folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Taşeron İşçilere Kadro Verildi!

Taşeron İşçilere Kadro Verildi!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    vesselam bunu yazdı

bazılarının yazdıkları ve fikirleri kalbının nasıl fesat baglı oldugunu gösteriyor.küfür edende var beddua edende.

soruyorum size 

gece yataktan kalkıp boş bir araziye şehirden uzak in cin top oynadıgı yere özel güvenlik görevlisi adı altında 4 sene yıllık izin yapmadan servis ve yemek ücreti olmadan suan 1300 e ve asgari ücret yükselmeden önce 900 tl ye

hangi arkadaşımız çalısırdı.ben calıstım halime şükrettim dua ettim hayırlısı hakkımızda diye çok şükür kadro aldım

sen 4 yıllık üni mezubu arkadasım bu işi begenip çalısmak istedinde kurum mu almadı.

kadroya gecıcek insanların yarıdan fazlası bu işlerin cefasını cekmıs insanlar emin.artık sefa sırası bizde.

küfür ve beddua edenleri allaha hava ediyorum

hocam ben ciddi ciddi çok ağır küfürler ettim bu zamana kadar ne devlet memurlugu dusundum ne de devletın personeli olmayı . ha lisedeyken aile baskısı ıle polis akademisi ve askeri liseler sınavına gırdım kazandım ama gıtmedım. 

almıyor cıdden almıyor . Belediyede en duz memurluga bıle gırmeye calıs tamamen bulunan beledıyekılerın meclıs uyelerının yakınları , bılmemnesı dolu , özel sektör desen cok daha fazla mevcut.

unıversıte mezunu adam neden gıtsın güvenlik görevliliği yapsın.  Polis olmus adam nobet tutmak zor gelıyor , doktor olmus acıl e kımse gıtmek ıstemıyor , dıger servıs ı ıstemıyor vs vs . 

İş tanımında ne yazıyorsa insan onu yapacak. 

Bak sunu kımse anlamıyor ; Kimse kimseye silah zoru altında bu işi yap demiyor buna insanların kafası basmıyor . Cidden Basmıyor. Seni zorla mı gönderdiler dağ başında özel güvenlik görevlisi olmaya ? 

Şartlar vs deme hocam herkesin yaşadıgı durumlar var hayatta.Her Üniversite okuyan da el bebek gul bebek baba parası ıle gecınmıyor .

Konuda arkadasın bırısı paylasmıs kac tane memur alındıgını gecen sene 10 bın tane hadi 20 bın tane adam alındı dıyelım 1 sene ıcerısınde. 

Taşeron olan kac kısı alınacakmış ? 700.000 bin kişi yanı cok basit bir matematık hesabı ıle 35 yıllık ihtiyaclı memur alınıyor .35 yıl amk. 

Binlerce yuzbınlerce kısı her yıl o 10 bın kısının yerıne gecmeye calısıyor bu çok yanlış. Tamam gecenın bır sucu calısanın bır sucu yok ama bu olay  yanlış bir uygulama tamamen.

ki 657 e tabı yasalara uyulunca sahıp olacakları haklar ortada .El ense durumuna gecerler .

Bunun aşamalı bir süreç olması gerekıyor nasıl aşamalı bir süreç , 

Devlet kurumunda 5 sene calısırsın  5 sene sonra sözleşmeli hale getırırler 10 sene daha calısırsın sozlesmen 3 yılda 5 yılda yenılenır puanlama sıstemı olur . gereklı kosulları sagların kadroya gecersın. 

Öyle yerler bılıyorum kı adamlar hıc bırsey yapmıyor ve cok fazla yer var boyle . duz memur yatıyor çogu yerde . yogun yerde olanları da var. 

Hastanelerde olan teknısyen teknıker kadrosunu alırsın , beledıyelerde yıne muhendıs teknıker teknısyen bıle alırsın , ama vasıfsız adamın ne ısı var kı ? 

Arkadaslarımdan bılıyorum veteriner hekım resmı olarak 3 lıra maas alması gerekıyor (vho asgari ücret tarifnamesi ). adamları beledıyede 1500 lıra duz memur altı maasla calısıyorlardı. veteriner hekim dıploması dırekt yukseklısans olarak gecer. düşün yanı .

Bunca sınava hazırlanan emek veren ınsanlara yazık . cidden yazık . 

Ben tepkılerın yerınde oldugunu düşünüyorum.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Verilen kadronun bir hükmü kalmayacak. Zaten is güvencesi bu sene içinde 657 degisikligi ile kaldiracaklar. Bu planlandigi icin simdiden taseron iscilerin tamamini kadroyu almaya karar verdiler. Kadronun bir anlami kalmiyor sadece taseron icin degil birkac meslek grubu haric tum memurlar icin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bizdekilerden taşeron mühendisler 1 sene kadar kısmen zararlı çıkacaklar. Çünkü sözleşme asgari ücret e göreydi. 5k felan alıyorlardı zamdam dolayı. Şimdi 4 civarına düşecek. Ancak buradaki kazançları ise sendika aracılığıyla verilen ikramiyeden dolayı artacak. Yıllık 14-14,5 maaş gibi. Yani fifti fifti.

O değilde emeklisi gelmiş işçileri gönderseler ülkede işsizlik kalmaz. Adamlar bugun emekli olsa 3100 maaş bağlanacak.

