Teşhir Cep Telefonu Alınır(Mı?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

s.a sayın Mürid(e)ler,

perşembe günü saat öğlen sularında uzun süredir hizmetini elinden geldiğince yerine getiren iphone 5S cihazım hakkın rahmetine kavuşmuştur,

bende düşündüm taşındım ve iphone 6 almayı düşünüyordum zaten bi AVM leri dolaşayım teşhir ürün kaça bulabilirim, baya AVM dolaştım 2 gündür ve iyide fiyatlar buldum sizde iphone 6 teşhir ürünü kaça alınmalı en fazla ne kadar vermeliyim ki fazla vermiş sayılmayayım piyasası nedir teşhir cihazların ? @PanxeR Müridim sen Turkcell de çalışıyordun sanırım mağazacı sayılırsın ne kadar vermeliyim sence özel olarak aklıma sen geldin ? elinde varsa fiyat yazarsanda sevinirim.

son olarakta bi mağazada fiyat 97 küsürlüydü çalışan hemen kimseye sormadan 97 yi sileriz düz yaparız dedi şaşırdım öyle silme yetkileri varmı kendi mağazası gibi yada bu teşhir ürünlerde ne alırsak karmı diyorlar öyleyse sıkı pazarlığa girmelimiyim 97 indiriyorsa bi 100 daha indirirmi dersiniz ? bu arada bu cihazın 2 tane sağlam görünür çiziği darbesi var ve iphone teşhir satılan ürünlerde garanti vermiyormuş bide garantisiz ürün malesef ve aksesuarlarıda eksikmiş,

garantili ikinci el al diyenler olacaktır ama istanbulda pek o işe girmek istemiyorum fatura görsem bile gerçekmi tereddüt ettiğim için malesef 

kısacası mantıklımı mantıksız mı kaç tele vermeliyim elinde 6 olan satmak isteyen varsa sıkı bi pazarlıkla almakta isterim :)

ha konu açmaya gerek kalmayabilir anakart harici kasa hoparlör ekran satılıktır isteyene foto atarım ucuzada vereceğim, nede olsa sağlam kullanmadım pek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

bende 6 64 spacey grey var kozmetik olarak 10/9 şarj cihazı ve kablosu var. kullanmıyorum çekmecede yatıyor. garantisi yok. çalışmayan aksamı yok. teklifin varsa konuşabiliriz.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Abi bende 6 var. Güzel telefon. Zaten bir telefonun iyi yada kötü olması kullanıcıya bağlı. Kullanıcı telefondan ne istiyor. Neyse konumuz bu değil. Şimdi tam fiyat söylemedin 970 falan dedin galiba. Öyleyse arada 1 k oynuyor. Oda iyi para ama çiziği var garantisi Yok. Ben olsam bu topa girmem bırakırım korner olsun. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphone 6S'ten aşağısı alınmaz hocam artık. Birde o baktığın cihaz kesin 16 GB'lık eski üretimdir. 32 GB bile yetersiz geliyor. iphonelarda önbellek çabuk doluyor. iphone SE falan al derim. Demo versiyonu 1.600 lira şuara. Sıfır cihaz gibisi yok. Teşhir ürünlerinde çoluk çocuk cihazın ağzına mıçıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

@mkyb

ben genelde telefonu uygulama, konuşma ve sosyal için kullanıyorum foto çekmiyorum diyebilirim 5S 16 GB idi yetiyordu hiç sıkıntı yasamadım o yüzden ucuz olsun 6 büyük ekran olsun yeter 5S kucuk geliyordu bunalmıstım 6 dan kucuk ekran o yüzden dusunmuyorum hocam, bu arada 1600 cokmus ben bi magazada ondan baya dusuk fiyata 6 yakaladım ama 16 GB tabi :)

@x-files

napayımya hocam suan şirkette j1 vardı boşta duran hatsız onu kullanıyorum uygulama bile kurmak gelmiyor içimden cok eski telefon tad vermeyeceğini biliyorum, telefonsuzum birşey almam gerek iphone haricide hiç o toplara giresim yok :( ( iphone alışınca zor oluyormuş )

@Dos_Attach

hocam PM attım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphone yerine Xiaomi'nin ucuz modellerini öneririm. Dediğim gibi sıfır cihaz bir başka. Kutusunu ilk sen açıp ilk sim kartı sen takarsın. 2 yılda garanti olur. Zaten Xiaomi'nin arayüzü iphone arayüzünden birebir kopya. Çabuk alışırsın.

