folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ticaret Hakkında Bilgisi Olmayan Birine Ne Tavsiye Edersiniz?

Ticaret Hakkında Bilgisi Olmayan Birine Ne Tavsiye Edersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

1- bildigin isten basla. bilginin olmadigi sektore girme. Yapan vardir tabi. Ama o adamlarin kaybettiginde ona dokunmayacak parasi da  vardir.

2- kazanacagina %90 emin degilsen asla yiyecek ve hayvancilikla ilgili hicbir isten baslama.

Yiyecek bozulur. Devamli satip yerine taze koyman lazim. 2-7  gun sonra onu satamaz cope atman lazim. Özellikle manav gibi. Şarküteri, et tavuk gibi acik satilan gidalar boyle. 

Hayvancilik sektoru de  1 gun bakmazsan ölür.

Bakarsin bir hastalik gelir. Butun hayvanlar telef olur. 1 gecede 200 hayvan ölür.  İyi bir ekip ve duzen kurman lazim. Onun icin de iyi para dokmen lazim.

3- siparisli islerde ve hizmet sektorunde  iyi para var.  ama evliya sabri  lazim.   Oyle sacma isteklerle gelirler ki bundan daha salagi olamaz dediginde bir ust seviyesi gelir.

Yaptirir parayi sonra vereyim der gelip almaz

Parayi onden verir bu seferde begenmez parayi ister. 3 gunluk isi 1 saate ister. 

Yada sana 10 tllik is yaptiracaktir ama  10.000 tl odeyecemis gibi ugrastirir. 50 kere yeniden yaptirir.

Onun ozel calisani gibi davranmani ister.

Bir standart belirtmende fayda var.  Ancak o zaman kafan rahat olur.  Fiyat listen, zamani sartlarin net olmali.

4- internetten satmak dukkandan satmaktan daha zordur. Dukkana gelir adam begenirse alir begenmezse almaz.

Ama internetten sattigin urun  kitap gibi standart birseyse sorun yok. Kitabi begenmedim diyemez ama bir t-shirt u sudan sebeple geri gonderebilir. 

Bu kargo parasi , zaman kaybi ve urunun  bozulmasi da cabasi. Bu yuzden en ince ayrintisina kadar yazman lazim.  Ayrintili fotograf cekimine kadar daha ugrastirici ama rayina oturtunca da kolay ve daha  kazancli. 

5-pesin al sat.  Asla veresiye satma. Adam geliyor koca magazasi var zengin.  bu adam benim 100 tl mi mi vermeyecek diyorsun. Vermiyor :) verse bile 6 ay sonra. Çünkü adamin hobisi borclularini surundurmek . Sahsen gordum bu tipleri. Al gülüm ver gülüm. Meblaga kucuk diye onemsememek yapma.

BİM in kasasinda 1 tl bile yoksa urunu vermiyor. Boyle olmali. Kimsede  BİM e lanet okumuyor. 

6- aman ortak olma. Akraba arkadas deme. İsin icine para girince herkes degisiyor.  Sorun yasamayan 1000 de 1 . 

Aklima gelirse devam ederim

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

çocukluğu pazarda geçmiş birinden tavsiye git 20 deste maydanoz 2 kasa marol 1 kasa limon al ufak bir tabla da git sokak arasında pazar çıkışında dur 1 hafta dene 1 hafta sonra malı çürütmeden sermaye çıkmış sa sen bu işi yaparsın onun dışında youtube dan video bakarak girme net batarsın orada milyon da 1 adamın başarı hikayesini görüp gözlerini kapatma 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Henüz genç ama bu işlerde olan biri olarak şöyle öneriler sunayım sana 

ticaret zor iştir her zaman seni ya da malını kötüleyen olacaktır bunları asla takma doğru bildiğin yoldan devam et 

müşterini her zaman memnun etmeye bak 1 müşteri sana 10 müşteri kazandırır gerekirse zarar da et ama müşteriyi memnun et 

İlk başlarda stok yapma yapacaksan da kolay bir şekilde eriteceğin stok yap

asla çek ya da veresiye iş yapma al gülüm ver gülüm yap 

Satışlarını tek bir noktaya odaklama elinden geldikçe tüm pazaryerlerinde olmaya özen göster 

ve son olarak da iyi analiz yap şu an ne satılır halkın neye ihtiyacı var bunu iyice araştır sonun lokmacılara dönmesin

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    SaviorAngel bunu yazdı

ticaret zor iştir her zaman seni ya da malını kötüleyen olacaktır bunları asla takma doğru bildiğin yoldan devam et 

bozuk telefonları satıyosun bize, sonra malımı kötülüyolar diyosun. ayıp kardeşim.

(espri yapıyorum ciddiye almayın :P ) 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Şahıs şirketi kur, ucuz ve çok tüketilen bir ürünle hepsiburada, gittigidiyor gibi yerlerden eticarete gir.

30-40.000 ile falan gir, parayı batırırsın ama güzel öğretiyor gerçekten

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

bozuk telefonları satıyosun bize, sonra malımı kötülüyolar diyosun. ayıp kardeşim.

(espri yapıyorum ciddiye almayın :P ) 

:D kanka bana gelişi bu zaten senin gibi abime yapmaz mıyım güzellik 

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

yazdın yazdım sildim.

önce ürün olması gerek 

sonra artık nasip mi şans mı dersın biraz yaver gitmesi gerekiyor.

yoksa en mukemmel urun en dusuk fıyat olsun skntı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

çocukluğu pazarda geçmiş birinden tavsiye git 20 deste maydanoz 2 kasa marol 1 kasa limon al ufak bir tabla da git sokak arasında pazar çıkışında dur 1 hafta dene 1 hafta sonra malı çürütmeden sermaye çıkmış sa sen bu işi yaparsın onun dışında youtube dan video bakarak girme net batarsın orada milyon da 1 adamın başarı hikayesini görüp gözlerini kapatma 

niyetin para kazanmaksa, bu adamin yanina git, ne is olsa yaparim de. sıçrayanla sekenle sülalen ihya olur, kafa basıyorsa edindigin tecrübe ile çölde kutup ayısına denk gelsen, 8 yıllık cironu tek seferde çıkaracak karaborsa dondurma satarsın (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

Bak bu adamı dinle. Hatta ticarete başladığında akıl danış. Burada tanıdığım en ahlakı insanlardan birisidir kendisi. Kendisiyle ticaret yapma fırsatımız da oldu. Hatta ticaret hayatım kendisi ile başlayıp bitti bile diyebilirim. Kendisinden Allah razı olsun söylediği bir iki kelime çok büyük dertlerden çevirdi beni (: 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

kafe restorant gibi yer açmıcaksan dükkanı dekoruna fazla para harcama .Hemen gidip 5 bin vererek cafcaflı tabela yaptırma , 1000 tl ver dandiğinden yaptır mesala. Kazandıkça dükkanını yaptır ,malzeme al.Bu zaman da parayı para kazandırıyor.Ben dükkanıma tahta raf yapmıştım aralarınıda streçle çevirmiştim : ).Her kazandığımla rafları tek tek demire çevirdim , aralarınna streç yerine sunta tahta koydum. Böyle yapınca hem paran cebinde kalıyor hemde zevkli oluyor : ) Müacedele ederek kazanmak en güzel duygulardan biri. Sabır da çok önemli tabi

Seminerist tarafından 04/Mar/21 20:52 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4210 Toplam Mesaj: 43
ticaret rızık nasıl para yaparım