İlkokul mezunu okuma bilmeyan adam emekli olduğunda müdürden fazla maaş ve tazminat alacak. :-) zuhahahahaha. Yaptığımız çalışmayı bulursam haksızlığı burada paylaşayım.

bu da işçi memur farkı olarak not olsun. Bu kısmı neden yazdım bende bilmiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    piiiranha9242 bunu yazdı
    slmarlq bunu yazdı

ya bu kpss öne atıp kızanları anlamıyom arkadaş.  taşeron temizlikçi olarak herhangi bir yere başvurdunuzmu kpss istemiyor böyle birşey çünkü. artı kpss ile bile gidip temizlikçilik yapmak isteyeceğinizi düşünmüyorum. o yüzden bırakında biraz rahat etsinler

valla hoca kpss de bıldıgım kadarıyla odacı , kalorifer teknisyeni gibi kadrolar mevcut . 

temızlıkcı taseron olarak dıyorsun hastanenın dırekt kendısıne baglı ısen atıyorum.Karsıyaka devlet hastenesı temızlık brimine baglı ısen alırlar ama 

hastane gıdıp şen temizlikten temızlık hızmetı alıyorsa onları almazlar.

Tabıkı de rahat etsınler . devlette a grubu kadrosu dısında pek calısan adam goremezsın.Bır kurum bılıyorum bır ablamız var calısan temızlık ıslerı , çay kahve vs ıslerı yapıyor bır de amcamız var emeklı ama calısıyor yıne de onlar dırekt okul tarafından tutulan personel onlar sözleşmeli olarak calısıyor. Insallah onları alırlar. 

Zaten kadro asıl ısı yapanlar olarak gecıyor . bu teknısyen vs gıbı ıslerı kapsıyor sanırım . temızlık ısı de dedıgım gıbı dırekt hızmet alımı degılde devlete baglı calısanlardan maası kurum verıyorsa onlardan gelebılır. 

guvenlıkcılerı baglamaz sanırım cunku neredeyse hepsı zaten ozel sırkete baglı kı baglamamalı da zaten 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

okuduğum üniversitenin amına koyayım.. sen kalk götünü yırt oku sonra kpss ye hazırlan adam tüm sağlığı taşeronlaştırsın yetmesin bi de kadro versin.. sonra da bu ülkede adalet var sikmişim böyle adaleti ben..

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeverSayNever
    NeverSayNever's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şimdi ben anlamadım ben 1 hafta sonra işe başlamış olsam özel güvenlik olarak ne zaman geçebilirim kadroya ? Yada geçebilir miyim belli bir sene öncesi yada sonrası diye bir gerekçe var mı ? 

Asla Asla Deme. . .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    NeverSayNever bunu yazdı

şimdi ben anlamadım ben 1 hafta sonra işe başlamış olsam özel güvenlik olarak ne zaman geçebilirim kadroya ? Yada geçebilir miyim belli bir sene öncesi yada sonrası diye bir gerekçe var mı ? 

bu olay sadece kamu için geçerli özel bir şirket vs. değil.. haaa bence tüm taşeronlarda kapsamaz belli bir tarihten öncesi şeklinde olur.. mesela gss borcunu silecez dediler şimdi de sadece 25 yasından küçük olanları silecez diyorlar.. yani hep bişeylerden kısıyorlar..

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

1 kasım 2015ten önce başlayanlar yararlanabilecekmiş.

detay: http://www.memurlar.net/haber/572573/

maaşta bir değişme yok deniliyor. tam anlamadım orasını önce toplu sözleşme sonra 4A kadrosu yazıyor.

toplu sözleşmeden kasıt maaş artma durumu mu? yoksa TRdeki aynı görevde çalışanların maaşlarının eşitlenmesi mi?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Eyvallah alsınlar kadroya ama bundan sonra taşeron sistemi falan komple kalksın.

Bi kere de alın hepsini, aracı şirketleri cartı curtu kaldırın komple. Bundan sonraki alımlar da sadece kpss ile olsun.

Eğer taşeron olarak insanları almaya devam edecekseniz belediyelerin döşediği kaldırım taşları götlerinize girsin.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu kadrolara, seçimden önce belli bir süre çalışmış olanları ve halan çalışıyor olanları alacaklar. Öyle bir yazı okudum. Ama şöyle bir durum var bu seçimlerden önce tüm ülkede pek çok belediye taşeron işçi sayısını azalttı. Bende beş sene taşeronda çalışmış biri olarak söylüyorum. Böyle bir şeyin yapılacağı bilindiğinden taşeron işçisi çok olan belediyelerde tırpan oldu. Bunu yaparken bazı çalışanların hakkı yendi, kendi emin oldukları adamları pek işten çıkarmadılar.

ama yıllardır devlet memurluğu kpss denilen sistemle kazanılıyorken ve insanlar bu yüzden okumaya, üniversite bitirmeye yönelmişken sınavsız sen kalkıp 700 bin kişiyi devlet memuru yaparsan bu işte bir haksızlık olur. O zaman bu gençler okumaya yönelmeseydi direkt taşeron biryerlerde işe başlasaydı.

Taşeron sistemde taşeron şirketlerin karı azaltılarak durumun önüne geçilebilinirdi, kıdem tazminatına zaten bir garanti getirmeye çalışıyorlardı, e asgari ücretide arttırdın. Şuan yapılan şeyin zaten bir partiye sampatisi olan insanların sağlama alınması, oylarında sağlama alınması şeklinde bir görüntüsü var. 700 binin üç kişilik bir ailesi olsa eder sana 2,1 milyon oy.

Bir arkadaş yazmış ben güvenlik görevlisiydim 4 sene çalıştımda şunu yaptım bunu yaptımda... anlamadım arkadaşım bu olay daha gerçekleşmemişken seni nasıl kadrolu yaptılar? Sen üniversiteye gitmemiş tercih etmemiş olabilirsin. sen direkt iş hayatına girip paranı cebine atıyorken diğerleri cebinden para harcayarak okumayaca çalışıyorlardı.

sakabey tarafından 22/Mar/16 23:01 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7531 Toplam Mesaj: 52
haber taşeron kadro