Tekel Vatandır Satılmaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Telekom satıldı da kötü mü oldu hocam? Kaldı ki özelleştirme ve satma farklı kavramlar ama maalesef bunu idrak etmek istemiyoruz.

en azından dişiyle tırnağıyla kazıya kazıya amirlik mertebesine gelen babamı 25 yllık emeği bi çırpıda sildiler. 2.5 milyar maaşı vardı 900 e düştü. işten kovdular tazminatı verdiler ama neye yarar. :D 400 yabancı tekniker geldi 500 türk tekniker kovuldu... kovulanları arastırdım hepside basarılı elemanlar. mahkemeye verdik kazandık  ama neye yarar 3-5 milyar daha verdiler susturdular...   ayrıca kötü oldu. %51 yerine %50 olsa olmazmıydı...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

xzxz bunu yazdı:

Addict bunu yazdı:

gelişmeye başlayan devletlerde halk zengin olmadığı için milli hasılayı artırmak amacıyla KİT kurumları kurulur.

biz gelişme sürecimizi tamamladık ve KİT'lerdeki yolsuzlukları bilmediğiniz için satılmasın diyorsunuz :)

ama belli bi kesimin maaşı belli oranda düşecek diye de diğer insanlar o insanların yükünü kambur olarak taşıyamaz !

iktisat okumadan bilmeden etmeden yorum yapmayalım lütfen :)

tamam sat tabi , kitleri maliyetine satılmasına da karşı değilim ama ülkedeki tüm üretim araçlarının yabancılarına maliyetine bile olmayan fiyatlarla satılması düşündürücü değilmi sencede ? Türkiye nin ulusal şirketleri yani Türkiye nin kendisi yabancılar olmadan iğne bile üretemez hale gelince ne olacak bir düşün bakalım. Bugün dağdaki teröristi vurmak için okyanus ötesinden icazet alıyorsan bunun ekonomik bağımlılıkla bir ilgisi yok mu sence ?

Ayrıca özel şirketlerin kitlere ve kamuya göre çok daha verimli ve temiz çalıştığı (yolsuzluk yapmadan) bir gerçek öte yandan devlet dediğin ülkedeki sermaye birikimidir , sermaye birikimi gücü ifade eder bu gücün tamamı çıkarları başka ülkelere bağlı olan güçlerin eline geçerse o ülkenin insanının hali kitlerle yönetilmekten bile beter olur

sen bunları 90 senesinde bizi borçlandıran Tansu hanımla Süleyman abimize söyleyeceksin :)

senin Türkiyenin ssadece borçlarının faizinin %45 olduğundan haberin var mı :)

bu ülkede Erbakan para yemiş midir bilmem ama devlette denk bütçeyi sağlayan tek adamdır :)

ve bütçe kitler satılmadığı sürece de iyice borca girecekti.senin iş adamın gelip ihaleye açılmış firmayı almıyorsa yabancı gelip tabi ki satın alır.

ben burda tyyeap'i savunmuyorum veya partisini ben ekonomik atılan adımın gerekliliğini belirtiyorum.

Bize kazık çok evvelden atıldı ztn :) ilk doğarken de bu ülke yurt dışına fındık fıstık satıyordu :)

hangi yoksul milletten bahsediyosun :) sesini meydanlara çıkıp göstermezsen ömür billah da böyle yoksulluk yaşarsın :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

ReDsEa bunu yazdı:

en azından dişiyle tırnağıyla kazıya kazıya amirlik mertebesine gelen babamı 25 yllık emeği bi çırpıda sildiler. 2.5 milyar maaşı vardı 900 e düştü. işten kovdular tazminatı verdiler ama neye yarar. :D 400 yabancı tekniker geldi 500 türk tekniker kovuldu... kovulanları arastırdım hepside basarılı elemanlar. mahkemeye verdik kazandık  ama neye yarar 3-5 milyar daha verdiler susturdular...   ayrıca kötü oldu. %51 yerine %50 olsa olmazmıydı...

