folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Taşeron İşçilere Kadro Verildi!

Taşeron İşçilere Kadro Verildi!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Hedefi kpss olanların tepkisini merak ediyorum.

700 bin kişiyi kapsıyorsa bu sene sınav yapmasınlar madem. 

Ufukta seçim ya da referandum var gibi. Hayırlı olsun.

Devletin memur sayısını kısması gerekirken iyice artırıyoruz. Şahane.

Abi o 700bin kişi yoktan var olmayacak ki.  Zaten şuanda memurun işini yapan insanlar onlar.  Taşerona kadronun emin ol mali açıdan yardımı olacaktır devlete.  Çünkü yandaş her türlü girip çalışıyor o kuruma.  Maaşı devlete masraf iken birde yüklenici firmaya ücret ödüyoruz.  Örneğin benim çalıştığım ihalede 300 bin maaş ödeniyorsa en az aylık 80 bin  yüklenici firmaya ödeniyor fazladan.  Yine maaşı sigortayı kurum ödüyor zaten 

O 700 bin kişi 

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/KPSS/Tercih1/KPSS2015_1YerlestirmeSayisalBilgiler07072015.pdf

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/KPSS/Yer2/KPSS2015_2_YerlestirmeSayisalBilgiler01122015.pdf

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/KPSS/2015KPSS_3YerlestirmeSayisalBilgiler16102015.pdf

bu kadar adamın sınavla girmek isteyip minik sayılardaki kadrolara yerleşmek için çabaladıklarını sırf zamanında bir şekilde taşeron çalışmaya başladılar diye havadan alacaklar.

Evet, havadan var olacak. Öyle ki hakkıyla işe girenin yanında torpille öyle böyle giren toplam 700.000 kişi havadan kadro sahibi olacak.

Siz de hala daha sınava girip yüksek tabandan not alıp on binlerce insanla 50 kişilik kadrolara girmek için mücadele edin. 

Devlet dairelerinde işlerin yürüme prensibini çok iyi biliyorum. Memurların -sınavla giren, hak kazandığını iddia eden- çoğunluğu da beş para etmez, işe yaramaz adamlar. Sırf güvence kazanılsın, sırtı yaslasınlar ötesi emeklilik diyen, devlete yük olan binlerce insan.

Memur sayısının şişirilmesi sınav sisteminde zaten dengesiz olan kadro-başvuru-atanma olayını allak bullak etmeyecek mi sanıyorsunuz? Üstteki 2015 istatistiği gözünüzde bir şeyler canlandırmalı. Çevrenizde hiç 70-80-90 puan aldım atanamadım diyen yok mu? Bunlar neden oluyor? Yarısının el ayarıyla yapıldığını biliyoruz. Kalanlar? Talep çok. Kadro yok. Bu adamlar bunun için emek veriyor. Sonucunda olana bak. 

Bu olduktan sonraki kpss ne olacak çok merak ediyorum. Ön görüme göre artık 90-95 bile yetmeyecek. 

Yaşamında bir şeyler değiştirecek, hedefine ulaşmasını sağlayacak olanlara lafım yok. Onlar için hayırlısı olsun. Benim yakarışım sisteme, alınan yanlış karara. Sizin işinizde, emeğinizde gözüm yok. Umarım yarın şartlarınız bugünden daha iyi olur. Sonuçta siz de devletin ağzına bakıyorsunuz. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    slmarlq bunu yazdı

ya bu kpss öne atıp kızanları anlamıyom arkadaş.  taşeron temizlikçi olarak herhangi bir yere başvurdunuzmu kpss istemiyor böyle birşey çünkü. artı kpss ile bile gidip temizlikçilik yapmak isteyeceğinizi düşünmüyorum. o yüzden bırakında biraz rahat etsinler

..Morali hep bozuk olan insan..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

O değil de bazı illerdeki belediyelere pkk lı alımlarını çok merak ediyorum. Düşünsenize ülke Başbakanın çıkardığı yasayla xxx belediyesine kadrolu Pkk lı alıyor. Diyarbakırın taşeron Sözleşmesini okudunuz mu? resmen ihanet maddeleri var. Bu yapılacak olanda kısmen ihanet değil de nedir?

Yazık yazık.

Kadrolu işçiye erkekseniz iş yaptırın şimdiden taşeron çalışanlar kadrolu moduna girdi. İşi yürüten taşerondu. Yasa çıksın ertesi gün eskiden kadrolulara lafı çakacaklar siktiri çekecekler. İşçinin işçisi konumundaydılar. Sonuçta kafası sikilen en alttaki şef ve müdürler olacak. Yukarıdakiler sadece bunu işe aldık diyecekler. Al sana bir kaya nerene dayarsan daya diyecekler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Şimdi lisans mezunları da bu olaydan etkileniyor mu ? çalıştığım kitapları bi yerime mi sokayım napayım

طדṮ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Bir yandan çok memnun olduğum bir haber (kendim taşeron değilim 4 5 yıldır da kpssye hazırlanıyorum). 3 kuruşa o kadar çalışan insan var ki. hem de şirketlerin sömürdüğü

