folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Tbt Her Hafta Bir Algoritma Etkinliği

Tbt Her Hafta Bir Algoritma Etkinliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Her hafta bir Algoritma paylaşımı yapsak. Bu Algoritma üzerinde beyin fırtınası yapsak örnek kodları paylaşsak, konuşsak tartışsak nasıl olur sizce ?

edit:

Geçen hafta başıma gelen bir kaç olay sebebiyle güncelleyemedim. 

Olumlu dönüş almam sevindirici.Kendi kendime dedim bizim bu tutorialspoint'teki hintli kardeşlerimizden ne eksiğimiz var.Sadece algoritmayı anlamakla kalmayıp üzerinde tartışmak ve tbt'deki hocalarımın düşüncelerini öğrenmekte istiyorum. 

Bir kaynak üzerinden yürümemiz daha doğru olur diye düşünüyorum. Ben bulduklarımı atayım sizden de gelenlere göre bir yol haritası oluşturabiliriz. Veya 1 hafta önceden gelecek haftanın konusunu belirleyebiliriz.  

https://www.geeksforgeeks.org/top-algorithms-and-data-structures-for-competitive-programming/

http://www.wikizero.biz/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvTGlzdF9vZl9hbGdvcml0aG1z

https://www.scriptol.com/programming/list-algorithms.php

https://github.com/tayllan/awesome-algorithms

Yada kendimizde bir liste oluşturabiliriz.

Ayrıca 2 takım oluşturup her hafta sırayla 1 takım ctf hazırlar öteki bayrağa ulaşmaya çalışır,

@whopper 'den gelen öneride mantıklı;

Hackerrank, codeforces gibi sitelerden problemleri alın. Burdan bi tarafınızdan soru uydurmayla olmaz o işler :D Rekabetçi programlama adı altında yıllardır algoritmayla uğraşan insanların hazırladığı içeriklerden faydalanın derim.

Https tarafından 21/Nis/19 12:49 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Valla bu tarz etkinlikleri görmek çok iyi olut forum içerisinde ben gibi cahillerde nasiplenir :)

Memento Mori
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Süper olur , takip edeceğimiz bir kaynakta olursa tadından yenmez. Rastgele değil sistematik gideriz. Konuyu sen açtığına göre aklında tam olarak ne var ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

+1

buralar eskiden dutluktu..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chappia
    Chappia's avatar
    Erkek

Süper olur +1

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

https://code.google.com/codejam/past-contests

şunu şuraya bırakıyım, belki lazım olur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

sıfır bilgimle +1 diyorum

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Burada bir ara, asal sayıları bulabilmek için Kısa formüller üzerinde tartışılıyordu. Hatta @OnTedi ninde bir önerisi var diye, hatırlıyor gibiyim. 

Hattâ ve Hatta, konu neydi tam hatırlayamadım,; şans faktörünü azaltmak için, ortam sıcaklığı,nem,basınç Sistem saati gibi değerleri kullanarak, unique bir rakam yada tekrarı olmayan Değer elde edilmeye mi ne çalışılmıştı. 

Kısacası, şahâne olur. 

RitmFarbRacourci tarafından 16/Nis/19 18:15 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Burada bir ara, asal sayıları bulabilmek için Kısa formüller üzerinde tartışılıyordu. Hatta @OnTedi ninde bir önerisi var diye, hatırlıyor gibiyim. 

Hattâ ve Hatta, konu neydi tam hatırlayamadım,; şans faktörünü azaltmak için, ortam sıcaklığı,nem,basınç Sistem saati gibi değerleri kullanarak, unique bir rakam yada tekrarı olmayan Değer elde edilmeye mi ne çalışılmıştı. 

Kısacası, şahâne olur. 

Ula @RitmFarbRacourci :s while:True :S:s

{

için güzel olur. Yeni algoritmalar ekler kendine DDDD

}

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Kısacası, şahâne olur. 

https://blog.cloudflare.com/randomness-101-lavarand-in-production/ Random sayi uretmek icin guzel bi ornek :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Ordan burdan link atmak yerine kendi fikirlerimizi ortaya koyup onlar üzerinde bi beyin fırtınası yapsak daha iyi olmaz mı?

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 3704 Toplam Mesaj: 26
algoritma