Ek olarak teşhir ürünü cihaz sabahtan akşama kadar şarja takılı ve ekranı açık. Ekran ve batarya ölmüştür o cihazda. 

mkyb tarafından 23/Nis/18 00:38 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

iphone yerine, Xiaomi'nin *ucuz modellerini öneririm. Dediğim gibi *sıfır *cihaz bir başka. Kutusunu *ilk *sen açıp, *ilk *sim kartı sen takarsın. 2 yılda garanti olur.

Zaten Xiaomi'nin arayüzü iphone arayüzünden birebir kopya. Çabuk alışırsın.

Ek olarak, teşhir ürünü cihaz sabahtan akşama kadar, şarja takılı ve ekranı açık. *Ekran ve *batarya ölmüştür o cihazda. 

Teşhir ürünlerinde, çoluk çocuk, cihazın ağzına *mıçıyor. @@,)

Deme öyle, deme öyle. ^^D)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ayfonları artık özel kılan birşey yok. Çevremdeki yönetici tayfa komple ayfon 6 ve üzeri kullanıyordu şuanda yarısını android ve xiaomi ye geçirmiş durumdayım :) Kalanlar da kan ağlıyor :D Tavsiyem  güzel bir android telefona geçmeniz.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

ayfonları artık özel kılan birşey yok. Çevremdeki yönetici tayfa komple ayfon 6 ve üzeri kullanıyordu şuanda yarısını android ve xiaomi ye geçirmiş durumdayım :) Kalanlar da kan ağlıyor :D Tavsiyem  güzel bir android telefona geçmeniz.

Mağaza ve uygulamaların kalitesini, ram yönetimini, kişisel bilgilerin güvenliğini unutuyorsun. Apple'ın en büyük kalesi mağaza. Evet iOS, Android'e göre daha stabildi ancak Android 5 ve sonrasında düzelttiler. Eski sistemi sömüren Android kalmadı. Ancak Google'ın çözemediği veya çözmek istemediği nokta Google Play. Mağazada tonla gereksiz, birbirinin aynı, fake uygulama dolu.

iphone'da mağazadan aratıyorum işimi gören uygulamayı tak diye bulup indiriyorum. Ek olarak uygulamarın açıklamaları ve güncellemelerde gelen değişiklikler kısmı Türkçeye insan eliyle çeviriliyor. Google Translate terk değil Google Play gibi. En önemli nokta ise uygulamaların kalitesi. Apple uygulamayı yazan kişinin rahatlığı için elinden geleni yapıyor. Tabi uygulama yazılacak iphone cihazda az olduğu için yazan kişi kolayca yazıyor. Apple, Google gibi gönderilen uygulamayı yarım saate mağazaya yüklemiyor. Uygulama tüm iphone cihazlarda test ediliyor hata veya çökme tespit edilirse mail atıp bunu düzelt diye geri iade ediyorlar.

mkyb tarafından 23/Nis/18 15:32 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Mobilim hatam olursa kusura bakmayın aynen @mkyb hocamın dediği gibi yaş ilerledikçe uğraşmak istemiyor insan hakları bu işimi görüyor mu tamam ve bide Apple kullanıp alıştıktan sonra başka bir alet istemiyor insan en sevdiğim özelliğide iTunes in teli herşeyiyle kopyalayıp istediğim yeni cihaza eksiksiz yukleyebilmesi uğraşmiyorsun rehber di fotoydu wp yedegiyle ayrı ayrı herşey tek bı tik ile tamam o yüzden iphone iyidir benim için hemen android severim ilk çıktığı zamanlarda Nexus 5 kullanmisligim vardır uzun yıllar ama bı sure sonra yaş gidiyor hem vakit olmuyor hemde heves zaten hep bilgisayar olduğu için elimin altında pek ihtiyacım olmuyor telde birşey yapmaya genelde alo ve wp için kullanıyorum zaten şirket telefonu android olduğu için android te kullanmıyor değilim Venüs 5580 güzel telefon 7.0 aldı geçen daha iyi stabil 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

selam hocam , genel olarak sana şöyle bilgi vereyim al almayı sonra söyleyeceğim. teşhir cihazlaı firmadan firmaya farklı olmak üzere farklı fiyatlarla gelir firmalara

örnek samsung bedava yollar , fakat bu cihazlarda sim kart girişi yoktur , cihaz eskiyince söker alırlar geri.

apple genelde %50 fiyatına gönderir fakat çıktığı günün fiyatına bakmak lazım yani bugun kü iphone 6 fiyatına göre değil çıktığı gün kaç paraydı ? ben 64gb i 2600 e aldıydım o zaman 1.300 tl civarı firmalarda yine genel olarak teşhir cihazlarını eğer firma içerisinden biri alıyorsa geliş fiyatına yakın dışarıya satılacaksa normal satış fiyatının %25 ucuzuna satarlar ki genede kâr etsinler , fakat bugun artık her firmaya teşhir cihazları gitmiyor mesela bizim bayi iphone 8  8+ ve iphone x i kendisi sıfır olarak satın almak zorunda kaldı.

yine teşhir iphonelarda kulaklık çıkmaz sadece şarj aleti ve kablo cıkar fakat diğer markalarda tam full aksesuarda gelebiliyor eksikte değişiyor. 