örnek: X yerde Y görevinde çalışan 2 kişi var. birisi kadrolu diğeri taşeron firmaya. kadrolu alıyor (örnek) 2,500, taşeron alıyor 1,500. aradaki farkın da neredeyse tamamı taşeron firmaya gidiyor. taş atmadan üstünden para kazanılıyor. kadrolaştırma ile bu farkın en azından yarısı taşeron olarak çalışan kişiye verilecek. bu yönden güzel haber.

diğer yandan, daha 1 ay önce yakınımın çalıştığı yerde yaşandı. tamamen gerçektir. yaklaşık 1,5 yıldır firmaya çalışan kişi maddi olarak yetersizlikten dolayı eleman azaltmaya gidiyoruz diyip işten çıkartılıyor. 2gün sonra da yerine birisi başlıyor. soruyolar abla daha 2 gün önce birisi çıkarıldı işten eleman azalsın diye seni nasıl aldılar diye, ben bu işi yapmaya çok meraklı değilim 3 4 ay gel burda çalış kadronu al başka yere tayin ettirecez dedi bilmemne akrabam ben de o yüzden geldim diyor. bu haberden sonra (kaldı ki 5 6aydır böyle olacağı biliniyordu) dayısı olmayan taşeronların çoğu işten çıkarılır, yerine dayısı olanlar kadro alacaklar diye işe alınır.

umarım belli bir şart koyulur bilmem kaç yıl çalışmak gibi mesela.

yoksa bi halta yaramaz ezilen gene ezilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

O değil de bazı illerdeki belediyelere pkk lı alımlarını çok merak ediyorum. Düşünsenize ülke Başbakanın çıkardığı yasayla xxx belediyesine kadrolu Pkk lı alıyor. Diyarbakırın taşeron Sözleşmesini okudunuz mu? resmen ihanet maddeleri var. Bu yapılacak olanda kısmen ihanet değil de nedir?

Yazık yazık.

Kadrolu işçiye erkekseniz iş yaptırın şimdiden taşeron çalışanlar kadrolu moduna girdi. İşi yürüten taşerondu. Yasa çıksın ertesi gün eskiden kadrolulara lafı çakacaklar siktiri çekecekler. İşçinin işçisi konumundaydılar. Sonuçta kafası sikilen en alttaki şef ve müdürler olacak. Yukarıdakiler sadece bunu işe aldık diyecekler. Al sana bir kaya nerene dayarsan daya diyecekler.

hocam dediklerin maalesef içimi sızlatan konular. lakin en başta o... evlatlarının maaşı senin benim vergimle ödeniyor. mecliste cirit atıyorlar. tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla araca benzin alıp devletin parasıyla terörist oçcenazesine katılıyorlar. yazık

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yazılanları okuyorum da. @Firex `in dediği: " bu ülkede orman kanunları geçerli. (roman kanunları değil. ) "

gördüğüm kadarıyla DİN, DİNDARLIK, inançlı imanlılar için HİKAYEYmis. ahiret için değil, bugünün nimetleri için herşey. ⊙_⊙

peki, merak ettiğim son birşey var mesela : daha önceden kadro alanlarda, bireysel olarak, başlarına bir musibet, bela, olumsuzluk, ne bileyim çocukta bir sıkıntı, aile büyüklerinde yaşa bağlı olmayan sıkıntılar filan olmuyor mu?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Herkese hayırlı uğurlu olur inşallah..

Syntax error..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Aradaki yiyiciler kaldirilacaksa ve bu ülkede taşeron zulmü bitecekse olsun kabulum. Kadroya aldık bunları ama Aracıları yedirmeye, taşeron denilen zulüm düzenini devam ettirmeye devamsa gerek yok.

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

hocam şuan konu başka bir yere çekilmiş ama bir sorum olacaktı benim. ben bir ilin devlet hastanesinde çalışıyorum. şimdi bizim şirketin tomografi cihazı var. biz şirkete bağlı çalışıyoruz. ben kendim teknik bilimler meslek yüksek okulundan mezunum. yaptığım işle bitirdiğim bölümün bir alakası yok. ben radyoloji uzmanının yanında "Raportör" olarak çalışmaktayım. SGK sisteminde SGK Kolu "4a" sigorta statüsü "APHB"  olarak geçiyor ve sanırsam genel işçi olarak geçiyor resmiyette sgk primlerim. bir arkadaş bizim hizmet alımı falan olduğumuzu yok cihaz devletin olmadığı için bizim ekibin kadroya alınmayacağımızı söyledi. şimdi net olarak bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi verirse sevinirim.(Şirketim başka bir şehirde olmasına rağmen SGK sisteminde şirketimin plaka kodu değil benim çalıştığım şehrin plaka kodu yazıyor sanırım resmiyette de hastanede çalıştığım kesin gibi en azından elde tutulabilir birşeyler var :) ) 

- ben taşeron muyum?

- kadro alacak mıyım?

Toplam Hit: 7528 Toplam Mesaj: 52
haber taşeron kadro