık diye hatırlıyorum, okulda yetkin hoca olmadığından başkası gelip anlatmıştı onda da dediğin gibi istatistik konularını işledik geçtik. tek dönem olunca bir bok yetmemişti. 

Şuan ben de çok hevesleniyorum özellikle https://thispersondoesnotexist.com/ şu konudan sonra başlamak istiyorum ama sıfırdan başlamak da çok uzun geliyor bana :D özellikle benim oğlan doğduktan sonra hiç bir şeye vakit bulamıyorum amk :D 

Fatih Özkaynak öğretti hocam. Temeli verdi gerisini ben odasına gidip sordum baya destek oldu. Hatta bitirme projemi SSB ye yaptım onun sayesinde. Sanal güvenlik :) Bir kaç defa bahsetmiştim forumda.

adam doçent olmuş youtube kanalı bile açmış. Ben okuldayken daha araştırma görevlisiydi. (: 

https://www.youtube.com/watch?v=0RECW49LmHM&list=PLR_3k5Bkz0SAgl6aeXR-4_3Gtv9rywoBa şu listeden başladım valla takip etmeye

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Ben varim...

Zeka kismiyla pek ilglenmiyorum ama ne Yapayim diye uzun uzun dusunuyorum :'''(

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Adamlar hala siyah çizgiyi izleyen araba projesini muazzam görüyorlar,

Oha biz 2007 de bitirme projesi olarak veriyorduk ki o zamanlar bile eskiydi. 

Ben henüz gözlemci olarak ilgilenip şöyle videolar izliyorum aktif geliştirme tarafında değilim. 

https://youtu.be/8c_JnOnkxGI?t=454

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bazı programlarıma çok fazla if yazarsam yapay zeka'lı olarak nitelendiriyorum.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

yapay zeka = matematik

Doing yanlış cevap.

İstatistik.

Ek olarak baya uğraşmıştım üniversite dönemlerinde. CNN, ANN, SVM vb. ML algoritmalarına. Görüntü işlemede çok fazla K-NN kullanıyorduk. 

Asıl yanlış cevap bu. Yarım yamalak bilgiyle böyle iddialı cümleler kurmaya gerek yok.

Calculus de lazım, lineer cebir de lazım, olasılık da lazım istatistik de.

Hocam Calculus bilmeyen, lineer cebir bilmeyen, mantık bilmeyen, önerme bilmeyen adam zaten istatistik yapamaz. Yani bu konu çook farklı ama baktığın zaman ML algoritmalarının %90'ı istatistik temelli. Hepsinde bir şekilde oranlama işlemi var ve en çok orana sahip değere göre işlem yapıyorsun. YSA belki bunun biraz dışında olabilir ama bir çoğu böyle. İstatistik çooook geniş bir alan zaten kaldı ki İstatistikçi diye bir meslek var :D  Biraz genelleme diyelim. 

Cümlem iddalı değil hocam biz kullanıyorduk dedim her yerde kullandık demedim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

adam doçent olmuş youtube kanalı bile açmış. Ben okuldayken daha araştırma görevlisiydi. (: 

Hocam Fıratta çok sağlam aşırı uzman araştırma görevlileri var (Çöpün çöpü de var o ayrı isim vermek istemiyorum. Telefonla watzaptan manitasıyla konuşanlardan tut. Slayt okuyanlara kadar.).

Sen öğrenmek istiyorsan çalacağın kapılar belli. Kapı çalındıktan sonraki en zor süreç. Senin boş bir öğrenci olmadığını kanıtlamak. 

Bir hocamın araştırma projesinde gönüllü görev aldım isim vermek istemiyorum da. OOP ve Optimizasyon Teknikleri konusunda kendimi bayaa bir geliştirmiştim. Bir kaç arkadaşım vardı böyle ama o kadar çok saçma sorular geliyor ki hocalara onlara da hak veriyorum. Kapıyı çalan herkes, hocam 5 puan versen geçiyorum, hocam tek dersim, hocam büte kalıcam, hocam bu dönemki son dersim, hocam ortalamam düşecek gibi meselelerle geliyorlardı. Anlayabiliyordum vallaha onları da. Zaten sonrasında çok güzel imkanlar sunuldu. NETAŞ'ı geçiyorum.

Fırat güzeldi be bence gerçekten Doğunun incisi lakabını sonuna kadar hak ediyor.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

yapay zeka = matematik

Doing yanlış cevap.

İstatistik.

Asıl yanlış cevap bu. Yarım yamalak bilgiyle böyle iddialı cümleler kurmaya gerek yok.

Calculus de lazım, lineer cebir de lazım, olasılık da lazım istatistik de.

Hocam Calculus bilmeyen, lineer cebir bilmeyen, mantık bilmeyen, önerme bilmeyen adam zaten istatistik yapamaz. Yani bu konu çook farklı ama baktığın zaman ML algoritmalarının %90'ı istatistik temelli. Hepsinde bir şekilde oranlama işlemi var ve en çok orana sahip değere göre işlem yapıyorsun. YSA belki bunun biraz dışında olabilir ama bir çoğu böyle. İstatistik çooook geniş bir alan zaten kaldı ki İstatistikçi diye bir meslek var :D  Biraz genelleme diyelim. 

Cümlem iddalı değil hocam biz kullanıyorduk dedim her yerde kullandık demedim.

yapay zeka = istatistik demek ile calculus, lineer cebir bilmeyen adam istatistik yapamaz demek aynı şey değil. mesela loss function'ı minimize ederken istatistik değil calculus bilgisi kullanıyorsun, embedding oluşturmak için matrix faktorize edeceğin zaman istatistik değili lineer cebir bilgisi kullanıyorsun, computation graph'ı çözmek için istatistik değil graph bilgisi kullanıyorsun. matematikte farklı farklı birçok alt disiplini beraber kullandığın bir alan bu, bu yüzden yapay zeka = istatistik diyemezsin. iddialı olan cümle de kullanıp kullanmaman değil yapay zeka = istatistik demen.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

huahshshshs valla doğru

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Ahahahaah.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Adam çok haklı, 70 80 lerin teknolojisini kullanıyoruz. Kaç tane olaya şahit oldum, mobil robot uygulaması elektrikli araç motorunun kontrolü vb vb hepsine yurtdışından elemanlara yaptırıyoruz. Devletimizin bahsettiği inanılmaz projelerden bahsetmiyorum bile.

Ben de ilgileniyorum hocam ama daha başlangıç düzeyinde sayılırım. fuzzy logic ile uğraşıyorum şuanlık. 

ride or die..
Toplam Hit: 3686 Toplam Mesaj: 27
ai yapay zeka