folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Tartışma: Antivirüssüz Bilgisayar.Tartışma: Antivirüssüz Bilgisayar.

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NighT_JudGe
  NighT_JudGe's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Aralık/2008
  Erkek
  feykbey bunu yazdı

  Microsoft Security Essentials yükle hem stabil hem ücretsiz. sistemi yormaz. hemde usblerden ve diğer tehlikelerden korur. mevzuya cok takılıp kafanızı yormayın.

  http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/products/security-essentials

  aynısı  bende  var  tavsiye  ediyorum


  Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RaNGeR
  RaNGeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 26/Nisan/2007
  Erkek

  Ben şahsen antivirüs programlarının internet güvenliği özellikleri olan genişletilmiş versiyonlarının kullanılması taraftarıyım. İnternete bağlanan veya USB, DVD, CD gibi veri depolama cihazlarını kullanan her bilgisayara virüs bulaşabilir.

  Siz, güvendiğiniz sitelerden bahsediyorsunuz. Güvendiğiniz sitelere virüs, trojan, keylogger gibi zararlı yazılımlar yedirildiğinde, bunu nasıl belirliyorlar, hiç düşündünüz mü? Bazı kişiler tarafından gereksiz olarak görülen bu koruma programları tarafından belirleniyor. Hoş, koruma programları sıfır hata ile mi çalışıyor ya da her şeyi bulabiliyor mu? Elbette bütün zararlı yazılımlar için geçerli değil ancak elinizden geldiğince korunaklı olmakta yarar olduğunu düşünmekteyim. Bugün çok iyi korunduğunu iddia eden sitelere bile korunaklı şekilde yaklaşılması gereken bir zamanda yaşıyorken polyannacılık oynamak isterseniz bu sizin seçiminizdir. Antivirüsün gereksiz olduğunu düşünen bir kişi ile bunun önemini tartışmam, zira her şeyi bildiğini iddia eden kişinin hiçbir şey bilmediğini anlatmak gereksiz yere kendini yormaktan başka bir şey değildir. Kullanmak isteyen zaten kullanıyor, kullanmak istemeyen de kullanmasın.


  Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  override
  override's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Aralık/2009
  Erkek

  sitelerden bulasan virusleri antilerle bas edeceginizi mi dusunuyonuz antivirus db'sindeki taninmis virusu bulur,

  kurarsin firewall agi dinlersin izinsiz kapidan cikarmazsin kimseyi :) ama buda kesin cozum olmayabilir onuda gecerler,

  kisacasi seni hicbir program koruyamaz :) gel linux'a yada mac'e rahatina bak reklam gibi oldu la bu :Z 

  not: macde de virus var efenim linuxda da soyle boyle dmeyin hic ugrsamam anlayan anladi :]


  g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tarikat Şeyhi
  HolyOne
  HolyOne's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2002
  Erkek

  Wala ben kullanmıyorum hacı. PC de de 100 lerce program var. Virtualization kullanıyorum sandboxie yada VirtualBoxda deniyorum. Bir de startup monitor kullanıyorum, bişey açılışa bulaşırsa uyarıyor.

  Aynı zamanda bu virtual pclerde network monitor da var giriş çıkışlarına bakıyorum bi test ediyorum önce. şüphelernirsem çağırdığı dll fonksionlarına bakıyorum hızlıca,(programcı olduğumdan az çok anlarım örneğin internete çıkma gereksinimi olmayan exe winsock çağırıyorsa hoşuma gitmez)

  beğenirsem pcye kuruyorum yani. Oldukça da çıkıyor, AVler çok sayıda yanlış alarm da veriorlar keygenlere falan. Denediklerimin birçoğunda AV alarm verse de çalıştırıyorum çünkü sonun olmadığına emin olabiliyorum.

  HolyOne tarafından 13/Eki/12 20:30 tarihinde düzenlenmiştir

  Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RaNGeR
  RaNGeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 26/Nisan/2007
  Erkek
  HolyOne bunu yazdı

  Wala ben kullanmıyorum hacı. PC de de 100 lerce program var. Virtualization kullanıyorum sandboxie yada VirtualBoxda deniyorum. Bir de startup monitor kullanıyorum, bişey açılışa bulaşırsa uyarıyor.

  Hocam aslında en garantisi o gibi duruyor. Bulaşsa bile zarar vermez :) Ama herkes sanal sistemi kullanmıyor işte :)


  Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  iLLuMiNaTi
  iLLuMiNaTi's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2007
  Erkek
  trampfd bunu yazdı
  renegadealien bunu yazdı

   

  Hacı bırak allasen :) eğer o kadar abartacak olursak fişe takılı olmayan bilgisayara da virüs girebilir, şuanki kablosuz teknoloji ile böyle birşey yapılamaz mı yani? hayır yapılamaz diyemiyorum şahsen.