------------

garanti konusu 

hocam teşhir cihazlarının garanti ile alakalı hiç bir sıkıntısı yoktur  sana o güne fatura keserler cihazın 2 yıl garantili olur yani cihaz teşhir cihazı diye apple garanti vermiyor vb. bişi yok apple da samsung da lg de motorola da bilimum her firma garanti verir , tek bir sıkıntı olabilir  firma cihazı kvk genpa gibi bir firmadan değilde atıyorum apple ın türkiye deki reklam firmasından aldıysa ( bu firmaların bir ismi vardı unuttum şuan )  o firmalar faturasız evraksız sadece cihazı teslim ettikleri için şirketin stoğuna girmediğinden o cihazlar satarken fatura kesemiyorlar mesela bana hediye motorola bir cihaz verdiler cihaz sıfır fakat motorola nın reklam firması tarafından verildiği için garantisi yok gibi gibi.

-----------

alınır mı ? 

bir kaç arkadaşın da dediği gibi iphone 6 almak artık ölü yatırım yapmaktan farksız , iphone 6 nın en büyük eksisi şuan kamerası çünki 5s ile neredeyse aynı 8mp bir kamerası var ( ben iphone 'umu o günlerde kameradan memnun olmadığım için satmıştm ) sonra ha bire cihaz değiştirdim iphone 6 plus aldım memnun kalmadım , gm5plus aldım saf androidi test edeyim diye androidin aq dedim delirdim , sonra bana dediler ki ucuz android telefon almışsın oyüzden sevmedin gittim o gün kü en güçlü android telefonlardan LG v20 aldım cihaz muhteşem metal kasa çift ekran çok iyi çalışan çift kamra çok iyi ses kartı var felan fakat tek bir sıkıntısı var işletim sistemi android , ben anladım ki yola android ile devam etmek benim için problem yılbaşında turkcell de kampanya vardı o gün her yerde iphone x 6k+ fiyata satılırken 5.500 e almıştım 600 tl civarı daha ucuza hala da çok mutluyum. 

https://www.tahribat.com/forum/apple-iphone-x-uzun-kullanim-testi-234105

burada yazdım birşeyler.

neyse sonuca gelelim , bu bir sidik yarışı değil her cihazın kendine göre artı eksileri var işletim sisemlerinin , konsolların , mac ve pc cihazların , cep telefonların ve tabletlerin. 

iphone a göre samsung xiaomi ve huawei nin belki milyon tane artısı var fakat seni hangisi mutlu edecek 10 tane + yerine belki onlarda olmayan başka bir + yı seçeceksin hepsi sana kalmış 

ancak şuan günümüzde iphone 6s hatta iphone 7 den aşağısını alırsan seni kamera ve performans olarak üzebilir , sadece performans olarak bakma cihaza daha yeni cihazın kullanım ömrü de daha yüksek olacak.   eğer marka değiştirmeyi düşünüyorsan da sadece fiyat performansa bakma git o telefonu eline al incele kendin test et , internetteki yorumlara bakarak sadece telefon seçemezsin çünkü herkeze göre farklı kriterler var.

Bugün cep telefonumun başına bişi gelse ( iphone x kullanıyorum ) yine note8 ile x arası gidip gelirim çünki biri 6k fiyat diğerini 3k ya bulabiliyorsun bende zengin olmadığım için belki note alabilirim ? Fakat android sevmediğim için kullanırken mutsuz da olabilirim.

Bugun laptop ta lenovo kullanıyorum çokta memnunum taşşağını yirim. fakat tekrar laptop alacak olsam muhtemelen monster ın ekran kartı daha iyi olan bir modelini alabilirim çünkü işlemci iyi ram iyi herşey mükemmel laptopta GPU değiştiremediğin için öyle kalıyorsun.

Yine konsol olayına gelirsek Türkiye'nin %90ı sony playstation derken ( ki bugun daha dandik donanımlı ps4pro fiyatları xbox one x ı geçmiş durumda) ben gider Xbox one x alırım. 

sana cevap verecek cihazı seç hocam.

mümkünse iphone 7 plus gibi bişi al bütçene göre. 

aynı paraya alcağın en güçlü android telefon seni mutlu etmeyebilir. 

Toplam Hit: 3861 Toplam Mesaj: 20
iphone iphone pazarlık 6 avm çizik teşhir