Büyük haksızlık gerçekten. Buna çözüm bulmaları lazım da adamlar maalesef bu kadar geniş kapsamlı düşünemiyorlar. Ya da düşünmek işlerine gelmiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

o sizin başarılı dediğiniz teknikerler eğer eski olanlar ise kopan internetin tek sebebi onlardır.eğer telekom özelleştiğinde de eylem yapmayıp uzlaşmaya gitseydi memurlar ücretler oraya çekilmeyecekti.

memurlar firma satılmasın derse yeni alan kim olursa olsun firmasında o işçiyi görmek istemez.%50 firma satışı asla yapılmaz yönetici konumuna özel firma geçemez çünkü.

dediğim gibi bellli kesim mutlu yaşayacak diye diğer insanlar mutsuz edilmemelidir.herkesin parası kıymetli herkesin emeği kıymetli.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sakin beyler.. dağdan inen teröristlere para veriyor devlet.o yüzden satışa devam.her birine 5 bin lira, ev bark kolay değil anlayın.Bu arada bu teröristlerin cinsel hayatı ne durumda acaba ? Dağdan geliyor adamlar yahu.Devlertin acilen teröristlere karı kız ayarlaması gerekiyor.. rte bu konuda açılım bekliyoruz :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vergilerini düzgün ödedikçe satılmasında sorun yok. devlet ticaret yapmaz. e herşeyide günü gününe denetleyemeyecegine göre ve alttakileride yolsuzlukları satılsın arkandayız RTE

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yassun bunu yazdı:

vergilerini düzgün ödedikçe satılmasında sorun yok. devlet ticaret yapmaz. e herşeyide günü gününe denetleyemeyecegine göre ve alttakileride yolsuzlukları satılsın arkandayız RTE

böyle RTE senin arkana geçiyorlar ama farkında değilsin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

zefyhr adlı müride İtafen ;

Ereğli Demir Çelik Devletin Nazilli Bez Fabrikası ''HALKIN'' Olmalıdır Özelleştirmede Ölçüt Budur.

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

Başka Söze Gerek Var Mı ?

De Get Yalan Dünya...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

Hele bende diyorum bu armada nın önünde neden 7-8 otobüs polis var .

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

telekom satılmadı. kiralandı. 17 sene sonra tekrar devlet yönetimine geçecek. fakat şöyle bir durum oluştu. devlet elindeyken hat arızasına bakan 60 kişilik bir kadro ve deneyimli bir kadro vardı. kiralaqndı, zaman içerisinde bu deneyimli kadro işten çıkarıldı ve deneyimsiz, ne yapacağını bilmeyen gençleri aldılar ki şuan öğrendiğim kadarı ile aynı işi zamanında 60 kişi yaparken şuan 6 kişi yapıyor. bir hat arızam oldu. tam 20 gün hergün kayıt yaptırdım. bu süre zarfında netide kullanamadım. ertesi gün arıyorum arıza kaydım kapatılmış. şikayet ediyorum. şikayet için aranacaksınız diyolar arayan soran yok. en sonunda kavga dövüş 20 günden fazla bi süre sonunda getirttim hat arızasına bakan kişileri. geldiler ve sadece"baktılar" elektrikçi çağırıp hat çektirin. hattınız kopuk dediler. yahu duvarın içinden geçen hat bi gece durduk yere nasıl kopar :) neyse tanıdık elektrikçi geldi. hatta bi kopukluk yok dedi :) biz genede yeni bi hat çektik. kutuya kadar getirdik. fakat sorası için gene 20 gün beklemeye niyetim olmadığından kutudan kendi hattımı deneme yanılma ile buldum ve kendim bağladım.

sonuç olarak "rahmet" ile andığım Turgut Özal ın Yap, İşlet, Devret politikasının aksayan bir yönü olarak, eğer sen bi şirketi özelleştiriyorsan yada kiraya veriyosan, denetimini eksik etme. sora vatandaşı madur etme. değilmi ama. ben tam 1 ay kullanmadığım telefonun ve internetin parasını çatır çatır ödüyorum. olan gene bana oluyo.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 6695 Toplam Mesaj: 63