  İşletim sistemi 10 sene öncesinden kalma, hiç güncelleme yapmayan ve internet explorer gibi yaygın bir yamalı bohça ile nette gezinen java applet yükleyip okey oynayan adamın makinesi zombi olur, internet explorer sayesinde zero day de yer her boku da yer, şaşırılacak birşey değil, ama ne yaptığını bilip de antivirüs denilen zımbırtıyı kullanmayana cahil demek de mantıksız bence, sanki sıfır toleransla mu çalışıyor bu zımbırtı?..

  Eğer mevzu anlattığın kadar büyükse antivirüsün de bir halta yaramayacağını düşünüyorum, elektrik hattından pcye ulaşacak kadar sağlam adamların/firmaların önünü antivirüsün kesebileceğini düşünmek komik. Eğer öyle bir kuruluş benim pcme yada herhangi bir yurdum garibanının pcsine girecekse de buyursun yapabilecek birşey yok zaten. 

  Fantaziyi bir kenara bırakırsak da güncel sistem ve güncel tarayıcı (internet explorer hariç) ile herhangi bir Türk sitesinden kimseye birşey bulaşmaz diyorum abartmamak lazım, 12 yıllık tecrübemle bunu söyleyebiliyorum.

  Dediğim gibi güncel bir işletim sistemine karşı bir tehditle karşı karşıya kalıyorsak eğer, zaten antivirüsün bir boka yaramayacağını düşünüyorum o noktada.

  Yani napıyoruz? babamızın bilgisayarından internet explorer ı kaldırıyoruz, ve hatta mümkünse ubuntu kuruyoruz.

  Senin gibiler olmasaydı bu virüs yazıp ava çıkanlar nasıl ekmek bulacaktı ki ? Ellemeyin adamı en iyi bildiğin kendi bildiğindir kullanma sen aslan parçası yürü be

  iLLuMiNaTi tarafından 13/Eki/12 20:33 tarihinde düzenlenmiştir
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek

  Bilgisayarın Gereksiz Kasmasına Neden Olsada, Aktif Takılan Müritler için Olmazsa Olmaz Diyebilirim, Buna Porno Meraklısı Müritleride Dahil Etmeliyim.. Örneğin Ben Gün Boyu Driver Arar Dururum.. Driver Ararken Her Siteye Uğrarım, Ve Mutlaka Bir şeylere Rastlarım. O Yüzden Normal Kullanıcı Olmadığımdan Kullanmak Zorunda Kalıyorum.


  Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RootB
  RootB's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ekim/2008
  Erkek

  Bana göre sadece bilgisayarın internete çıktığı ve gelen verileri gösteren bir program , bir de bilinen flash bellek virüslerini engelleyecek bir ufak program yeterlidir. Ha ben ikisini de kullanmıyorum ama her an en güvenilir siteden bile virüs kapabileceğimi biliyorum.

   

  diziport da çok güvenliydi sözde , adamlar bi iframe virüsü yemiş , herkes yemişti o virüsü. @rene o konuda haklı.

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Buremba
  Buremba's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Haziran/2006
  Erkek

  ben iyi bilgisayar kullanıcısıyım kullanmam demek mantıksız da bi firewall lazım en azından. internetten film indiriyorum, arada insanlardan aldığın usb bellekleri takıyorum bilgisayarıma ara ara çıkıyor sorun. o kadar çok alan var ki virüsün bulaşabileceği, güvenilir sitelere filan girmeniz kurtarmıyor sizi.

  ha ben holyone gibi sanalda çalıştıracağım debug edeceğim yazılımı filan derseniz zaten antivirüs programının yaptığını siz yapıyorsunuz başka bir yazılım kullanmaya gerek yok. :)


  . . .. . ... .
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nickalti
  Lightsaber
  Lightsaber's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Ağustos/2012
  Erkek

  pcde eset smart 4 yüklü sürekli kırmız çok az güncelliyorum o güncellenmemiş hali de yetiyor zaten benim pcye web programlamayla ilgli araştırma yaparken arada bir kendini antivirüs diye tanıtan bir virüs bulaşıyor onu da kendi elimle siliyorum, şu aralar microsoftun av'sine sıcak bakıyorum win8'e geçince deneyeceğim..


  İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
Toplam Hit: 7465 Toplam Mesaj: 50