folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Teröre Destek Verenler Vatandaşlıktan Çıkarılacak

Teröre Destek Verenler Vatandaşlıktan Çıkarılacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yıllardır olması gereken bi şeyi yeni yapacaklar. Bataklığı ilaçlayarak sinekleri bitiremezsin. Bataklığı kurutmak gerek.

http://www.aljazeera.com.tr/haber/cavusoglu-vatandasliktan-cikarilacaklar

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Birçoğumuz haberleri takip ediyoruz.Etmesek bile facebook gibi platformlarda bu tür haberler sıklıkla paylaşılıyor.
    Dolayısıyla bu ve benzeri tartışma yaratacak haberleri şahsen bu forumda görmek istemiyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

vatandaşlıktan çıkan ne yapacak.

Bize ne demeyin. daha tehlikeli olabilir. Gerçekten hukuken ne oluyor bu tip insanlara

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yıllardır olması gereken bi şeyi yeni yapacaklar. Bataklığı ilaçlayarak sinekleri bitiremezsin. Bataklığı kurutmak gerek.

http://www.aljazeera.com.tr/haber/cavusoglu-vatandasliktan-cikarilacaklar

Allah şükür geldi akıllarına.

hatta bunu da ilk olarak fetöcüler için tasarladılar, sonra vatandaştan tepki gelince pkk ya da uygulanacak dendi diye hatırlıyorum. Geç kalmış bir karar ama yine de terörü bitirecek en büyük adım.

Alacaksın elinden kimliği pasaporttu siktiredeceksin am.koyim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Bize ne demeyin. daha tehlikeli olabilir. Gerçekten hukuken ne oluyor bu tip insanlara

benim tahminim  Türk olmayan  nasıl vizesi kadar  Türkiye de bulunma hakkı olursa o kadar tutarlar  Türkiyede , sonra  ittirip gitsinler kürdistanlarına... bulabilirlerse öyle bir yer...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

ne yapacan, terket ülkeyi diyecen, gitmeyeni de denize dökeceksin, ya da kuzey ıraka, suriyeye damperli kamyonla devirip kaçacaksın. bak gör kedi gibi geri gelirler.

Avrupa 1-2 kişiye sahip çıkar, sonra bakar bunlar kendi ülkelerine de zarar veriyor, bi süre sonra sesi çıkmaz.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Vatandaşlıktan çıkartılıyor sınır dışı ediliyor deniyor o nasıl oluyor onu anlamıyorum götürüp Bulgaristan'a ya da Yunanistan'a bizim vatandaşımız değiş buyrun artık sizin olsun diyip oraya mı bırakıyorlar anlamıyorum ki diyelim başka ülkede almadı nolacak ? 

Tarafsız ülke sahasında mı yaşayacak bunu merak ediyorum işte

SeRDaR tarafından 15/Ara/16 13:52 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

ne yapacan, terket ülkeyi diyecen, gitmeyeni de denize dökeceksin, ya da kuzey ıraka, suriyeye damperli kamyonla devirip kaçacaksın. bak gör kedi gibi geri gelirler.

Avrupa 1-2 kişiye sahip çıkar, sonra bakar bunlar kendi ülkelerine de zarar veriyor, bi süre sonra sesi çıkmaz.

Almanya çok sever PKK'lıları gitsinler oraya. Bunlar İsveç polisini bile taşladı zamanında. Avrupada ne bok olduklarını biliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=vbfJbliHWJA

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Olaya pozitif bakıyorsunuz güzel ancak.

mesela ben avrupada yaşayan düzeni olan okumuş ama pkklı biriyim diyelim

devlet bana gelme dediği zaman o kaldığım ülkenin vatandaşı olurum. ve faaliyetlerine aynen devam ederim başa ülkenin vatandaşı olduğum içinde işlerimi daha kolay yürütürüm.

Bir çeşit dokunulmazlık elde etmiş olurum. Pkk dediğiniz kişiler öyle hepsi kültürsüz adamlardan oluşmuyor. daha geçen yıl tıp öğrencisi kendini patlattı.

ondan önceki yıl yine bir üniversite öğrencisi canlı bombaydı. Hdpli çoğu kişi hukuk bölümü mezunu.

Ahlak başka birşey kültür başka birşey. kültürsüz değiller ahlaksızlar.

sorun orda zaten. 

Mantıklı.. desteklemiyor değilim . yaparlarsa güzel olur. ancak sosyolojik etkilerini ve uzun vadeli de düşünmek lazım. Attım gitti demekle olmuyor

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Devlet mantığıyla düşününce vatandaşlıktan çıkar olay bitti sorun çözüldü

Terörist mantığıyla düşünürsek yeraltına iner kökleri kuvvetlendirirler 

Gördüğünüz gibi gene hamasete çıkıyor .)

Bunlar tedbir değil hala teşhis aşamasındalar ve hala çözme niyetleri yok sorundan nemalanmak daha tatlı geliyor.

Diptnot: Beşiktaşı patlatan elemanın hiçbir sicil kaydı yoktu farzı misal.

Tayga tarafından 15/Ara/16 14:04 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Vatandaşlığını Kaybetmenin Sonuçları

Yabancı Muamelesi ve Saklı Tutulan Haklar (1) 

Madde 29- (Değişik:06/7/2004- 5203/ 1.md) Bu Kanun gereğince Türk vatandaşlığını kaybeden kişiler, kayıp tarihinden başlayarak yabancı muamelesine tâbi tutulur. Ancak doğumla Türk vatandaşı olup da, İçişleri Bakanlığından vatandaşlıktan çıkma izni alanlar ve bunların vatandaşlıktan çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocukları; Türkiye Cumhuriyetinin millî güvenliğine ve kamu düzenine ilişkin hükümler saklı kalmak kaydıyla, askerlik hizmetini yapma yükümlülüğü ve seçme-seçilme, kamu görevlerine girme ve muafen araç veya ev eşyası ithal etme hakları dışında, sosyal güvenliğe ilişkin kazanılmış hakları saklı kalmak ve bu hakların kullanımında ilgili kanunlardaki hükümlere tâbi olmak şartıyla Türk vatandaşlarına tanınan haklardan aynen yararlanmaya devam ederler. Kanunun 33 ve 35 inci madde hükümleri saklıdır. 

Alıntı :

belli bazı ülkelerde vatansızlar için bölgeler oluşturulmuş(örneğin:Avrupa'da İsviçre, San Marino, Finlandiya) . BM gözlemcileri denetiminde yerler buralar. Neticede çok özenilecek yerler değil, cezaevi gibi yerler neredeyse. O belirlenen yerlerden belirli süre boyunca (en az 5 sene) dışarıya çıkamıyorsun. 5 sene dolduktan sonra oturma izni veriyorlar bu <<vatansız bölgesi>> hangi ülke içinde ise. Ondan sonra da yine belirli şartları yerine getirerek bulunduğu ülkenin ilgili kurumlarının yerleştireceği işlerde çalışıyorlar. Vatansız aylığı bağlanıyor ilk 5 sene. O dönemde para biriktirmek önemli çünkü işe yerleştirildiğinde bu maaş kesiliyor.

mkyb tarafından 15/Ara/16 14:14 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2662 Toplam Mesaj: 29